17MB180 Yazılım Güncelleme

M Çevrimdışı

metinoz92

Aktif Üye
31 Mar 2019
69
31
1,48 sürümü vestel icin var,diger markalar 1.44 de .otomatik güncellemeniz acik mi?
açık evet ancak gelmiyor yetkili servis için talep oluşturdum güncel yazılım yüklensin diye fabrikadan güncel yazılım istediler geldiler 1.44 ü kurdular yine. Vestel’in teknik servisiyle görüştüm halada net bir şekilde yazılımı teknik servisle gönderip kurduracağız diyemiyorlar.

Telefon gibi üretici firma yazılımı sunucuya yüklediğinde tv kendisi çekecek güncelleme yapacak
Evet ancak yazılım çıkarılalım 7-8 ay olmuş en az neyi beklediklerini onlarda bilmiyor.

P Çevrimdışı

Plovdiver

Yeni Üye
6 Mar 2021
4
44
Daewoo 65dm54 tv'ye güncelleme 1.64.1 yükledim, saat ayarıyla otomatik kapanma /yada hiç bir tuşa basılmadığında ayarlı süre sonunda kapanma özelliğinde sorun var, süre sona erdiğinde yeni özellik olan kapatma tuşuna basınca çıkan _yeniden başlat/bekleme/kapat

_ sorusunun sorulduğu ekran çıkıp o ekranda takılı kalıyor ve kapanmıyor. Geceleri süre ayarlayarak yatarım, kendi kapanır, güncelleme geldiğinden beri sabah kalktığımda TV bu ekranda kalmış şekilde buluyorum. Sorunu müşteri hizmetlerine ilettim, başka versiyon gönderdiler. Versiyonda 1.68 yazıyor. Yükledim, sistem ayarlarına girdiğimde yüklenen versiyon 1.68 değil 1.63 yazdığını gördüm. Aradan kısa bir süre geçti ve ekranda Yeni bir versiyon bulundu yüklensin mi? diye yine 1.64 versiyonu önerdi. İşin komik yanı, 1.64'ü tekrar yükledim ve bir süre sonra Yeni bir versiyon 1.68 bulundu yüklensin mi? diye sordu. Yine yükledim ve yine yüklenen versiyon 1.63 'tü.. ardından yine başa döndük, 1.64 bulundu yüklensin mi? diye sordu.. kısır döngüye girdi.. bugün Vestel mail ile yine açıklamada 1.68 yazan bir güncellemeyi gönderdi, yarın flash disk ile onu yüklemeyi deneyeceğim, aynı şekilde 1.63 olarak yüklemeye devam mı edecek göreceğiz. (Bu arada asıl sorunum olan otomatik kapanma işlevi hiç bir versiyonda çözülmemiş durumda)
Kısır döngü sorunu çözüldü, mail ile gönderdikleri 1.68, flash disk ile yükledim, bu sefer gerçek 1.68 çıktı.. ama başa döndük.. Vestel otomatik kapanma'nın çalışmaması sorununu bu versiyonda da çözememiş.. firmware 'e dönmenin bir yolu var mı?

IMG20230402111255.jpg

A Çevrimdışı

asddfgj

Aktif Üye
20 Ara 2020
66
24
Kısır döngü sorunu çözüldü, mail ile gönderdikleri 1.68, flash disk ile yükledim, bu sefer gerçek 1.68 çıktı.. ama başa döndük.. Vestel otomatik kapanma'nın çalışmaması sorununu bu versiyonda da çözememiş.. firmware 'e dönmenin bir yolu var mı?

IMG20230402111255.jpg
Konunun ilk mesajdaki size uygun olan yazılımı yükleyin ben 1.64den 1.62 düşmüştüm 1.64 olan bu resimdeki olan kapatma seçenekleri 1.62de kaybolmuştu sorunuzu çözecektir birde tekrardan1.64 sürüme dönmemesi için ayarlardan otomatik güncellemeyi kapatabilirsiniz, bu arada fabrikanın size verdikleri tüm core yazılımları paylaşabilir misiniz görüntü iyileştirmesi konusunda belki bizi memnun edecek bir şey çıkar

Son düzenleme:
hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
mb180 ve mb181 anakartlar otomatik güncelleme konusunda önceki anakartlara göre cok basarililar bence, ayni marka olsa bile servis menüde en üstte görünen güncelleme oad bilgisi farkli olabilir bu yüzden belki güncelleme ihtiyaci olmamis olabilir..

Geri
Üst Alt