17MB180 Yazılım Güncelleme

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
merhaba,
yeni piyasaya çıkmış olan mb180 kartla beraber, gözler güncellemesine çevrildi, Yeni güncellemeleri ekledik zaten bu ana kart ota yani online yazılımı otomatik almaktadır, eski sürüme dönmek isteyen internet erişimi olmayanda erişebilsin diye ekledim. Şunu hatırlatalım bu model kart yenidir, sorun var ise servisten destek alınız.
gelelim güncellemeye; Vestel her zamanki gibi ne değişiklik olduğunu belirtmedi.
Yazılım yüklemek her zaman risktir. Sorumluluk kullanıcıya aittir. yazılımlar orijinaldir.
G31 ve G32 olarak iki çeşittir ekte görselleri koydum G31 olan 1.5 gb klasöründeki yazılımı yüklemelidir. G32 olan 1.25 gb klasöründekileri yüklemelidir.

DSC_4810534217165d62efb3.jpg

20211023_151526c2fcbadd63070f66.jpg

yazılım linki;

H Çevrimdışı

hobbs

Yeni Üye
9 Ağu 2019
8
Merhaba, Daewoo 55MD54U (MB180E) kullanıcısıyım. Dün kullandığımız Dsmart Go uygulaması an itibariyle televizyonda mevcut değil. Sizlerde de durum aynı mıdır? Güncelleme gelmiş olabilir mi?

A Çevrimdışı

aspartame

Yeni Üye
15 Haz 2021
9
44
Bu kartın son versiyonu kaç? TV bugün geldi, görüntü felaket ötesi. Şayet güncellemeyle düzelmezse geri vericem.

17MB211S Çevrimdışı

17MB211S

Yeni Üye
2 Tem 2019
24
38
It seems that there is a third version of this motherboard series: the MB180EB for OLED televisions. I think that the difference will be just the needed components for driving an OLED panel, but I have not seen any photo or technical data about this motherboard version yet.

M Çevrimdışı

mister

Yeni Üye
14 Haz 2022
24
33
Bu kartın son versiyonu kaç? TV bugün geldi, görüntü felaket ötesi. Şayet güncellemeyle düzelmezse geri vericem.
tv neydi? bende bugün daewoo 50dm54u aldım, mb180-072 anakartlı. görüntü kalitesi kötü. renkler ve çözünürlük yerlerde... az yandan bile izlenmiyor. tamam sony kalitesi beklemiyoruz ama bu kadar da kötü resim kalitesi ve motion beklemiyordum. Bluray keyfimin içine etti. iade etmeyi düşünüyorum ama ne almam gerektiği hakkında bir bilgim yok.

A Çevrimdışı

aspartame

Yeni Üye
15 Haz 2021
9
44
tv neydi? bende bugün daewoo 50dm54u aldım, mb180-072 anakartlı. görüntü kalitesi kötü. renkler ve çözünürlük yerlerde... az yandan bile izlenmiyor. tamam sony kalitesi beklemiyoruz ama bu kadar da kötü resim kalitesi ve motion beklemiyordum. Bluray keyfimin içine etti. iade etmeyi düşünüyorum ama ne almam gerektiği hakkında bir bilgim yok.
50dm54u. Yüz ve ten renkleri hep mozaikli. Görünütü kalitesi olarak buna en yakını Ayasofya mozaikleri, Vestel 1500 yıl önceki teknolojiyi geçememiş. Bir de Youtube atlamalı oynatıyor, ama istatistiklerde dropped frames 0 olarak gözüküyor yani youtube istatistikleri hileli. Ben iade işlemini başlattım, sen de bir an önce iade et.

M Çevrimdışı

mister

Yeni Üye
14 Haz 2022
24
33
50dm54u. Yüz ve ten renkleri hep mozaikli. Görünütü kalitesi olarak buna en yakını Ayasofya mozaikleri, Vestel 1500 yıl önceki teknolojiyi geçememiş. Bir de Youtube atlamalı oynatıyor, ama istatistiklerde dropped frames 0 olarak gözüküyor yani youtube istatistikleri hileli. Ben iade işlemini başlattım, sen de bir an önce iade et.
atlamasının sebebi ultra motion (memc) olabilir. yazılımsal olarak görüntüyü hızlandırıyor, takılmalar yaşanması normal. kapatamıyoruz bu özelliği. dünyada tek vestelde var kontrol edilemeyen memc... kullanıcının tercihine bırakması gereken yazılımsal özelliği panele gömmüş. ortaya saçma sapan görüntüler çıkıyor haliyle. ben de iade etmek istiyorum fakat ne alacağımı bilmiyorum.

A Çevrimdışı

aspartame

Yeni Üye
15 Haz 2021
9
44
atlamasının sebebi ultra motion (memc) olabilir. yazılımsal olarak görüntüyü hızlandırıyor, takılmalar yaşanması normal. kapatamıyoruz bu özelliği. dünyada tek vestelde var kontrol edilemeyen memc... kullanıcının tercihine bırakması gereken yazılımsal özelliği panele gömmüş. ortaya saçma sapan görüntüler çıkıyor haliyle. ben de iade etmek istiyorum fakat ne alacağımı bilmiyorum.
Saniyede 1 kare göstermenin memc ile alakası yok. Esas sorun kartın dandik olması değil, yazılımın hileli olması. Böyle hileye hurdaya başvuran şirketler çok yaşamazlar. Şu anda bu cevabı 32" UHD Samsung monitörden yazıyorum, alette anakart ve panelin Panda gibi 6000 kontrast olmamasına rağmen arada müthiş fark var, bütün yazılar cam gibi okunaklı ve fotolar düzgün. Youtube yine atlamalı ama sebebi benim 6 yıllık laptop.

M Çevrimdışı

mister

Yeni Üye
14 Haz 2022
24
33
Saniyede 1 kare göstermenin memc ile alakası yok. Esas sorun kartın dandik olması değil, yazılımın hileli olması. Böyle hileye hurdaya başvuran şirketler çok yaşamazlar. Şu anda bu cevabı 32" UHD Samsung monitörden yazıyorum, alette anakart ve panelin Panda gibi 6000 kontrast olmamasına rağmen arada müthiş fark var, bütün yazılar cam gibi okunaklı ve fotolar düzgün. Youtube yine atlamalı ama sebebi benim 6 yıllık laptop.
youtubedan video açtım bende 4K60fps ama atlama falan olmadı. görüntü kalitesi de inanılmazdı! başka hiç bir kaynakta bu kalitede görüntü alamadım. bluray 4K denemedim henüz. ayrıca görüntü yazılım güncellemesi olmamasına rağmen ilk günden çok daha iyi. ledlerde rodaj süresi var mı bilmiyorum ama görüntü oturdu bende. mozaiklenme de yok denecek kadar az şuan. bulanıklık da düzeldi enteresan şekilde. özellikle aydınlık sahnelerde görüntü kalitesi çok çok iyi fakat karanlık sahneler iyi değil. 1080p üzerinden değerlendirme yaptım. şuan en olumsuz diyeceğim şey panelin fazla keskin olması. keskinliği sıfırlansa bile panel keskin. bu kadar keskin olmasa çok çok daha iyi olurdu. fiyatına göre gerçekten fena değil. bi panasonic, bi sony değil tabi ama ülkenin bu durumunda alınabilecek iyi bir alternatif oturma odası için. yandan izlenmiyor çünkü.

M Çevrimdışı

metinoz92

Aktif Üye
31 Mar 2019
69
31
Son güncelleme üzerinden 1 yıl geçti. Firmadan herhangi bir güncelleme çalışması olup olmadığına dair bilgi alabilen var mı?

B Çevrimdışı

bhazer

Yeni Üye
12 Haz 2022
8
37
55q9900 15-30dk aralıklarla wifi kopuyordu servisi aradım geldi otomatik güncellemeyi açıp gitti yazılım bile yüklemedi, bi kaç güne günceller kendi dedi. Servisten sonra 4725 menüden baktım zaten son yazılım yüklü TV de benzer sorun yaşayan oldumu hiç

frkn4knc Çevrimdışı

frkn4knc

Aktif Üye
29 Ocak 2020
96
55q9900 15-30dk aralıklarla wifi kopuyordu servisi aradım geldi otomatik güncellemeyi açıp gitti yazılım bile yüklemedi, bi kaç güne günceller kendi dedi. Servisten sonra 4725 menüden baktım zaten son yazılım yüklü TV de benzer sorun yaşayan oldumu hiç
atlatmış sizi resmen nasıl servis elemanıymış o şahıs öyle

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt