Windows 10 yükleme sorunu

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Ramleri sökün normal yumuşak toprak bulun saksıda çiçeklerin toprağıda olur önemli olan ram zarar görecek kadar sert olmasın pinleri toprağın içine batırın 5-10dk bırakın sonra mümkünse çıplak elle almayın plastik eldiven varsa onunla alabilirsiniz üzerindeki toprakları temizleyin pinleri yumuşak silgi ile bastırmadan temizleyin tekrar bilgisayara takın.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Ramleri sökün normal yumuşak toprak bulun saksıda çiçeklerin toprağıda olur önemli olan ram zarar görecek kadar sert olmasın pinleri toprağın içine batırın 5-10dk bırakın sonra mümkünse çıplak elle almayın plastik eldiven varsa onunla alabilirsiniz üzerindeki toprakları temizleyin pinleri yumuşak silgi ile bastırmadan temizleyin tekrar bilgisayara takın.
Anladım sağol deneyeyim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yok bir sorun çıkmadı dediğim gibi zaten üzerinde şu an kendi harddiskinden farklı bir tane var, üç farklı disk denedim hepsinde aynı sorun yaşandı, zaten bana disk sorunu olmadığını söyleten şey bu, sanırım iyi bir bilgisayar tamircisi bulmam lazım, Bursa'da var mı yönlendirebileceğiniz bir arkadaş.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Aynı hd başka pcde uzun süre sorunsuz çalıştı, biraz yıldım sabahtan beri, touchpad dedim ama durduk yere elimde mouse varken de kitlendi her şey olabilir sebep, işlemci, ram, ya da yazılımsal bir şey bulamadım onun için bir profesyonel lazım artık.

Windows açıldığında başlangıç menüsünü "bellek" yazın,
Windows bellek tanılamaya tıklayıp çalıştırın.

F Çevrimdışı

filibe

Aktif Üye
26 May 2018
90
58
Nacizane küçük bir tavsiye: bilgisayarını düzelttikten sonra,artık format atma.Windows10 sadece sıfırla,yeterli.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Windows Hata Günlüklerine baktınız mı

Bilgisayara yine windows 8 yada 7 kurun sanki problem sürücü güncellemesi gibi duruyor
Kurulum esnasında internet bağlantısı yapmadan ilerlemeyi deneyin windows update driver indirmeye başladığında bu uyumsuz bir sürücüden dolayı da oluşuyor olabilir daha önceden win8 üstüne 10 upgrade yaptıktan sonra kullandık yazmışınız

Win 8 yada 7 de tutarlı çalışır ise daha kolay bir çözüm bulabilirsiniz
Birde model numarası ile üretici forumlarına ya da public forumlarda geri dönüşlere baktınızmı bu problem başka kullanıcılarda var mı belirli bir çözüm yolu paylaşmış olabilirler

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Windows Hata Günlüklerine baktınız mı

Bilgisayara yine windows 8 yada 7 kurun sanki problem sürücü güncellemesi gibi duruyor
Kurulum esnasında internet bağlantısı yapmadan ilerlemeyi deneyin windows update driver indirmeye başladığında bu uyumsuz bir sürücüden dolayı da oluşuyor olabilir daha önceden win8 üstüne 10 upgrade yaptıktan sonra kullandık yazmışınız

Win 8 yada 7 de tutarlı çalışır ise daha kolay bir çözüm bulabilirsiniz
Birde model numarası ile üretici forumlarına ya da public forumlarda geri dönüşlere baktınızmı bu problem başka kullanıcılarda var mı belirli bir çözüm yolu paylaşmış olabilirler
Ben anlatamıyorum galiba, bir daha özet geçeyim. Ürün orijinal w7 64 bitle geldi, w10 yükseltme programında 2015 yılında lisanslandı 5 yıl w10 ile sorunsuz olarak çalıştı, w10 driverları mevcut. Son 4,5 aydır yaşıyorum bu donma sorununu, aygıt yöneticisine de baktım çalışmayan driver yok, gene de yarın w7 ile tekrar denerim, teşekkürler.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Ben anlatamıyorum galiba, bir daha özet geçeyim. Ürün orijinal w7 64 bitle geldi, w10 yükseltme programında 2015 yılında lisanslandı 5 yıl w10 ile sorunsuz olarak çalıştı, w10 driverları mevcut. Son 4,5 aydır yaşıyorum bu donma sorununu, aygıt yöneticisine de baktım çalışmayan driver yok, gene de yarın w7 ile tekrar denerim, teşekkürler.

Sizi anladığım için yazdım daha alt sürümleri yükleyin denemek için
Çıkmış bir güncelleme de buna sebep olabilir alt sürümlerde bu problem oluşmaz ise derizki o zaman donanım sağlam

Güç adaptörü cd sürücü wifi bluetooth vs de bu tip sorunlar çıkarabilir

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Sizi anladığım için yazdım daha alt sürümleri yükleyin denemek için
Çıkmış bir güncelleme de buna sebep olabilir alt sürümlerde bu problem oluşmaz ise derizki o zaman donanım sağlam

Güç adaptörü cd sürücü wifi bluetooth vs de bu tip sorunlar çıkarabilir
Evet okuduğum birkaç yoruma göre w10 nun bazı sürümleri bu hataya yol açmış ama çok önceki yıllarda olmuş çok anlam veremedim ben hala donanımsal gibi görüyorum ama elemekte fayda var elbette seçenekleri

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Evet okuduğum birkaç yoruma göre w10 nun bazı sürümleri bu hataya yol açmış ama çok önceki yıllarda olmuş çok anlam veremedim ben hala donanımsal gibi görüyorum ama elemekte fayda var elbette seçenekleri

Bildiğim kadarıyla Microsoft binlerce kişiden oluşan güncelleme test ekibini işten çıkarttığı için Windows 10'da güncelleme kalitesi sorunu yaşıyoruz.
Açıkçası Windows 10 1909 04 güncellemesi benim sistemimde anlık takılmalara neden oluyordu, format sonrası yüklemedim.
Akrabamın bilgisayarında da bir türlü kurulamayıp geri kaldırıyordu Windows.

Bu kalite kontrol süreci düzeltilmediği müddetçe Windows 10, özürlü bir işletim sistemi olmaya devam edecek.
Çok saçma bir biçimde yönetiliyor Windows ürünü bence.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Bildiğim kadarıyla Microsoft binlerce kişiden oluşan güncelleme test ekibini işten çıkarttığı için Windows 10'da güncelleme kalitesi sorunu yaşıyoruz.
Açıkçası Windows 10 1909 04 güncellemesi benim sistemimde anlık takılmalara neden oluyordu, format sonrası yüklemedim.
Akrabamın bilgisayarında da bir türlü kurulamayıp geri kaldırıyordu Windows.

Bu kalite kontrol süreci düzeltilmediği müddetçe Windows 10, özürlü bir işletim sistemi olmaya devam edecek.
Çok saçma bir biçimde yönetiliyor Windows ürünü bence.

Bende sürüm numarasını hatırlamıyorum toplu güncelleme sonrası sürekli aynı güncellemeyi her açılışta yapıp yeniden başlamak gibi bir saçmalık olmuştu

Bir güncelleme sonrasında ise indexleme yapmak için harddiskin yakasını bırakmıyordu sistem sanırım onu sonradan geri çektiler

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt