WİNDOWS 11 İLE TANIŞIN...!?

OKANTÜRK Çevrimdışı

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mar 2020
151
48

Minimum sistem gereksinimleri​

İşlemci1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı, 2 veya daha fazla çekirdekli, ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)
Bellek4 GB RAM
Depolama64 GB veya daha büyük depolama cihazı
Minimum sistem gereksinimleri
Grafik kartıDirectX 12 uyumlu grafikler / WDDM 2.x
Ekran9 inçten büyük, HD Çözünürlük (720p)
İnternet bağlantısıWindows 11 Home kurulumu için Microsoft hesabı ve internet bağlantısı gereklidir

Şu anda satılan Windows 10 bilgisayarların büyük çoğunluğu Windows 11 işletim sistemine yükseltilebilecektir. Bilgisayarın Windows 11 işletim sistemine yükseltilebilmesi için . Kademeli olarak kullanıma sunulacak olan yükseltme planının, henüz kesin olmamakla birlikte 2021 yılının son aylarında başlayacağı ve 2022 yılında da devam edeceği öngörülmektedir. Zamanlama, cihaza göre değişiklik gösterir.

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
muhtemelen çoğu kişi tanışamayacak. uefi secure boot birde yeni birşey var tmg 2.0 mı ne . bunların hepsi anakartta olmazsa olmuyormuş. direx 12 destekli ekran kartı da lazım tabi

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
ilk baslarda her windows versiyonunda oldugu gibi cok sorun olur gecmek mantikli degil bence hic acele etmeyin zaten kisaca bir göz attim yeni nesil donanima sahip degilseniz kullanamazsiniz degisiklikler gelen özelliklerde cok önemli seylere benzemiyor tek avantaji yeni nesil donanimlarin destekledigi birtakim özellikleri desteklemesi
kisissellestirdiginiz windows 10 ile arasinda pek bir kullanim farki ve ayni zamanda performans farki olacakmis gibi durmuyor

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
ilk baslarda her windows versiyonunda oldugu gibi cok sorun olur gecmek mantikli degil bence hic acele etmeyin zaten kisaca bir göz attim yeni nesil donanima sahip degilseniz kullanamazsiniz degisiklikler gelen özelliklerde cok önemli seylere benzemiyor tek avantaji yeni nesil donanimlarin destekledigi birtakim özellikleri desteklemesi
kisissellestirdiginiz windows 10 ile arasinda pek bir kullanim farki ve ayni zamanda performans farki olacakmis gibi durmuyor
Android uygulamaları direk çalıştırabiliyor. en büyük olayı bu bence.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Android uygulamaları direk çalıştırabiliyor. en büyük olayı bu bence.
andorid uygulamalarinin %99 unun pc verisoynu var en kötü ihtimalle pc icin alternatifleri var olmayan durumlar icinde android simulator programlari var 40 yilda bir pc de andorid uygulamasi acmak icin bu tarz bir özellik olmasi sart degil bence
ihtiyaci olanlar icin kolaylik ama cok da önemli birsey degil fazla kisiye hitap etmiyor demek istedigimi özetlersem
windows 10 ile 11 arasinda devrim yapmislar cok önemli bir ihtiyaci gidermisler diyebilecegim birsey göremedim detaylar netlesince belki cikar (pek ümitli olmasamda)

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Nazarımda en önemli konu, işletim sisteminin ne kadar kaynak harcayacağı. Şunu biraz toparlayın arkadaş. Şiştikçe şişiyor.

Ayrıca Windows 10'daki HDR sıkıntısını çözülürse iyi olur. Laptop ekranı HDR destekliyor, ama sadece Edge'in Legacy sürümünde çalışıyor. Yeni güncellemelerle Legacy'İ sistemden komple kaldırdıkları için, HDR içerik oynatmam mümkün değil.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

7-8-10-11 derken microsoft sistemin
içine etti adam gibi sonrunsuz stabil çalışan işletim sistemi yapın millet kullansın hep makyaj yapıyorlar bir iki özellik ekleyip yeni sistem yeni lisans ücreti yeni sorunlar daha win 10 düzgün çalışmıyor optimasyon sorunları var alın size yeni win 11 dediler

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
windows kullanmak zorunda mısınız?... Pisi Linux yada openMandriva deneyin... USSB üzerindede çalışıyorlar...

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35

Uyuşturucu gibi hergele vazgeçemiyoruz.
15. yıl önce pardusu denemdim tat vermedi birdahada linux dönüp bakmadım.
15. yıl önceki pardus daha beta dan daha yeni çıkmıştı hocam. o dönemleri hatırlarım. o zamandan sonra uzun süre kullandım. şu an xubuntu ile devam ediyorum.

ubuntu ve türevlerine şans verin bence. oyun vs ile işiniz yok ise hiç sıkıntı yaşamazsınız

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,443
15. yıl önceki pardus daha beta dan daha yeni çıkmıştı hocam. o dönemleri hatırlarım. o zamandan sonra uzun süre kullandım. şu an xubuntu ile devam ediyorum.

ubuntu ve türevlerine şans verin bence. oyun vs ile işiniz yok ise hiç sıkıntı yaşamazsınız
Wifi ve Ekran kartını bir türlü tanıtamadım. Lan kablosuylada bir yere kadar tahamül edebildim.
Windows kullandım bazı uygulamaların muadillerini ogünün şartlarında bulamayınca Linux sevdası bende bitti.

Forum şuan Linux üzerinde koşuyor orası ayrı mesele :haha

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt