WİNDOWS 11 İLE TANIŞIN...!?

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
PC sistem durumu denetimi ile dizüstü bilgisayarımı kontrol ettim. İşlemci dışında her şey uyumlu. İntel pentium n4200 işlemci Windows 11 ile uyumlu değilmiş. Windows 10 kullanmaya devam...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
PC sistem durumu denetimi ile dizüstü bilgisayarımı kontrol ettim. İşlemci dışında her şey uyumlu. İntel pentium n4200 işlemci Windows 11 ile uyumlu değilmiş. Windows 10 kullanmaya devam...
Uyumlu bile olsa o işlemci ile en ideal zaten Windows 7 kullanılır.
Windows 10 gibi bir sistemi zayıf sistemlere yüklememek lazım.
Güvenlik açığı dediğiniz olay da siz korsan uygulama kullandığınız müddetçe olan bir şey yani.
Saldırılardan korunmak meşakkatli iş. İşletim sisteminin güncel olması sadece düzenli güvenlik güncellemesi sağlar.
Tek başına yetmez yani.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43

Eskiden bilgisayar kurduydum, Web siteleri yapar kod yazar, pc toplar vs şimdi evde bilgisayar bile yok. Cep telefonu her işimi görüyor. Windowsu unutmuşum?

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Uyumlu bile olsa o işlemci ile en ideal zaten Windows 7 kullanılır.
Windows 10 gibi bir sistemi zayıf sistemlere yüklememek lazım.
Güvenlik açığı dediğiniz olay da siz korsan uygulama kullandığınız müddetçe olan bir şey yani.
Saldırılardan korunmak meşakkatli iş. İşletim sisteminin güncel olması sadece düzenli güvenlik güncellemesi sağlar.
Tek başına yetmez yani.
İlk başlarda performansı iyiydi ama güncellemelerle biraz düştü. Bazen de kasma yapıyor. Ofis programları ve webde gezinme amaçlı kullandığımdan pek sorun etmiyorum. Korsan yazılım hiç kullanmadım, internet kullanıyorsanız zaten her türlü önlemi almak orundasınız.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İlk başlarda performansı iyiydi ama güncellemelerle biraz düştü. Bazen de kasma yapıyor. Ofis programları ve webde gezinme amaçlı kullandığımdan pek sorun etmiyorum. Korsan yazılım hiç kullanmadım, internet kullanıyorsanız zaten her türlü önlemi almak orundasınız.
SSD kullanıyor musunuz? HDD ile Windows 10 pek iyi çalışmıyor çünkü.
Bir de bellek tek modül ise çift modüle geçin, yanına 1 RAM daha takın yani, performans artacaktır.
Evet ama ne yapıldığına bağlı bence.
Gündelik işlerde çok da saldırı hedefinde olacağınızı zannetmiyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Wayland'ı diyorsanız, X yerine gelecek olan görüntü iletişim protokolü diyebiliriz. Yıllardır geliştiriyordu. Gnome ile KDE bunu adapte etti şu anlık. Ama Gnome'da daha stabil deniyor.

Tarayıcı bildiğimiz Firefox. Hem eski X protokolünde hem de Wayland'de denemeler yaptım. Wayland ile mikro takılmalar çok aza iniyor. Donanım destekliyorsa tavsiye ederim.
:haha1 <--- Kendime gülüyorum
Gece anlamamışım,ben masa üstü diye anlamışım iyimi ,debian 10 içinde var zaten ,gerçi xserver olarak kurmamıştım :)

alodan-103.png

T Çevrimdışı

Tugi136 

Aktif Üye
20 Nis 2020
494
30
Win + R kısayolunu kullanarak Çalıştır'ı ekrana getirin
regedit yazıp Enter tuşuna basarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup bölümüne gidin
Burada AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU adında bir DWORD parametresi oluşturup değerini 1 yapın

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Win + R kısayolunu kullanarak Çalıştır'ı ekrana getirin
regedit yazıp Enter tuşuna basarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup bölümüne gidin
Burada AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU adında bir DWORD parametresi oluşturup değerini 1 yapın
bu yöntemi microsoft kendisi vermiş ama bir dipnot eklemiş: tavsiye etmediğini ve kullanıcıların bunu yaparak olası riskleri kabul ettiğini belirtmiş.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt