WİNDOWS 11 İLE TANIŞIN...!?

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
openMandriva dene USB bellek üzerinde sıkıntısız hatta SD karta kurdum sıkıntısız... Pisi dene derdimde onun deposu yetersiz kalmış...

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Wifi ve Ekran kartını bir türlü tanıtamadım. Lan kablosuylada bir yere kadar tahamül edebildim.
Windows kullandım bazı uygulamaların muadillerini ogünün şartlarında bulamayınca Linux sevdası bende bitti.

Forum şuan Linux üzerinde koşuyor orası ayrı mesele :haha
UBUNTU türevlerinde o işler çok kolay artık. ileri ileri tarız iki tık ile kuruyor. zaten yüzde 80i otomatik tanıyor kurmaya bile gerek kalmıyor

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
10 yıldan fazladır ana makinemde Debian kullanıyorum. Windows de diğer partition'da kurulu duruyor.

Konu kaynak kullanımına gelince Gnome DE'lı Debian Windows'u eziyor. Felsefesi bir yana; açılma hızı, kapanma hızı, ortak uygulamaların çalışma hızı, güncelleme esnasında yaşattığı konfor benim için vazgeçilmez.

Ama işte bazen küçücük bir şey için 40 takla attırması, HDR gibi bazı teknolojileri desteklememesi (Video hızlandırma özelliği bile son 1-2 senedir rayına oturuyor) gibi huyları son kullanıcı için hala sorun.

OKANTÜRK Çevrimdışı

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mar 2020
151
48
Bugün, hem Windows 11 önceden yüklenmiş yeni cihazlar hem de uygun Windows 10 cihazlar için Windows 11 yükseltme dönemi başlıyor.

Windows 10 özellik güncellemelerinde yapılan gibi Windows 11’i sunarken ölçülü ve aşamalı bir süreç uygulanacak. Yükseltme ilk olarak uygun yeni cihazlara sunmaya başlanacak. Ardından, önceki sürümlerde olduğu gibi, Windows 11’in Windows Update aracılığıyla sunulma hızını belirlemek için cihaz sağlığı verilerini ve diğer veriler ışığında yol haritası belirlenecek.
Zaman içinde donanım uygunluğu, güvenilirlik ölçümleri ve yükseltme deneyimini etkileyen diğer faktörlere dayalı olarak Windows 11, mevcut cihazlar için kullanılabilir hale getirilecek. Yükseltmeye uygun bir Windows 10 bilgisayarınız varsa, Windows Update, kullanıma sunulduğunda Windows Update Ayarları sayfası aracılığıyla sizi bilgilendirecek. Tüm uygun Windows 10 cihazlarına 2022’nin ortalarına kadar Windows 11’e yükseltme teklif edilmesi bekleniyor.

Bugünden itibaren, Windows 11 Home ve Pro sürümleri için 24 aylık bir iletim döngüsü başlatılacak.

Bugün Windows 10 kullanıyorsanız, PC Health Check uygulamasını kullanarak cihazınızın yükseltmeye uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ardından Windows Update ayarlarını (Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Update) açıp Güncellemeleri kontrol et diyerek Windows 11 yükseltmesinin belirli cihazınız için hazır olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Detaylar için :

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Zorlama bir işletim sistemi olacağı belli.

Patchler ile gelen güvenlik açıkları bu kadar yaygın iken özellikle...

Bence çok erken ve gereksiz ama tabii ki Microsoft benden daha iyi bilir.

Masaüstünde smartphone gibi arayüz yapmış herifler.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Tpm yi kolayca aşıyorlar.
BIOS'dan Firmware tabanlı TPM açılması yeterli, sadece 2.0 olması lazım.
Şu an yüklenebilirdir muhtemelen ama bir yerden sonra önü kapatılacaktır muhtemelen.
Ki o temiz kurulumda parametre değişikliği ile yapılmasını düzeltmişlerdi sanırım.

Zaten olgunlaşmadan geçmem ya, böyle işimizi görüyor şimdilik. :hihi

T Çevrimdışı

Tugi136 

Aktif Üye
20 Nis 2020
494
30
BIOS'dan Firmware tabanlı TPM açılması yeterli, sadece 2.0 olması lazım.
Şu an yüklenebilirdir muhtemelen ama bir yerden sonra önü kapatılacaktır muhtemelen.
Ki o temiz kurulumda parametre değişikliği ile yapılmasını düzeltmişlerdi sanırım.

Zaten olgunlaşmadan geçmem ya, böyle işimizi görüyor şimdilik. :hihi
Ben bugün 2. Sistem olarak kuracağım. Win10 nu hiç sevmiyorum. Sürekli ekran kartını guncelliyor. Her yeri kapatıyorum yine guncelliyor.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Eskiden olsa hemen yeni kurulumla kullanmaya başladım. Şimdi her yerini kendime göre ayarladığım sistemi bozup baştan kurmak zor geliyor.

Update ile gelirse, millet de sorun yasamazsa geçerim. Diğer türlü zor.

Geçmişe yönelik baya bir işlemci ile bağını kopardılar. Umarım bu değişiklik sistemin genel performansını yükseltmiştir. Gnome masaüstü ortamlı Debian'da hem sistemin, hem de uygulamaların genel performansı Win10'a toz yutturuyor resmen.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt