Önemli Vestel ve Vestel ürünü TV lerde Amazon Prime video aktif etmek

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba, hilevel tv de youtube,netflix gibi uygulamaları telefondan tv ye yönlendirebiliyorum lakin prime video da olmuyor.smart tv de uygulaması olmadığı için mi diyeceğim ama bildiğimkadarı ile netflix uygulaması da yok onu nasıl yönlendiriyorum da prime video yönlenmiyor
Netflix menüde olmasa bile TV içine gömülü olabiliyor.(modlama ile menüye de gelebilir) ama amozon prime yoktur.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Prime videonun icinde demo olarak bulundugu bir portal linki,belki ilerde aktif olur diyerek buraya ekliyorum ..Portal icinde aktif olarak kullanabilen diger portallardan farkli uygulamalar da mevcut ,ilgi duyanlar karistirabilir.

2019031302.staging.foxxum.com

20201002_192858.jpg

R Çevrimdışı

rifcap

Yeni Üye
6 Eki 2020
1
Merhabalar, Vestel 55UD8400 Smart TV kullanıyorum, televizyon Android değil. Belki istenebilir diye ben şimdiden şunu da paylaşayım;

WhatsApp-Image-2020-10-06-at-15.16.54.jpg

Versiyon 3.6.2.50'ye yükseltmeyi denedim fakat USB diski takıp Menü+1505 yapınca bir tepki vermedi televizyon, sanırım flash diskten kaynaklı. Gerçi versiyon olayının bir alakası var mı Prime Video ile onu da bilmiyorum ama belirteyim dedim.

Televizyonun içinde uygulama olarak sadece Netflix ve Youtube yüklü geldi, Prime Video yok malesef. 2020 Vestel TV'lerde Prime Video televizyona yüklü bir şekilde geliyor fakat benimki 2018 yapımı bir TV sanırım. Artık ülkemizde Prime Video da bulunduğu için bunu televizyonda kullanmak istiyorum.

Telefondan(IOS) televizyona yansıtma olayını denedim fakat olmadı veya ben beceremedim, bu yöntem de işimi görür bilgili birisi anlatırsa sevinirim. İlk mesajda MB130s V5 sürümlerde destekleniyor yazılmış, bu MB130s V5 yazılımı kendi televizyonuma yükleyebilir miyim anakartım destekliyor mu problem yaratır mı veya başka bir yöntem var mıdır bu TV'de Prime Video kullanmak için, ne önerirsiniz ? Teşekkürler şimdiden.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
TV'de Prime Video kullanmak için, ne önerirsiniz ?
Öncelikle v3 yazilima sahip anakarta v5 yazilim yükleyemezsiniz anakartiniz bozulur .Bildigim kadariyla ios lar vestel tv lerle ekran yansitmasi yapmiyor sistemler farkli.Laptop ile ayni islem yapilabilir..
Eger sorun lisans kisitlamasi ile ilgili ise Mb1xx lu kartlarin profil dosyalarinda yapilacak bir islem ile uygulamanin calismasi mümkün olabilir ,mb130 anakarta sahip prime video calisan bir profil dosyasi elimde yok, olsa daha net cevap verebilmem mümkün olabilirdi.Elinde full yazilimi olup profil dosyasi ile yapilacak islemler ile tecrübesi olan mb130 anakart sahibi üyelerin deneme yapmasi daha net bilgi sahibi olmamizi saglayabilir.
Su an elimde mb1xx lu tv yok oldugunda deneme yapipi sonucu burada paylasacagim.

H Çevrimdışı

huteka

Yeni Üye
5 Eki 2019
2
34
arkadaşlar vestel 4k smart tv'ye amazon prime video nasıl yükleyebilirim? yardımcı olur musunuz? MB120 diye geçiyor.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
arkadaşlar vestel 4k smart tv'ye amazon prime video nasıl yükleyebilirim? yardımcı olur musunuz? MB120 diye geçiyor.
Vestel prime videoyu sadece mb130s mb211s ve mb230 anakartlarinda destekliyor,diger anakartlara yüklenmez ..Eger koyalama korumasi sorunu olmayan bir telefonunuz var ise icerik yansitarak kullanmaniz mümkün.(widi)

thearmytr Çevrimdışı

thearmytr

Yeni Üye
27 Mar 2019
28
Vestel prime videoyu sadece mb130s mb211s ve mb230 anakartlarinda destekliyor,diger anakartlara yüklenmez ..Eger koyalama korumasi sorunu olmayan bir telefonunuz var ise icerik yansitarak kullanmaniz mümkün.(widi)

Hocam merhaba, MB120 televizyonum var. WiDi ile nasıl yansıtma yaparız?
Ve MB120'lerin normalinde Netflix yok fakat Modla yapılmış yükleyince direk kullanabiliyorsunuz. Amazon Prime'a da yapılabilir mi bu?

Düzenleme: Hocam YouTube'dan WiDi için video izledim fakat arkadaşın kaynak listesinde Wireless Display yazıyor ben de yok. Nasıl yapabilirim?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Hocam merhaba, MB120 televizyonum var. WiDi ile nasıl yansıtma yaparız?
Ve MB120'lerin normalinde Netflix yok fakat Modla yapılmış yükleyince direk kullanabiliyorsunuz. Amazon Prime'a da yapılabilir mi bu?

Düzenleme: Hocam YouTube'dan WiDi için video izledim fakat arkadaşın kaynak listesinde Wireless Display yazıyor ben de yok. Nasıl yapabilirim?
Widi baglantisi icin wifi sart.Wifi internet baglantisi seceneginizde cikmiyorsa ya wifi donaniminiz yok veya hasarli/bozuk olmasi gerek.Prime video modlama ile aktif edilmiyor,su anda 3 anakartta destekleniyor,simdilik widget adresini bilmedigimiz icin de tarayici veya web app tester ile kullanamiyoruz.

Sizin widi yerine tv nizin Dlna özelligini kullanarak tv´ye icerik aktarimi yapmaniz mümkün,Youtube ve netflix de basarili ,Prime video icin henüz deneyen olmadi ama ben basarili olacagini düsünüyorum.Linkteki aciklamayi okuyup deneyebilirsiniz,sonuc hakkinda geri bildirim yaparsaniz sevinirim.

thearmytr Çevrimdışı

thearmytr

Yeni Üye
27 Mar 2019
28
Widi baglantisi icin wifi sart.Wifi internet baglantisi seceneginizde cikmiyorsa ya wifi donaniminiz yok veya hasarli/bozuk olmasi gerek.Prime video modlama ile aktif edilmiyor,su anda 3 anakartta destekleniyor,simdilik widget adresini bilmedigimiz icin de tarayici veya web app tester ile kullanamiyoruz.

Sizin widi yerine tv nizin Dlna özelligini kullanarak tv´ye icerik aktarimi yapmaniz mümkün,Youtube ve netflix de basarili ,Prime video icin henüz deneyen olmadi ama ben basarili olacagini düsünüyorum.Linkteki aciklamayi okuyup deneyebilirsiniz,sonuc hakkinda geri bildirim yaparsaniz sevinirim.

Televizyonumun özellikleri burada var hocam

Ethernet kablosu televizyona takılı fakat televizyonda Wi-Fi yokmuş, harici adaptörle olur yazıyor fakat.

Attığınız konuyu inceleyeceğim, anlattıklarınızı becerebilirsem geridönüş yaparım hocam

thearmytr Çevrimdışı

thearmytr

Yeni Üye
27 Mar 2019
28

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri