Önemli Vestel ve Vestel ürünü TV lerde Amazon Prime video aktif etmek

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
4 tane var ikisi müsteri, ikisi kendi giris yaptigi baglantisi icin.Pideleri de meshurdur , 100 km den gelenler var :) ,ama covid yüzünden su anda sadece paket servisi yapmak zorunda..
Yolum oralara düşerse tadına bakarız bir ara ,biraz önce nefsimi köreltmek için ekmek kıyısı kopardım,hanım kızdı "gece vakti ne yapıyorsun "dedi :hihi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Sanirim akrabaniz var,gelirseniz agirlamak isterim sizi..
Evet ,Köln'de hanımın yeğenleri var,bu gün görüntülü konuşuyorlardı ,"enişteee,ne zaman geleceksin,artık virüsü bahane edersin gelmemek için" dedi :)
Bu arada teşekkür ederim,yazman bile yetar bana,aslında Almanya maceram olacaktı ama ben istemedim ,hatta Bulgaristanı da ekleyebilirim ,tabii çalgıcı olarak :)

Etzel Çevrimdışı

Etzel

Yeni Üye
18 Kas 2020
9
35
ayni baglanti hem 2,4 hem 5ghz görünüyor ikisine de baglanabiliyorum.5ghz kablo dan daha stabil ve cogu zaman hizli cikiyor test yaptigimda..
Hocam benim tv 43ua8900. 5 ghz destekli modemim var. Mesela İngiltere yaptım kurulumda, modemimin 5ghz'lik bağlantıyı gördü. Tekrar fabrika ayarı yapıp Türkiye seçtiğimde sadece. 2.4ghz'lik bağlantı çıktı. Açıkçası diğer sayfalarda bulunan güncelleme dosyalarını kullanmaya cesaret edemedim, belki onları yüklersem aktive olur.

Forumda yeniyim, bu işi araştırmaya başlayınca keşfettim burayı. Çok kıymetli bilgiler var. Emeği geçenlere teşekkürler. Saçma bir soru olacak belki ama bu tv'den çektiğimiz sw dosyalarını kurcalama imkanımız yok mudur? Ne bileyim prime uygulaması olan bir vestel tv'den bunların yazılıma aktarma gibi. Bir üyelik durumundan bahsedilmiş ama tam anlamadım orayı. Erişme imkanım olsa kurcalarım biraz

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Hocam benim tv 43ua8900. 5 ghz destekli modemim var. Mesela İngiltere yaptım kurulumda, modemimin 5ghz'lik bağlantıyı gördü. Tekrar fabrika ayarı yapıp Türkiye seçtiğimde sadece. 2.4ghz'lik bağlantı çıktı. Açıkçası diğer sayfalarda bulunan güncelleme dosyalarını kullanmaya cesaret edemedim, belki onları yüklersem aktive olur.

Forumda yeniyim, bu işi araştırmaya başlayınca keşfettim burayı. Çok kıymetli bilgiler var. Emeği geçenlere teşekkürler. Saçma bir soru olacak belki ama bu tv'den çektiğimiz sw dosyalarını kurcalama imkanımız yok mudur? Ne bileyim prime uygulaması olan bir vestel tv'den bunların yazılıma aktarma gibi. Bir üyelik durumundan bahsedilmiş ama tam anlamadım orayı. Erişme imkanım olsa kurcalarım biraz

Etzel Çevrimdışı

Etzel

Yeni Üye
18 Kas 2020
9
35
Hocam tam kafamdaki şey değil bu. Benim dediğim şu; benim anakart mb120 ve bende primevideo yok. Pasif olarak da yok. Mb130'da var mesela. Ondaki prime dosyasını alıp, benim dosyaya atmak bahsettiğim. Burada sadece mecvut olanlarda True false ile aktif veya pasif ediliyor. Kaynak dosyalarıydı benim kastettiğim. Direk yazılımını inceleme ki zaten Vestel onu vermez kimseye herhalde

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64

Hocam tam kafamdaki şey değil bu. Benim dediğim şu; benim anakart mb120 ve bende primevideo yok. Pasif olarak da yok. Mb130'da var mesela. Ondaki prime dosyasını alıp, benim dosyaya atmak bahsettiğim. Burada sadece mecvut olanlarda True false ile aktif veya pasif ediliyor. Kaynak dosyalarıydı benim kastettiğim. Direk yazılımını inceleme ki zaten Vestel onu vermez kimseye herhalde

Olmaz :)
Tv içinde öyle bir dosya varsa da,sadece seri no v.s vardır ,çünkü genelde smart içinde bir link oluyorlar çünkü,yani aslında linke tıklıyoruz tv üzerindeyken :ok

KN958 Çevrimdışı

KN958

Yeni Üye
13 Kas 2018
34
36
Merhaba arkadaşlar. Netflix'i iptal ettim, bir de amazon'a bakayım dedim ama hosbulduk hosbulduk hocamın V5 olması demesinden bizim TV de desteklemediğini gördüm. Benimki V3 diyor.
Şu an harici bir android box harici TV'nin kendi özelliği olacak şekilde amazon izlemek mümkün değil galiba.
Telefondan yansıtma denenebilir ama çocuk izleyeceği zaman sıkıntı olur o da.
Yani koskoca vestelin bu tip şeyleri kendiliğinden halletmesi lazım aslında, donanım olarak gayet yeterli güzel televizyonlar ama yazılım kısımları gerçekten çok eksik, insanı pişman ediyor.

6821855f-c6e0-4f74-ae80-d5f49cce25db.jpg

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Merhaba arkadaşlar. Netflix'i iptal ettim, bir de amazon'a bakayım dedim ama hosbulduk hosbulduk hocamın V5 olması demesinden bizim TV de desteklemediğini gördüm. Benimki V3 diyor.
Şu an harici bir android box harici TV'nin kendi özelliği olacak şekilde amazon izlemek mümkün değil galiba.
Telefondan yansıtma denenebilir ama çocuk izleyeceği zaman sıkıntı olur o da.
Yani koskoca vestelin bu tip şeyleri kendiliğinden halletmesi lazım aslında, donanım olarak gayet yeterli güzel televizyonlar ama yazılım kısımları gerçekten çok eksik, insanı pişman ediyor.

6821855f-c6e0-4f74-ae80-d5f49cce25db.jpg
Su anda vestel/ürünü mb120 li ankarta sahip tv yi ayni anakarta sahip philips e bile cevirebiliyorum, üstelik smart icerigi ve bazi özellikleri vestelden daha iyi , mesala su anda aktif degil ama spotify bile var oldugu paylasilan satis resimlerinden görülüyor.
Vestel icinde benzeri birsey yapilabilir , prime video destekleyen anakart desteklemeyen ayni seri anakarta klonlanabilir.Elime prime desteklemeyen mb130 gecerse deneyecegim,Su andaki kart prime video yu kumandadan calisir halde iken menüde görünür hale getirdigim mb130s..Eger profil dosyanizi almasini biliyorsaniz paylasirsaniz bendeki ile kiyaslama yapabilirim.

S Çevrimdışı

Semih34

Yeni Üye
29 May 2019
6
36
v3 mb 130 vestel tv de prime video yok. vesteli aradım teknik servisle konuştum prime videonun olmayacağını söylediler şu an için en güncel 49 sürümü var ve onda da yok. 50 sürümünü de denedim onda da mevcut değil. usb ile smart çalıştır dosyası çözümü kötü oluyor denedim. modlama ile denedim son editör9.zip dosyasında prime çıkmıyor sanırım v3 için geçerli değil. bu sorunu nasıl çözücez tek istediğim prime videoyu da smarttan netflix gibi açabilmek. yapabilen veya yardımcı olacak varsa burada paylaşırsa sevinirim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
v3 mb 130 vestel tv de prime video yok. vesteli aradım teknik servisle konuştum prime videonun olmayacağını söylediler şu an için en güncel 49 sürümü var ve onda da yok. 50 sürümünü de denedim onda da mevcut değil. usb ile smart çalıştır dosyası çözümü kötü oluyor denedim. modlama ile denedim son editör9.zip dosyasında prime çıkmıyor sanırım v3 için geçerli değil. bu sorunu nasıl çözücez tek istediğim prime videoyu da smarttan netflix gibi açabilmek. yapabilen veya yardımcı olacak varsa burada paylaşırsa sevinirim.
TV ye yüklenemez mb230 130s 211s gibi kart destekleri var normal V3 desteği yok anca
Bunu deneyebilirsiniz

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Profil dosyanizi alip burada paylasin ,ayrica ful yaziliminizi isteyin elinizde olsun.haftaya persembeden sonra aklimda olan birseyi deneyebiliriz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt