Windows 10 yükleme sorunu

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Açıldı aös

Sistem açıldı bir müddet çalıştı gayet de seriydi, ilk yaşadığım soruna geri döndüm, durduğu yerde dondu hiçbir tepki vermiyor, yolladığın linki indirdim, usb ye yazayım, yapacağım testi
Sen deyince zaten daha önce denemediğim bir şey geldi aklıma ramlerden birini yerinden çıkardım sistem şu an 2gb ve çalışıyor ,test aracını telefonla indirmiştim onu şu an laptoba kopyalıyorum bakalım ram mi yoksa slot mu arızalı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sen deyince zaten daha önce denemediğim bir şey geldi aklıma ramlerden birini yerinden çıkardım sistem şu an 2gb ve çalışıyor ,test aracını telefonla indirmiştim onu şu an laptoba kopyalıyorum bakalım ram mi yoksa slot mu arızalı

Tozlanma kaynaklı da olabilir. RAM'in ucunu ve soketi temizlemeyi deneyin.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Tozlanma kaynaklı da olabilir. RAM'in ucunu ve soketi temizlemeyi deneyin.
Olabilir inşallah öyledir,hala çalışıyor 2 gb olarak, usb belleğe yazıyorum programı.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

O kadar uzun süre çalıştı, usb bootable oluşturdum, yeniden başlatmak için touchpadi kullandım çat gene dondu ram teorim çöktü sanırım

Son düzenleme:
Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Rem yada hard disk hatası görünüyor bu arada bazen usb portlarını seçebilir makine başıma gelmişti.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Biraz sürer çünkü usb den çalışan bir işletim sistemi açıyorsunuz.
Onu biraz geç farkettim ?. Evet kuruldu şu an hd tune çalıştırıyorum, ram uygulaması hangisi bilmiyorum ama tek tek deneyeceğim. ?

O windows logosu biraz uzun sürebilir korkmana gerek yok.
Korkma yok ?sürekli donduğu için sorma gereği hissettim, sorunu çözersek sadece indirme ve office için kullanılacak yoksa zaten 10 yıl oldu ömrünü tamamladı diyebiliriz. ?

Usb den çalışan linuxta bile donuyor, touchpade dokununca oluyor, sanırım çözemeyeceğim bu işi

Son düzenleme:
Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Onu biraz geç farkettim ?. Evet kuruldu şu an hd tune çalıştırıyorum, ram uygulaması hangisi bilmiyorum ama tek tek deneyeceğim. ?

Korkma yok ?sürekli donduğu için sorma gereği hissettim, sorunu çözersek sadece indirme ve office için kullanılacak yoksa zaten 10 yıl oldu ömrünü tamamladı diyebiliriz. ?

Usb den çalışan linuxta bile donuyor, touchpade dokununca oluyor, sanırım çözemeyeceğim bu işi
Bir süre stabil çalışıyor nedensiz olarak donuyor.

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Aynı harddisk ile başka bir bilgisayarda uzun süreli kullanım yaparak denediniz mi? Kurulum tamamlandıktan sonra ilk rebootta "Güvenli Mod"da açıp touchpadi "Aygıt Yöneticisi"nden devre dışı bırakıp tekrar reboot yapıp normal modda kullanmayı deneyebilir misiniz?

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
HD Tune health sekmesinde sorun var mı?
RAM için uygulama yok sanırım Hiren's de.
Eski sürümlerde vardı.
Yok bir sorun çıkmadı dediğim gibi zaten üzerinde şu an kendi harddiskinden farklı bir tane var, üç farklı disk denedim hepsinde aynı sorun yaşandı, zaten bana disk sorunu olmadığını söyleten şey bu, sanırım iyi bir bilgisayar tamircisi bulmam lazım, Bursa'da var mı yönlendirebileceğiniz bir arkadaş.

Aynı harddisk ile başka bir bilgisayarda uzun süreli kullanım yaparak denediniz mi? Kurulum tamamlandıktan sonra ilk rebootta "Güvenli Mod"da açıp touchpadi "Aygıt Yöneticisi"nden devre dışı bırakıp tekrar reboot yapıp normal modda kullanmayı deneyebilir misiniz?
Aynı hd başka pcde uzun süre sorunsuz çalıştı, biraz yıldım sabahtan beri, touchpad dedim ama durduk yere elimde mouse varken de kitlendi her şey olabilir sebep, işlemci, ram, ya da yazılımsal bir şey bulamadım onun için bir profesyonel lazım artık.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt