Yeni evimiz için yardım/ kombi - petek

B Çevrimdışı

Ballistix

Aktif Üye
23 Ağu 2020
185
28
250B893A-25CC-4FBA-A1F7-3A7781597AD2.jpg

arkadaşlar kombi montajı.

meebbe meebbe

mehmet toprak Çevrimdışı

mehmet toprak 

Aktif Üye
22 Eki 2018
192
46
Kesinlikle buderus gb 062 yoğusmali olacağı içinde oda metrekaresinden 20 cm uzun petek taktir. Ayrıca en çok kullandigin orayada modülasyonlu oda termostati tak. Kombiyi en çok ama encok 45 e ayarla orayı da 22.5 yâda 23 e ayarla keyfine bak. Ayrıca bosch ve buderusun içi aynı degil. Buderus tan şaşma.hayirli olsun.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Kesinlikle buderus gb 062 yoğusmali olacağı içinde oda metrekaresinden 20 cm uzun petek taktir. Ayrıca en çok kullandigin orayada modülasyonlu oda termostati tak. Kombiyi en çok ama encok 45 e ayarla orayı da 22.5 yâda 23 e ayarla keyfine bak. Ayrıca bosch ve buderusun içi aynı degil. Buderus tan şaşma.hayirli olsun.

O kombi Bosch 2300i hocam arkadaş benim tavsiyem ile aldı.Ayrıca Bosch buderus içi aynıdır.Pazarlama strateji olarak yazılımsal ve teknik çok küçük kağıt üzerinde farklılıklar vardır.

B Çevrimdışı

Ballistix

Aktif Üye
23 Ağu 2020
185
28
Montaj güzel olmuş iyi günlerde kullanın inş .

Ama yoğuşma gideri değişik olmuş.Tahliyesi nereye çıkıyor? Birde kombi borusu ile ek yerinden hava alması gerekli yoksa su gitmez.

Son olarak oraya güzel bir dolap gider gizlemek adına??

kollektörde fazladan yoğuşma için yer yapmış Müteahhit hazır olarak. muhtemelen mutfak giderine bağlıdır.
Kombi borusu ile ek yerinden hava alması gerek yoksa su gitmez derken hocam anlamadım?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
güzel olmuş düşünceli müteahhit miş belli ki yada tesisatçı.
Şöyle ki hocam ; o yoğuşma giderinden akacak suyun basınçı yok milim milim akıyor ,haliyle suyun rahat gitmesi gerekli.En önemlisi sizin ki gibi kapalı gider denilen hatta bağlanılan durumlarda boru ağızdan hava alması gerekli ki su gidebilsin.

benim de yapmamışlardı bu şekilde yaptım.
en son bir arkadaş daha aldı onunda yapmamışlar su gidemediği için arızaya düşüyordu kombisi onunda şu şekilde yaptılar.

IMG_20200305_230942a6cc3e1890f0f994.jpg

77cad349bebd22291ec0d777cde63879.jpg

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
güzel olmuş düşünceli müteahhit miş belli ki yada tesisatçı.
Şöyle ki hocam ; o yoğuşma giderinden akacak suyun basınçı yok milim milim akıyor ,haliyle suyun rahat gitmesi gerekli.En önemlisi sizin ki gibi kapalı gider denilen hatta bağlanılan durumlarda boru ağızdan hava alması gerekli ki su gidebilsin.

benim de yapmamışlardı bu şekilde yaptım.
en son bir arkadaş daha aldı onunda yapmamışlar su gidemediği için arızaya düşüyordu kombisi onunda şu şekilde yaptılar.

IMG_20200305_230942a6cc3e1890f0f994.jpg

77cad349bebd22291ec0d777cde63879.jpg
üstteki benim , lavabo altı sifon borusunu kestim kombi yoğuşma giderini içine soktum kenarlardan 0.5 cm kadar boşluk var oradan hava alıyor su gidiyor.

alttaki ise en son alan bir arkadaşa ait.

B Çevrimdışı

Ballistix

Aktif Üye
23 Ağu 2020
185
28
üstteki benim , lavabo altı sifon borusunu kestim kombi yoğuşma giderini içine soktum kenarlardan 0.5 cm kadar boşluk var oradan hava alıyor su gidiyor.

alttaki ise en son alan bir arkadaşa ait.
Yetkili servise bu durumu sordum. 90 derecelik montaj için hava almasına gerek yok dediler hocam

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Yetkili servise bu durumu sordum. 90 derecelik montaj için hava almasına gerek yok dediler hocam
90 derece ne alaka yaw.Neyse kullan bakalım umarım sorun olmaz.Olsa da ya su akıtıyor yada kombi kendini korumaya alıyor zaten.Sıkıntı olursa ararsın gelip düzeltirler nasılsa.

B Çevrimdışı

Ballistix

Aktif Üye
23 Ağu 2020
185
28
90 derece ne alaka yaw.Neyse kullan bakalım umarım sorun olmaz.Olsa da ya su akıtıyor yada kombi kendini korumaya alıyor zaten.Sıkıntı olursa ararsın gelip düzeltirler nasılsa.
dün sen öyle deyince montajı yapan ustayı aradım. Te meselesini sordum. Dedi ki eğer gider çok uzaktaysa içeride basınç olmadığı için Te konuluyor. Senin hazır giderin var kollektör bölgesinde. Sorun olursa beni ara ben garanti veriyorum sorun olmayacağına dedi.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
dün sen öyle deyince montajı yapan ustayı aradım. Te meselesini sordum. Dedi ki eğer gider çok uzaktaysa içeride basınç olmadığı için Te konuluyor. Senin hazır giderin var kollektör bölgesinde. Sorun olursa beni ara ben garanti veriyorum sorun olmayacağına dedi.

hadi inş.Aslında giderin mesafesinden çok fizik kuralları ile alakalı.Umarım olmaz .?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt