Warmhaus mu buderus mu

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Benim bildiğim ilk defa doğalgaz tesisatı döşenirken ve kombi bağlanacağı zaman proje mecburi,onu da zaten tesisatı döşeyen firma yaptırıyor.Bizde böyle oldu.Sonradan kombi değişimi için proje istenmemesi gerekir,eğer illa istiyorlarsa ilk defa tesisat döşenirken yapılan projeyi gösterin eğer varsa tabi.Kolay gelsin.

Son düzenleme:
L Çevrimdışı

La1end

Yeni Üye
9 Eki 2019
31
39
Bir kaç firmayi aradim hepside proje içinde şu fiyat diyor ben farkli kombi diye proje istiyolar diye biliyordum internette çok karışık bilgiler var kimiside kombi ne olursa olsun proje istemez diyor ya proje gerekli yada gereksiz ama tuketicinin haberi yok diye kandiriyolar pazartesi gaz şirketine soracam ayrica kutunun sadece gaz dağıtım şirketine bağlı yetkili firma tarafindan açılması gerekiyor yoksa garanti dışı kaliyor

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bir kaç firmayi aradim hepside proje içinde şu fiyat diyor ben farkli kombi diye proje istiyolar diye biliyordum internette çok karışık bilgiler var kimiside kombi ne olursa olsun proje istemez diyor ya proje gerekli yada gereksiz ama tuketicinin haberi yok diye kandiriyolar pazartesi gaz şirketine soracam ayrica kutunun sadece gaz dağıtım şirketine bağlı yetkili firma tarafindan açılması gerekiyor yoksa garanti dışı kaliyor

Gaz şirketini arayıp bilgi öğrenmek en mantıklısı.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Hocam kombi değişirse projenin yenilenmesi gerekli yani en azından Ankara'da böyle. Kombinin garantisinin başlatılması için gaz açma belgesi olmalı elinizde. Kutunun kimin açtığı önemli olmadı bende sadece seri numarası ve gaz açma belgesine baktılar garanti için

L Çevrimdışı

La1end

Yeni Üye
9 Eki 2019
31
39
Gaz dağıtım merkezini aradim onlarda proje gerekli diyor tesisatta bir değişiklik yok sebep ne dedim kombinin seri numarasina kadar kayitli projede dedi de firma kombinin ismini bile almiyordu ben adını almayacan mi dedim unuttum dedi adini aldi gitti seri no felan almadi projeye kayit olacaksa seri no niye almadi dalavere dönüyor ama anlamış degilim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Gaz dağıtım merkezini aradim onlarda proje gerekli diyor tesisatta bir değişiklik yok sebep ne dedim kombinin seri numarasina kadar kayitli projede dedi de firma kombinin ismini bile almiyordu ben adını almayacan mi dedim unuttum dedi adini aldi gitti seri no felan almadi projeye kayit olacaksa seri no niye almadi dalavere dönüyor ama anlamış degilim

İşler resmiyetten uzak dönüyor demek ki hocam.
Gaz firması olan veya mühendis bir tanıdık bulmaya bakın.
Çizmesi 1 saat bile sürmeyecek olan iş için o para verilmez bence. :hihi

L Çevrimdışı

La1end

Yeni Üye
9 Eki 2019
31
39
kombiyi taktırdık 250 proje 300 lira işçilik artı ocak fleksi 550 liraya anlaşmıştık ama tabii yetmedi
bacada değişecek dendi sizinki normal kombi bu yoğuşmalı değişmesi lazım dediler tmm değişin dedim 1+1 metre orjinal baca almışlar 160 lirada o 10 lira yakıt parası 720 lira teslim ettim servisi aradım kontrol etti bacayı sordum orjinal olmazsa kombi çalışmazdı zaten dedi gider borusuna hava alması için t atmaları lazım yoksa damlayan su kombiye dönüp zarar verebilir dedi onuda borulardan birleştirerek t yapıp getirip taktılar

sessiz bi kombi eskisinin devirdaim gürültüsünden kurtulduk sormak istediğim birkaç şey var yoğuşmalıda ne kadar çok petek açıksa o kadar çok yoğuşma yapar tasarruf eder deniyorya şuanda peteğin 2 si kapalı açsam daha çok yoğuşma yaptığı için tasarrufmu olur yoksa daha çok su ısıttığı için tam
tersi yakıt olarak gerimi döner sizce hangisi karlı?

birde bazı peteklerden devirdaim sesi geliyor yani su akıyorya hışşş ediyor
sürekli firmaya sordum vanasına pislik gelmiştir dedi özellikle akşam çok rahatsız ediyor biri sıcak suyu açtımı devirdaim duruyor oh be rahatladım diyorum suyu kapatınca devirdaim çalışıyor petek yine hışırdamaya başlıyor ben söküp bakacam artık pislik felan ne alaka bilemedim

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
kombiyi taktırdık 250 proje 300 lira işçilik artı ocak fleksi 550 liraya anlaşmıştık ama tabii yetmedi
bacada değişecek dendi sizinki normal kombi bu yoğuşmalı değişmesi lazım dediler tmm değişin dedim 1+1 metre orjinal baca almışlar 160 lirada o 10 lira yakıt parası 720 lira teslim ettim servisi aradım kontrol etti bacayı sordum orjinal olmazsa kombi çalışmazdı zaten dedi gider borusuna hava alması için t atmaları lazım yoksa damlayan su kombiye dönüp zarar verebilir dedi onuda borulardan birleştirerek t yapıp getirip taktılar

sessiz bi kombi eskisinin devirdaim gürültüsünden kurtulduk sormak istediğim birkaç şey var yoğuşmalıda ne kadar çok petek açıksa o kadar çok yoğuşma yapar tasarruf eder deniyorya şuanda peteğin 2 si kapalı açsam daha çok yoğuşma yaptığı için tasarrufmu olur yoksa daha çok su ısıttığı için tam
tersi yakıt olarak gerimi döner sizce hangisi karlı?

birde bazı peteklerden devirdaim sesi geliyor yani su akıyorya hışşş ediyor
sürekli firmaya sordum vanasına pislik gelmiştir dedi özellikle akşam çok rahatsız ediyor biri sıcak suyu açtımı devirdaim duruyor oh be rahatladım diyorum suyu kapatınca devirdaim çalışıyor petek yine hışırdamaya başlıyor ben söküp bakacam artık pislik felan ne alaka bilemedim

konuyu hortlatayım ?

warmhaus kötülenmiş ama şuan fiyatından , bazı özellikler in çok üstün markalarda bile olmamasından ,çelik eşanjöründen bana mantıklı geldi.

evet gönlüm Demirdöküm nitromix te ama çok fazla şikayet var.+4 yıl garanti 900 lira , bayiler ve servis ler suratsız kazıklama derdinde .
warmhaus gaz adaptif sistemi , sıcak su kullanımında yüksek konfor varmış sanırsam sıcak su kullanımda bile pompa kullanıyor , 1/7 modülasyon var en önemlisi servisinde tanıdık çalışıyor.

arada 900 liraya varan fiyat farkı ve daha üstün bariz özellikler varken iki kombide aynı verime sahipken niye Demirdöküm alayım biri beni bilgilendirsin?

kanun gereği 10 yıl parça bulundurma zaten mecburi.

özellikler aynı hatta warhhaus ta daha yüksek.

Demirdöküm nitromix modila oranı kaç yazmamış bile?

warmhaus italyan alt yapısı ve tecrübesi var.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
900tl fiyat farkı benim için önemli bir rakam .illaki bozulacak diye bir kaide . bence warmhause alınabilir.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
900tl fiyat farkı benim için önemli bir rakam .illaki bozulacak diye bir kaide . bence warmhause alınabilir.
valla senide yordum hocam sağolasın ilgilendin.

dediğim gibi Demirdöküm modülasyon belli değil, eski seri modülasyon suz pompa da gelebilir.

ilave garantisi yüksek.

sessizlik sadece 1 db warmhaus fazla.

ama ileriye doğru modülasyon lu oda termostat ı düşünüyorum umarım marka kısıtı olmaz?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
meebbe meebbe, dış hava sensörü takılabiliyormu warmhausa . dış hava sensörü bağlanabiliyorsa. kombi sabit kazan sıcaklığı yerine sensörden gelen bilgiye göre kombi kazan sıcaklığını kendi ayarlıyor.örneğin dışarısı 5 derece kombi kazan sıcaklığını 45 dereceye ayarlıyor .dışarısı 0 derece kombi 50 dereceye ayarlıyor kendini. ısıeğrisini kendi bölgenize göre ayarlıyorsunuz kombi sizin yerine kazan sıcaklığını otomatik ayarlıyor . ot ye bile ihtiyaç duymuyorsunuz.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Abi demirdöküm nitromix al geç isterkende yeni üretim istersin soru işareti kalmaz kafands

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
meebbe meebbe, dış hava sensörü takılabiliyormu warmhausa . dış hava sensörü bağlanabiliyorsa. kombi sabit kazan sıcaklığı yerine sensörden gelen bilgiye göre kombi kazan sıcaklığını kendi ayarlıyor.örneğin dışarısı 5 derece kombi kazan sıcaklığını 45 dereceye ayarlıyor .dışarısı 0 derece kombi 50 dereceye ayarlıyor kendini. ısıeğrisini kendi bölgenize göre ayarlıyorsunuz kombi sizin yerine kazan sıcaklığını otomatik ayarlıyor . ot ye bile ihtiyaç duymuyorsunuz.
evet bağlanabiliyor.O sonraki aşama ama isterim almak .Salon da şuan oda ter . var salon güney cephe olduğuna öğleden sonra kapatıyor kombiyi.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Abi demirdöküm nitromix al geç isterkende yeni üretim istersin soru işareti kalmaz kafands
hocam öylede arada ciddi 900 1100 lira fiyat farkı var .

2. si

ewa ile nitromix karşılaştırılmayacak kadar farklı kombiler ve ewa daha üstün bir kombi çünkü güncel bir cihaz
ewa'nın avantajları
modülasyon aralığı daha geniş
sıcak su gücü daha iyi XL profile
sıcak su devresinde ön ısıtma modu var(pre heat)
modülasyonlu oda termostatı bağlanabiliyor (kablolu veya kablosuz)
dış hava sensörü bağlanabiliyor
elektronik gaz adaptif sistemi var
daha küçük bir kombi
daha sessiz bir kombi
-bu özelliklerin hiçbiri nitromix'te yok-
hem nitromix hem de ewa'da modülasyonlu fan var zaten premix lerde mod.fan standart
ewa'da wilo marka modülasyonlu pompa var bu pompa nın youtube linkini bu konunun ilk sayfasında var

warmhaus ewa'nın parçalarına sizde broşürden bakabilirsiniz içi bakır+pirinç, plastik parça nerdeyse yok

yazdı dh ta bir üstat . Baktığımda anlamıyorken bile warmhaus daha üstün , 900 lira daha ucuz ,servisi tanıdık.

Screenshot_2020-02-09-12-26-48-746_com.android.chrome.jpg

bakarmısın abi warmhaus a içinde plastik parça yok, çok övülen buderus , baymakın bazı modelleri , Demirdöküm atron bile alimünyum silisyum eşanjör kullanırken adamlar çelik eşanjör kullanmışlar .

kimisi Demirdöküm deki pompa sadece erp li , modülasyonu yok diyor.

warmhaus ta ise gerçek modülasyon lu pompa varmış .Misal tesisatta bir peteği kapadınız sistem suyun akışını ona göre ayarlıyor, zaten diğer odalarda ter. vana var ama hermetik kombide çok faydasını görmedim dur kalk yaptığı için.

bana hiç durmadan çalışacak petekler ılık kalacak ama modülasyon la alevi mimimum boyutta tutacak ,pompa sürekli devrede olacağı için az elektrik yakacak kombi lazım .

petek metrejım zaten yeterli salonda 2 tane 1100*900 tip 33 Demirdöküm plus 3 sıralı petek var standart peteğe göre ikisi zaten 5 metre yapıyor uzunluğu , dönüş suyuda soğuk oluyor sistem şuan tam yoğuşmalılık yani.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt