WhatsApp

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
çalışması için kameralara erişim izni alan uygulamaların nerede ne zaman ne yapacağı belli olmaz.
eeeee bu durumda face çalışması için video fotoya erişim istiyor kameraya bile. kamera izin vermezsen facede foto video nasıl çekecen ,vasap içinde geçerli bu

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Dizüstü bilgisayarımın kamerası alındığı gün üzerindeki janjanlı fullHD etiketi ile dikkatlice kapatıldı. (yaklaşık 5 yıl önce)
Bunu yaptığımda benle dalga geçtiler. Amma son günlerde ESET ha bire EDGE kameraya erişti uyarısı veriyor. Sallamıyorum tabi.
Ne zaman ki EDGE bantı söktü der, iş o zaman sakata biner :hihi

Bir de herhangi bir koruma programı kullanmayanları düşünün.

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
eeeee bu durumda face çalışması için video fotoya erişim istiyor kameraya bile. kamera izin vermezsen facede foto video nasıl çekecen ,vasap içinde geçerli bu

Valla bu soru beni aşar.
Face zımbırtısına PC'den (laptop) giriyorum. Fotoğraflarımı fotoğraf makinası ile çekiyorum, telefonum da nokia 5800:haha1

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
?????? işte şimdi
üstüne whatsaap messenger vardı ınstagram linkedin oha komple sarmış dikkat tehlike ?‍☠️?‍☠️?‍☠️

Eskiden çok kafaya takardım bu meseleleri, artık fazla takmıyorum açıkçası.
Çünkü veri vermek istemiyorsan kullanma, çaresi bu. O zamanda kendi mağaramızda yaşamak durumunda kalıyoruz.
Bana tanınınan imkanlar dahilinde önlem alıyorum o kadar. (Uygulamalara çeşitli izinleri vermemek gibi.)

Çünkü zamanında kaptırmışım zaten yeterince verimi, artık almasalar ne değişir ki benim için? :hihi

Android cephesinde veri toplamanın büyüğü bence tartışmasız Google'da.
Google klavye bana kullanışlı geldiği için onu kullanıyorum mesela. Ne yazsam topluyordur mutlaka.

Switfkey mesela bana tam bir garabet gibi geliyor. Hiç alışamamıştım. :hihi

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Arkadaşlar siz konpile teorileri üretedurun, benim yavş*k kedim sandalyenin arka boşluğundan kıçımı ısırmaya başladı.
"yatma zamanın geldi, zıttir git yat da yanına kıvrılip ısınem" diyor resmen.

Bu işin de tek çözümü var, PC işlerini PC ile, foto işlerini fotoğraf makinası ile, telefon işlerini de akılsız telefonla halletmek.
Kocişle gayfe keyfini de sunmayıverelim elalemin önüne gümüş tepsi ile.
Ancak bana kalırsa köprüden önceki son çıkış kaçtı.
Dedim ya, MEB gibi bir bakanlık, devlet kurumu bile personelini zartsap kullanmaya zorluyor.
Neymiş; evrak tebliğ edecek, onu da tebellü edilmiş sayacak. Peh..!!!! :sopa1

Herkeşe iyi geceler.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
yerli kullan nesi çekmedi ki :alala

Bir gün dener miyim bilmiyorum açıkçası.
Aykut Elmas ile yaptıkları reklamın sürekli gözüme sokulması sonucu uygulamayı yüklemeden uygulamadan soğudum. :hihi
Ki bu uygulamanın da veri toplamadığını zannetmiyorum. Sonuçta geliştirici de bir yerden para kazanmalı değil mi? :kiskis

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Hiç bir sosyal ağ bağlantım yok,en son linkedin miydi neydi ,kapatmıştım,linux kullandığımdan ,kameram da açık,hanımda linux kullanıyor,onun kamerası da açık :)
Yeni telefonda (yeni dediğime bakmayın ,oğlumdan bana geçen DM Disk.II ) watsupda yok,birisi foto veya "şunu alayımmı" diye bana birşey yolladığında önce sms atıyor ,smsini görürsem ,diğer telden wp açıyorum (ademin kulakları çınlasın :hihi )

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri