17MB180 Yazılım Güncelleme

Y Çevrimdışı

yavuzkaya

Yeni Üye
4 Kas 2022
13
39
50u9500 g32 görünüyor, dosyalardaki versiyon numarası (1.61.1.10)
tv'dekinden (1.60.2.0) daha güncel ama ota'dan guncelleme sorguladigimda sürüm güncel diyor.

50u9500 için sitesinden seri numarasıyla sorguladigimda da 1.57.1.0 çıkıyor.

İlk sorum en güncel versiyon hangisi?

İkinci sorum da servis menüsünde options 3 kısmında Digiturk devre dısı yazıyor ayın 4ünde 4k ci modül için gelecekler digiturkten, burayi yazılımla oynayarak etkin hale getirmek gerekir mi? Nasil degistirebilirim?

edit : 1.61.1.10 en guncel versiyonmus, sorunsuz guncelledim ama changelog olsaymis keske ne degisti bilmiyorum :)

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

bhazer

Yeni Üye
12 Haz 2022
8
37
55q9900 wifi kopması için;
Servis ilk geldiğinde oto güncellemeyi açıp gitti
İkinci geldiğinde yazılım bekliyorum dedi
Üçüncüde usbden eski yazılım yükledi
Dördüncü kaydı açtığım ara denemek için modemin yanına acces point takmıştım o geceki denememde kopma olmadı ertesi gün servis gelecekken iptal ettim, zaten tvyi servise alıp deneyecez demişlerdi.
Ama sonra sorun yine tekrarladı, dünya kupası başladığı için bi süre kayıt açmadım,
Beşinci kayıtta artık servisle de tanış olduk, benimde işimden dolayı akşam 6 da evde oluyorum ancak, dediki abi ben merkeze bildiriyorum onlar sana parça değişimi önerirler kabul etmezsen TV değişir sorunun çözülür.
Mhden aradılar wifi kartı değişim önerdiler, aslında başta olsa kabul ederdim ama uğraştıkdan sonra ve sorunun anakart ta olduğuda düşündüğüm için TV değişimi istedim. Stok sayıları varmış ocak 15 den sonra üretilip gelecek beklersiniz dedi olsun dedim, bi hafta sonra bugün aradılar tvyi gönderiyoruz diye,
Bendeki lg ips paneldi inşallah gelende öyle olur.

A Çevrimdışı

asddfgj

Aktif Üye
20 Ara 2020
66
24
50u9500 g32 görünüyor, dosyalardaki versiyon numarası (1.61.1.10)
tv'dekinden (1.60.2.0) daha güncel ama ota'dan guncelleme sorguladigimda sürüm güncel diyor.

50u9500 için sitesinden seri numarasıyla sorguladigimda da 1.57.1.0 çıkıyor.

İlk sorum en güncel versiyon hangisi?

İkinci sorum da servis menüsünde options 3 kısmında Digiturk devre dısı yazıyor ayın 4ünde 4k ci modül için gelecekler digiturkten, burayi yazılımla oynayarak etkin hale getirmek gerekir mi? Nasil degistirebilirim?

edit : 1.61.1.10 en guncel versiyonmus, sorunsuz guncelledim ama changelog olsaymis keske ne degisti bilmiyorum :)
Merhaba 1.61.1.10 yazılımından önce veya sonra 1.57.1.0 yazılımıyla güncellediniz mi kıyaslama açısından soruyorum.

A Çevrimdışı

asddfgj

Aktif Üye
20 Ara 2020
66
24
Gözlemlediğiniz değişiklikleri burada paylaşır mısınız.
V.1.64.1.0 sürümü gelmiş ilk gözlemimde kumandadan açma kapama tuşunu basılı tutulduğunda yeniden başlat, bekleme, kapat şeklinde seçenekler gelmiş.

Bekleme moduyla, kapatma arasında fark nedir enerji harcama konusunda hangisi tercih edilmeli bir de kumandadan direk basılı tutmayıp kapattığımızda TV bekleme moduna mı geçiyor yoksa direk kapatıyor mu?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,596
V.1.64.1.0 sürümü gelmiş ilk gözlemimde kumandadan açma kapama tuşunu basılı tutulduğunda yeniden başlat, bekleme, kapat şeklinde seçenekler gelmiş.

Bekleme moduyla, kapatma arasında fark nedir enerji harcama konusunda hangisi tercih edilmeli bir de kumandadan direk basılı tutmayıp kapattığımızda TV bekleme moduna mı geçiyor yoksa direk kapatıyor mu?
Enerji harcama durumunu telefondaki durumdan çözebilirsiniz. On/Off tuşuna uzun basınca kapat seçeneği geliyor kapat seçince telefon kapanıyor sarfiyat yok denecek kadar azalıyor. Kapat tuşuna kısa süreli basınca sadece ekranı kapatıyor uyku modunda uyandırılmayı bekliyor sarfiyat yapıyor.
Tam kapatınca tv yi ve telefonu resetlemiş oluruz daha sağlıklı çaşışır.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

metinoz92

Aktif Üye
31 Mar 2019
69
31
U9700 modelinde baktım yeni güncelleme görünmüyor sadece Daewo’lara mı getirdiler?

Birde 9700 kullanan varsa onlardaki güncel yazılım sürümü nedir bilgi verebilir mi?

A Çevrimdışı

asddfgj

Aktif Üye
20 Ara 2020
66
24
MB180 G32 anakartlara gelmiş gözüküyor sizin TV anakartı farklıysa size gelmemiş olabilir aynı anakart olup G31 versiyonuysa yine gelmemiş olabilir.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Kapat opsiyonunda bekleme ledi yaniyor ama tekrar acildiginda verdigi reaksiyon fise yeni takilan tv gibi, acilirken bekleme ledi yanip sönmeye basliyor,bekleme modundaki tvde ise acilis daha hizli.Amac tasarruf ise tasarruflu olan kapat modu..

M Çevrimdışı

metinoz92

Aktif Üye
31 Mar 2019
69
31
U9700 veya U9600 kullanıcıları kullandıkları son sürümün ne olduğunu paylaşabilirler mi?

M Çevrimdışı

mister

Yeni Üye
14 Haz 2022
24
33
aynen daewoo'ya geldi güncelleme. görünürde aynı. muhtemelen smart programlarını güncellediler. görüntüde atlama/takılma devam ediyor.

daewoo olup da biri deneyip yazarsa sevinirim. altyazı geçen bir kanalı açıp altyazıları izleyin. 2-3 saniyede bir takılma oluyor saliselik. bir seferlik trt 4k açınca düzeliyor. hdmi geçince tekrar takılmaya başlıyor. bu sefer kapatıp açmak gerek tvyi direk hdmidan açılmalı. sonra tekrar tvye geçince takılıyor. tekrar trt 4K falan... bunları yapmadan takılmasız izlenmiyor.

P Çevrimdışı

Plovdiver

Yeni Üye
6 Mar 2021
4
44
Daewoo 65dm54 tv'ye güncelleme 1.64.1 yükledim, saat ayarıyla otomatik kapanma /yada hiç bir tuşa basılmadığında ayarlı süre sonunda kapanma özelliğinde sorun var, süre sona erdiğinde yeni özellik olan kapatma tuşuna basınca çıkan _yeniden başlat/bekleme/kapat

_ sorusunun sorulduğu ekran çıkıp o ekranda takılı kalıyor ve kapanmıyor. Geceleri süre ayarlayarak yatarım, kendi kapanır, güncelleme geldiğinden beri sabah kalktığımda TV bu ekranda kalmış şekilde buluyorum. Sorunu müşteri hizmetlerine ilettim, başka versiyon gönderdiler. Versiyonda 1.68 yazıyor. Yükledim, sistem ayarlarına girdiğimde yüklenen versiyon 1.68 değil 1.63 yazdığını gördüm. Aradan kısa bir süre geçti ve ekranda Yeni bir versiyon bulundu yüklensin mi? diye yine 1.64 versiyonu önerdi. İşin komik yanı, 1.64'ü tekrar yükledim ve bir süre sonra Yeni bir versiyon 1.68 bulundu yüklensin mi? diye sordu. Yine yükledim ve yine yüklenen versiyon 1.63 'tü.. ardından yine başa döndük, 1.64 bulundu yüklensin mi? diye sordu.. kısır döngüye girdi.. bugün Vestel mail ile yine açıklamada 1.68 yazan bir güncellemeyi gönderdi, yarın flash disk ile onu yüklemeyi deneyeceğim, aynı şekilde 1.63 olarak yüklemeye devam mı edecek göreceğiz. (Bu arada asıl sorunum olan otomatik kapanma işlevi hiç bir versiyonda çözülmemiş durumda)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,339
64
Daewoo 65dm54 tv'ye güncelleme 1.64.1 yükledim, saat ayarıyla otomatik kapanma /yada hiç bir tuşa basılmadığında ayarlı süre sonunda kapanma özelliğinde sorun var, süre sona erdiğinde yeni özellik olan kapatma tuşuna basınca çıkan _yeniden başlat/bekleme/kapat

_ sorusunun sorulduğu ekran çıkıp o ekranda takılı kalıyor ve kapanmıyor. Geceleri süre ayarlayarak yatarım, kendi kapanır, güncelleme geldiğinden beri sabah kalktığımda TV bu ekranda kalmış şekilde buluyorum. Sorunu müşteri hizmetlerine ilettim, başka versiyon gönderdiler. Versiyonda 1.68 yazıyor. Yükledim, sistem ayarlarına girdiğimde yüklenen versiyon 1.68 değil 1.63 yazdığını gördüm. Aradan kısa bir süre geçti ve ekranda Yeni bir versiyon bulundu yüklensin mi? diye yine 1.64 versiyonu önerdi. İşin komik yanı, 1.64'ü tekrar yükledim ve bir süre sonra Yeni bir versiyon 1.68 bulundu yüklensin mi? diye sordu. Yine yükledim ve yine yüklenen versiyon 1.63 'tü.. ardından yine başa döndük, 1.64 bulundu yüklensin mi? diye sordu.. kısır döngüye girdi.. bugün Vestel mail ile yine açıklamada 1.68 yazan bir güncellemeyi gönderdi, yarın flash disk ile onu yüklemeyi deneyeceğim, aynı şekilde 1.63 olarak yüklemeye devam mı edecek göreceğiz. (Bu arada asıl sorunum olan otomatik kapanma işlevi hiç bir versiyonda çözülmemiş durumda)
Film çekip vestele mail ile gönder bence,çok uzun olmasın ama sıkıntıyı anlatan film olsun :ok

Geri
Üst Alt