Sizce hangi versiyon daha iyi ?

• V0.51.5.0

Oy: 37 29.4%
  • V0.43.6.0

Oy: 5 4.0%
  • fabrika çıkış hali

Oy: 33 26.2%
  • V0.51.19.0

Oy: 17 13.5%
  • V0.51.22.0

Oy: 22 17.5%
  • V0.51.38.0

Oy: 12 9.5%

• Kullanılan toplam oy
    126
M Çevrimdışı

Merlot 

Aktif Üye
26 Ara 2018
264
50
Bende ki panelde lg marka.Ben ayni panele mb130s anakart takip ikis anakartin fotografini forumda paylastim.Mb130 mb230 a göre görüntü anlaminda kesin olarak benim kriterlerime ve sorun olarak tespit ettiklerime göre daha üstün
Sorunun panel ve yayınla alakalı olmadığı aşikar
anakartı da değiştiremiyeceğim için vestel teknisyenlerinin sorunla ilgili yeni bir yazılım geliştirmelerini beklemekten başka çare yok gibi tabi yazılımla düzelir mi o da belli değil
Anakartla ilgili bu sorunu çağrı merkezini arayıp dile getirsek faydası olur mu

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Panel lg hocam geçen ay daha önce vestel ud9300 kullanıyordum aynı panel ve aynı yayında bu yoktu F fikoloji nin yazdığı gibi mb230 anakartan mı yoksa yazılımla mı ilgili
Hosbulduk Usta'nın dediği gibi baya konuda mb230 üstün ama ne bilim ben mb230 u kendi evime almam isterse 5000smr ekran yenileme hızı olsun , TV yi uçak moduna alıp evde dolastirsin, isterse geceleri supremen olup gezsin ☺️
Ben mb230 da bı eksiklik hissediyorum görüntüde hep. İçime sinmedigi içinde mb230 a hiç sıcak bakmıyorum.
Yukarıda 2 model verdim onlarda gerçekten bu fluluk göremedim panel yapısı kaynaklı olarak.
Kendim IPS ve Va her türlüsünü gördüm. Hkc panelden tut LG sine kadar bir çoğunu izledim. Ama bana bir mb130 veya 130s hatta 120 ve altının görüntüsünü vermedi

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Sorunun panel ve yayınla alakalı olmadığı aşikar
anakartı da değiştiremiyeceğim için vestel teknisyenlerinin sorunla ilgili yeni bir yazılım geliştirmelerini beklemekten başka çare yok gibi tabi yazılımla düzelir mi o da belli değil
Anakartla ilgili bu sorunu çağrı merkezini arayıp dile getirsek faydası olur mu
Vestel Mühendislerinin forumu takip ettiklerini biliyoruz , hatta gecen hafta bir konuda nazikce uyarilari da oldu,büyük ihtimalle sorundan haberdar olmalari lazim.Biz cikan sonuca göre yorum yapiyoruz ,neden/nasil sorusuna cevap bulmasi gereken onlar.Fakat simdiye kadar yayinlanan güncelleme yazilimlarin görüntü anlaminda olumlu katkisi maalesef olmadi.

M Çevrimdışı

Merlot 

Aktif Üye
26 Ara 2018
264
50
Hosbulduk Usta'nın dediği gibi baya konuda mb230 üstün ama ne bilim ben mb230 u kendi evime almam isterse 5000smr ekran yenileme hızı olsun , TV yi uçak moduna alıp evde dolastirsin, isterse geceleri supremen olup gezsin ☺️
Ben mb230 da bı eksiklik hissediyorum görüntüde hep. İçime sinmedigi içinde mb230 a hiç sıcak bakmıyorum.
Yukarıda 2 model verdim onlarda gerçekten bu fluluk göremedim panel yapısı kaynaklı olarak.
Kendim IPS ve Va her türlüsünü gördüm. Hkc panelden tut LG sine kadar bir çoğunu izledim. Ama bana bir mb130 veya 130s hatta 120 ve altının görüntüsünü vermedi
Aslından u9500 almam biraz mecburiyetten oldu önce ki tv ud9300 panelinde ölü piksel nedeniyle değişim yapıldı ve ud9300 üretimden kalkdığı için u9500 teklif ettiler burada ki yorumlardan ötürü ben de 9400 istedim ama depoda sadece 9500 olduğu söylendiği için mecbur kabul ettim,
( inceleme videolarında nedense herkes memnun)
9300 ün hem ekranı hem de kasası bundan iyidi umarım yazılımla düzelir yoksa hareketli sahnelerde göze çok batıyor

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Aslından u9500 almam biraz mecburiyetten oldu önce ki tv ud9300 panelinde ölü piksel nedeniyle değişim yapıldı ve ud9300 üretimden kalkdığı için u9500 teklif ettiler burada ki yorumlardan ötürü ben de 9400 istedim ama depoda sadece 9500 olduğu söylendiği için mecbur kabul ettim,
( inceleme videolarında nedense herkes memnun)
9300 ün hem ekranı hem de kasası bundan iyidi umarım yazılımla düzelir yoksa hareketli sahnelerde göze çok batıyor
Yani buna hep deyiniriz ne Adem Helvacı Adem Helvacı nede ben YouTube vesteloji kanalım olarak inceleme ve yorumlarda bulunuyoruz.
Geçende TLC için bı kaç gereksiz toplayıp inceleme yaptırmış lar. Bizi çagirmazlar çünkü bizim gibi gomende ovende almazlar içeriye. Çünkü onlara yalaka lazım.
He memnun olan var ya köylü Mehmet amcam. Yada tüplü TV den u9500 serisine geçis yapan ☺️
Yani inanilmaz kötü demiyoruz ama dikkatli gözler yakalıyor hataları. E birde bu TV zevk meselesi gözüme işgence yapıyorsa nasıl zevk alacağız ?
U9400 de bizim de katkımız oldu , 9500 almak istiyenleri 9400 e yönlendirdik , en çabuk stok bitiren modeli oldu.
Allah'ım Gönülünce versin inşallah sonuca ulaşırsınız ?

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Merlot 

Aktif Üye
26 Ara 2018
264
50
4725 Menü diagnostıc fabrika ayarına sıfırla sonra güncellemeye çalış
Arkadaşlar fabrika ayarlarına sıfırladım güncelleme gelmedi ama başka bir sorun çıktı tüm uygulamalar açılıyor fakat APP store uygulaması açılmıyor, bir kaç defa sıfırladım sonuç yine aynı , nasıl düzeltebilirim

M Çevrimdışı

Merlot 

Aktif Üye
26 Ara 2018
264
50
Eger menüde yok ise uygulmalar kismina gidin uygulama ekleme kisminda göreceksiniz..
Uygulama yerinde ama üstüne gelip ok bastığımda açılmıyor sağ alt köşede yükleniyor işaretinde kalıyor
IMG_20201115_165618c3491c2146cadf00.jpg

Geri
Üst Alt