Warmhaus mu buderus mu

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,066
evet hocam bu model ilgimi çekti fiyatıda 3500 civarlarında
peki premix değil mi bu model?
pompa ve fan modülasyon lu?
kazanın alüminyum ve silimyum olması dayanıklılık açısından sorun olur mu hocam?
paslanmaz çeliğe göre nasıldır?
gerçekten güvendiğiniz bir modelse bunu alabilirm?

Bosch Condense 2500 W 24

karsilastirma.png

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Bosch Condense 2500 W 24

karsilastirma.png
evet hocam gb062 ile aynı deniliyor içi.

kw güç ve fiyat dışında aynı sayılır.Ön panel kullanımı çok zor ve saçma.

sessiz oluşu ilgimi çekti ,kombi mutfakta ve evde küçük olunca tüm odalardan duyuluyor.Sessiz oluşu için alınır.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,066
evet hocam gb062 ile aynı deniliyor içi.
kw güç ve fiyat dışında aynı sayılır.Ön panel kullanımı çok zor ve saçma.
sessiz oluşu ilgimi çekti ,kombi mutfakta ve evde küçük olunca tüm odalardan duyuluyor.Sessiz oluşu için alınır.

buderusçu bile artık gb012 önermiyor.
yazmıştınız
yazmıştınız

çelişki olmuş oldu . üst yazım ve link foto verdim aynısı sayılır .

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
buderusçu bile artık gb012 önermiyor.
yazmıştınız
yazmıştınız

çelişki olmuş oldu . üst yazım ve link foto verdim aynısı sayılır .
hocam Buderus cu 012 önermiyor

sizin attığınız 062 güncel tam yoğuşmalı premix model yani onu alabilirsiniz diyorlar.

Bosch buderus u 2007 de satın aldı haliyle şuan amiral markası buderus olunca fiyatlar daha pahalı.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,066
hocam Buderus cu 012 önermiyor

sizin attığınız 062 güncel tam yoğuşmalı premix model yani onu alabilirsiniz diyorlar.

Bosch buderus u 2007 de satın aldı haliyle şuan amiral markası buderus olunca fiyatlar daha pahalı.

evet yarrm yoğuşmalı diyebiliriz Buderus 012
özür 012 yi 062 gördüm

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
yarım yoğuşmalı diyebiliriz Buderus cu 012
siz ne dersiniz

nitromix mi

warmhaus ewa 24 mü

Bosch Condens 2500 mi

?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

evet yarrm yoğuşmalı diyebiliriz Buderus 012
özür 012 yi 062 gördüm
sorun yok ? konuyu biraz uzattım ama inanın önemli bir konu 3500 artı montaj masrafları az değil.İnş faturada faydası olur , konforlu olur

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,066
siz ne dersiniz

nitromix mi

warmhaus ewa 24 mü

Bosch Condens 2500 mi

?

sorun yok ? konuyu biraz uzattım ama inanın önemli bir konu 3500 artı montaj masrafları az değil.İnş faturada faydası olur , konforlu olur

içi herhalde bu
yeni modeller gibi değil
sorması boşa çıkacak kombiyi ne yapacaksınız ?

25007-1000x1000341db0d2023f209e.jpg

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
içi herhalde bu
yeni modeller gibi değil
sorması boşa çıkacak kombiyi ne yapacaksınız ?

25007-1000x1000341db0d2023f209e.jpg
evet böyle dairesel değil ama premix deniliyor yinede.

hocam hayırlısı ile yarın 1+1 ev alıyoruz yatırım amaçlı evde kombi yok fiyattan düştük , müteahhit koyacak tı uğraştırma dedi anlaştık.

kendime iyi bir kombi alayım ,bendeki konvansiyonel kombi zaten sıfır gibi dolap içinde ambalajı üstünde , bakımını yaptırıp oraya takacağım.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,066
evet böyle dairesel değil ama premix deniliyor yinede.
hocam hayırlısı ile yarın 1+1 ev alıyoruz yatırım amaçlı evde kombi yok fiyattan düştük , müteahhit koyacak tı uğraştırma dedi anlaştık.
kendime iyi bir kombi alayım ,bendeki konvansiyonel kombi zaten sıfır gibi dolap içinde ambalajı üstünde , bakımını yaptırıp oraya takacağım.

siz ne dersiniz

nitromix mi warmhaus ewa 24 mü Bosch Condens 2500 mi ?sorun yok ? konuyu biraz uzattım ama inanın önemli bir konu 3500 artı montaj masrafları az değil.İnş faturada faydası olur konforlu olur

bence iyi düşünmüşsünüz 1+1 için yoğuşmalı zarar ettirir bence dönüş suyu ?
azda yaksan ( normal diyelim ) dönüş suyu problemi
biraz fazla yaksan ( normal üstü ) fazla ısı boşuna gaz yanacak .

bende karar veremedim .
warmhaus ewa 24 mantıklı gibi duruyor ama akılıma ? .
niye benziyor dizel araba yeni gelmeye başlamış parçası tedarik durumu ve ustası azdı
keşke dizel araba almasaydım gibi .
ve diğer
artı eksisine bakmak !!!

reklamlı acaba ama videolarını izliyorum ne kadar basıt olursa o kadar iyi olur diyor .
diğer açıdan yeni sistemler var ( artı eksisi )

Son düzenleme:
meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

bende karar veremedim .
niye benziyor dizel araba yeni gelmeye başlamış parçası tedarik durumu ve ustası azdı
ve diğer
artı eksisine bakmak !!!

reklamlı acaba ama videolarını izliyorum ne kadar basıt olursa o kadar iyi olur diyor .
diğer açıdan yeni sistemler var ( artı eskisi )

evet ben zaten petekleri büyüttüm kış başında ama yine de aradığımız konfor ve tasarrufu bulamadık.

1+1 de zaten 2 petek ve havlupan var.Şansımıza en üst kat , güney cephe oldu.Giren kişi şansı olacak bu hafta ocak, aspiratör,perde, portmanto işlerini halledeceğim benim kombi işi çözülür çözülmez de hemen kombisini taktıracağım.Çok yakının da avm ve üniversite olduğuna hemen kiraya verelim istiyoruz.

şimdi az önce eca ya baktım fiyat pahalı verim az daha düşük niye eca alayım kafamdan sildim gitti

ewa 24 yeni bir marka ama iddaları iyi , 52 db çok değil ama Bosch Condens 2500 47 db bizim için ilaç gibi olur sessizlik anlamında, marka algısı var soran olsuğunda Bosch aldık deriz ,yaygın servis ağı artıları. eski tip silindirik kazan alimünyum silisyum kazan dayanıksız gibi geldi, ön panel çok kullanışsız ,kötü tasarım.

nitromix çok satan , güzel şık,paneli kolay bir model.ama modülasyon kaç / kaç belli değil, pompa belli değil, çok fazla şikayet var.,

azda yaksan ( normal diyelim ) dönüş suyu problemi
biraz fazla yaksan ( normal üstü ) fazla ısı boşuna gaz yanacak .

bende karar veremedim .
ve diğer
artı eksisine bakmak !!!

diğer açıdan yeni sistemler var ( artı eksisi )

bu videoyu izledim ama fatih usta bazen abartıyor reklam içerikli oluyor videoları bazen de sallıyor gibi geliyor?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Bu doğru fakat kombi modeli araştırırken kronik sorunu var mı yok mu diye bakılsa yeter bence.
Onun haricinde iyi bir servisi olması yeter bence.
işte warmhaus bilemiyoruz ki marka yeni.
Kronik sorun olmasın yeterli desem hiç kafa patlatmam Buderus gb012 yarı yoğuşmalı alırım ama biliyorum eski teknoloji ve yakıt sarfiyatı fazla kayınpeder de var.Ama sessiz , uzun ömürlü taş gibi kombi bu yüzden buderus hala üretiyor satışını yapıyor.

nitromix de bolca kronik sorun arıza okudum.

Bosch ise malum buderus patentleri ve tecrübesi var.Heralde 500 fazla verip Bosch Condens 2500 alacağım.Nasılsa derinlik ölçüsüde oluyor.sessiz ve diğerlerinden +1 yıl fazla garantisi var 3 yıl yani.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,066
Kronik sorun olmasın yeterli desem hiç kafa patlatmam Buderus gb012 yarı yoğuşmalı alırım ama biliyorum eski teknoloji ve yakıt sarfiyatı fazla kayınpeder de var.Ama sessiz , uzun ömürlü taş gibi kombi bu yüzden buderus hala üretiyor satışını yapıyor.

Bosch ise malum buderus patentleri ve tecrübesi var.Heralde 500 fazla verip Bosch Condens 2500 alacağım.Nasılsa derinlik ölçüsüde oluyor.sessiz ve diğerlerinden +1 yıl fazla garantisi var 3 yıl yani.

kayınpeder de var Buderus gb012 diyorsunuz Buderus gb062 olsaydı Bosch Condens 2500 alırdınız
bir birinizin yedek parçası olurdu ileride .
kayınpeder de var Buderus gb012 kaç yılık hiç sorun yaşadı mı ?
Bosch Condens 2500 açısından konuştum ( . Buderus gb062 aynı sayılır )

gerçekler
yeni eve taşımak istediğimiz konvansiyonel kombi için uyarıdır .
bildiğim konvansiyonel kombi takılması bir bakıma durmuştur .
konvansiyonel kombi yeni ( sıfır ) için belki olabilir diyelim takıldı .

eski konvansiyonel kombi ise servisten arızası yoktur evrağı alınması gerekir gaz şirketi sorun yaratabilir .
tam araştırmak gerek .
yeni kombi içinde değiştirme evrağı isterler ve serviste garantiyi başlatır . değiştirme evrağı yoksa garantiye sokmayabilir düşüncesindeyim .

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Condens sanırım Premix değil.
Ben olsam dış hava sensörü ile birlikte Premix düşünürdüm. (Bosch Condense 2500W ile Calora Premix arasında %1,5 fark mevcut.)
ECA'yı da boş geçmeyin bence, o verimlilik hesabı bildiğim kadarıyla teorik.
Bölgenizde ECA servisini araştırdınız mı?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt