Yeni evimiz için yardım/ kombi - petek

E Çevrimdışı

Emrahh

Yeni Üye
8 Kas 2020
8
39
Arkadaşlar kombi alacağım şu üç model arasında kaldım sizce hangisini seçmeliyim
Buderus GB062
Bosch 2300i
Vaillant Ecotec intro 24-28

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Arkadaşlar kombi alacağım şu üç model arasında kaldım sizce hangisini seçmeliyim
Buderus GB062
Bosch 2300i
Vaillant Ecotec intro 24-28
gb 062 kalitesini ve stabilitesini ispatlamış bir model ama teknolojisi eski kaldı artık fiyatını hak etmiyor.

2300i kullanıyorum , açıkcası çok sessiz sağlam tasarruflu bir model ancak bazı kişilerde hiç durmama ve aşırı tüketim gibi sorun görülmekte.Ben pompa kademesi ile çözdüm ancak bazı kişiler çözemedi serviste çözüm bulabilmiş değil.

baktığım da 52 db ses şiddeti ve min %30 modülasyon oranıyla bana fiyatını hak etmiyor gibi geldi.

Warmhause markasına bakabilirsiniz açık ara fiyat/performans ürünleri var.

Birde sessizlik anlamında alarkonun şu modeli ilgimi çekti.

kombi içerde değilse sesi boşverebilirsiniz ancak mutfakta ise kesinlike sessiz modellere bakın.

E Çevrimdışı

Emrahh

Yeni Üye
8 Kas 2020
8
39
Düzce de oturuyorum sularımız kireçli aslında Bosch ve Buderus almak istiyorum ancak sular kireçli olunca Vaillant tercih edin dediler kararsız kaldım kombi balkonda ses çokönemli değil

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Düzce de oturuyorum sularımız kireçli aslında Bosch ve Buderus almak istiyorum ancak sular kireçli olunca Vaillant tercih edin dediler kararsız kaldım kombi balkonda ses çokönemli değil
Bosch buderus grubu alüminyum silisyum alaşım eşanjör kullanıyor.Okadar araştırdım şimdiye kadar çatlayan patlayan duymadım ama suları aşırı kireçliyse çelik eşanjörlü markalara yönelmek doğru karar.

E Çevrimdışı

Emrahh

Yeni Üye
8 Kas 2020
8
39
5 tane uzun 2 tane küçük Petek var çift banyolu 14 metre falandır tam olarak bilmiyorum

B Çevrimdışı

Ballistix

Aktif Üye
23 Ağu 2020
185
28
14 metre petek olması bana biraz imkansız gibi geldi. Tahminimce 9-11 metre falandır.

24 kW için ortalama 7 metre petek düşünün.
Eğer 10 metre civarı bir petek varsa 30-34 kW arası bir kombi tercih edin.

F Çevrimdışı

filibe

Aktif Üye
26 May 2018
90
58
1m 600 radyatör(DD) 50-70 derecede 2000 kkalori enerji üretir.Sıcak su içinde yaklaşık 2000kkalori enerji ayrılır.Ona göre ne kadar büyüklükte kombi seçersiniz.Aaa kombi seçerken danışılacak kişilerde daha bilinçli olmalı.Tecrübesi sadece evindeki kullandığı kombi ile sınırlı olmamalı.

B Çevrimdışı

Ballistix

Aktif Üye
23 Ağu 2020
185
28
1m 600 radyatör(DD) 50-70 derecede 2000 kkalori enerji üretir.Sıcak su içinde yaklaşık 2000kkalori enerji ayrılır.Ona göre ne kadar büyüklükte kombi seçersiniz.Aaa kombi seçerken danışılacak kişilerde daha bilinçli olmalı.Tecrübesi sadece evindeki kullandığı kombi ile sınırlı olmamalı.
Benim yaşadığım sorunla alakalı tecrübeniz ya da bilginiz var mı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt