17MB180 Yazılım Güncelleme

fikoloji 

Youtube; Vesteloji
TFC Team
merhaba,
yeni piyasaya çıkmış olan mb180 kartla beraber, gözler güncellemesine çevrildi, Yeni güncellemeleri ekledik zaten bu ana kart ota yani online yazılımı otomatik almaktadır, eski sürüme dönmek isteyen internet erişimi olmayanda erişebilsin diye ekledim. Şunu hatırlatalım bu model kart yenidir, sorun var ise servisten destek alınız.
gelelim güncellemeye; Vestel her zamanki gibi ne değişiklik olduğunu belirtmedi.
Yazılım yüklemek her zaman risktir. Sorumluluk kullanıcıya aittir. yazılımlar orijinaldir.
G31 ve G32 olarak iki çeşittir ekte görselleri koydum G31 olan 1.5 gb klasöründeki yazılımı yüklemelidir. G32 olan 1.25 gb klasöründekileri yüklemelidir.

DSC_4810534217165d62efb3.jpg

20211023_151526c2fcbadd63070f66.jpg

yazılım linki;

hobbs

Yeni Üye
Merhaba, Daewoo 55MD54U (MB180E) kullanıcısıyım. Dün kullandığımız Dsmart Go uygulaması an itibariyle televizyonda mevcut değil. Sizlerde de durum aynı mıdır? Güncelleme gelmiş olabilir mi?

aspartame

Yeni Üye
Bu kartın son versiyonu kaç? TV bugün geldi, görüntü felaket ötesi. Şayet güncellemeyle düzelmezse geri vericem.

17MB211S

Aktif Üye
It seems that there is a third version of this motherboard series: the MB180EB for OLED televisions. I think that the difference will be just the needed components for driving an OLED panel, but I have not seen any photo or technical data about this motherboard version yet.

mister

Yeni Üye
Bu kartın son versiyonu kaç? TV bugün geldi, görüntü felaket ötesi. Şayet güncellemeyle düzelmezse geri vericem.
tv neydi? bende bugün daewoo 50dm54u aldım, mb180-072 anakartlı. görüntü kalitesi kötü. renkler ve çözünürlük yerlerde... az yandan bile izlenmiyor. tamam sony kalitesi beklemiyoruz ama bu kadar da kötü resim kalitesi ve motion beklemiyordum. Bluray keyfimin içine etti. iade etmeyi düşünüyorum ama ne almam gerektiği hakkında bir bilgim yok.

aspartame

Yeni Üye
tv neydi? bende bugün daewoo 50dm54u aldım, mb180-072 anakartlı. görüntü kalitesi kötü. renkler ve çözünürlük yerlerde... az yandan bile izlenmiyor. tamam sony kalitesi beklemiyoruz ama bu kadar da kötü resim kalitesi ve motion beklemiyordum. Bluray keyfimin içine etti. iade etmeyi düşünüyorum ama ne almam gerektiği hakkında bir bilgim yok.
50dm54u. Yüz ve ten renkleri hep mozaikli. Görünütü kalitesi olarak buna en yakını Ayasofya mozaikleri, Vestel 1500 yıl önceki teknolojiyi geçememiş. Bir de Youtube atlamalı oynatıyor, ama istatistiklerde dropped frames 0 olarak gözüküyor yani youtube istatistikleri hileli. Ben iade işlemini başlattım, sen de bir an önce iade et.

mister

Yeni Üye
50dm54u. Yüz ve ten renkleri hep mozaikli. Görünütü kalitesi olarak buna en yakını Ayasofya mozaikleri, Vestel 1500 yıl önceki teknolojiyi geçememiş. Bir de Youtube atlamalı oynatıyor, ama istatistiklerde dropped frames 0 olarak gözüküyor yani youtube istatistikleri hileli. Ben iade işlemini başlattım, sen de bir an önce iade et.
atlamasının sebebi ultra motion (memc) olabilir. yazılımsal olarak görüntüyü hızlandırıyor, takılmalar yaşanması normal. kapatamıyoruz bu özelliği. dünyada tek vestelde var kontrol edilemeyen memc... kullanıcının tercihine bırakması gereken yazılımsal özelliği panele gömmüş. ortaya saçma sapan görüntüler çıkıyor haliyle. ben de iade etmek istiyorum fakat ne alacağımı bilmiyorum.