Yeni evimiz için yardım/ kombi - petek

B Çevrimdışı

Ballistix

Aktif Üye
23 Ağu 2020
185
28
bir çaresini bulaydık iyiydi .

resim atarsanız yardımcı olmaya çalışırım .Zira işim gereği iyi anlarım kablo çekmeden.

Ben alırsam hazır mesala fikir.

Salon , balkon kapısı kenarındaki duvardan tam da pvc nin silikon kısmına çapraz delicem.Haliyle salonda hiç kablo görünmeyecek.Kabloyuda silikon üstünden götürcem kablo bir duvar arkada zaten.

yine aynı şekilde elektrik kablo hatları buat içlerinden de çok gizli kablo çektiğim olmuştur.
Hocam monte edeceğim yerin üstünde buat, altında topraklı priz var. Aynı hizada monte etmek istiyorum. Acaba 0.75 kablo geçecek kadar matkap ucuyla delsem yukarı buata giden spral kabloya denk getirebilir miyim diye düşünüyorum.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Hocam monte edeceğim yerin üstünde buat, altında topraklı priz var. Aynı hizada monte etmek istiyorum. Acaba 0.75 kablo geçecek kadar matkap ucuyla delsem yukarı buata giden spral kabloya denk getirebilir miyim diye düşünüyorum.
o işte çok zor hocam.Bazen borular eğimli çekiliyor yada çapraz şekilde.Arkadaşın tv yi asalım dedik duvara.Anten kablosu enerji arkadaki duvardaydı.Dedim tv arkasından denkleyip verelim , arkadaş kablo kanalı istemedi.Denkleyelim derken duvarı yatay 15 cm kazımak zorunda kaldım.Boya varsa alçı yaparım derseniz deneyin ama elektriği yaralamayın sakin sakin delin derim.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
unutmadan cr 10 cr50 cr100 ayrıca elektriğe ihtiyaç duymuyor.Sadece kombi bağlantısı yeterli.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
ev yeni demiştiniz.Yeni evlerde çoğunlukla her odanın hattı direk sigorta panosuna gidiyor.Elektrik bilgisi gerekli biraz .Hiç gitmez değil ama uğraşmaşı ve biraz mesafeli olur.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Klavuz sustayla burdan sigorta panosuna çıksam ordan da mutfağa insem?
Uğraşırsan imkansız değil çokta güzel olur.Ben sevmiyorum öyle göz önünde kablo , kanal , vs. bir kere uğraşırsın ömür boyu kullanırsın.Oda ile kombi arası çokmu peki?

B Çevrimdışı

Ballistix

Aktif Üye
23 Ağu 2020
185
28
Uğraşırsan imkansız değil çokta güzel olur.Ben sevmiyorum öyle göz önünde kablo , kanal , vs. bir kere uğraşırsın ömür boyu kullanırsın.Oda ile kombi arası çokmu peki?
Çok değil hocam öyle hemen diğer bitişikteki oda aslında. Delik delme şansım yok malesef.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
İkisi de. Hallettik çok şükür.

:)

hocam kombiden sıcaklığı kaç dereceye set edeyim? Birde düşürme sıcaklığı ve ısıtma var bunları nasıl ayarlamam gerek
buattan mı çektiniz?Bolca resim alalım hatta ayrı açın isterseniz fikir olsun ihtiyaçı olana.

Valla modülasyon lu olduğuna kendi ayarlıyor diye biliyorum , malasef yanlış bilgi vermeye yim araştırın bakalım bizde öğrenmiş oluruz.Daha önce duymuştum ama unuttum.

B Çevrimdışı

Ballistix

Aktif Üye
23 Ağu 2020
185
28
buattan mı çektiniz?Bolca resim alalım hatta ayrı açın isterseniz fikir olsun ihtiyaçı olana.

Valla modülasyon lu olduğuna kendi ayarlıyor diye biliyorum , malasef yanlış bilgi vermeye yim araştırın bakalım bizde öğrenmiş oluruz.Daha önce duymuştum ama unuttum.
Yok hocam kapı pervazlarının ve süpürgeliklerin içinden yaptım. :) şuanda bi yarım metre kablo görünüyor koltuğun arkasından. Onu da duvara gömücem nasipse :)

valla bende bulmaya çalışıyorum bu düşürme ve ısıtma mevzusunu

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt