Önemli Vestel ve Vestel ürünü TV lerde Amazon Prime video aktif etmek

Muratovsky Çevrimdışı

Muratovsky 

Aktif Üye
1 Tem 2018
55
Yazilim güncellemesi olup olmadigini ayarlardan kendinizin kontrol etmesi mümkün ,ben kontrol yöntemiyle mb230 karta full yazilim yükledikten sonra 3 farkli güncelleme yüklettim.
vestel prime video uygulamasini "eba" uygulamasinda oldugu gibi smart menüye eklemeleri mümkündür ,yazida yazdigim gibi lisans problemi yoksa ekleyebilirler.
vestel maalesef güncelleme konusunda basarisiz, ayrica yurtdisinda yasayan bizler vestel grubunun ürettigi tv leri satin alan kisiler olarak daha sanssiziz.Web sitesi cok basit,güncelleme ile ilgili bilgi bulmak imkansiz.Full yazilimla cözulebilecek sorunlari yazilim bulamadiklari icin cözemeyen kullanicilar yok pahasina tv sini satmak zorunda kaliyor.
Ayrica getirilen güncelleme ile ilgili hic aciklama olmuyor, ayrica gelen güncelleme ile daha kötü hale gelebiliyor.Bende ki telefunken tv de mb230 anakarti cöktügü icin jvc yazilimi yüklemistim gelen son güncelleme ile kötü oldu, bu sefer full yazilimla vestele cevirdim daha da kötü oldu..Tekrar jvc yükleyip 2. ilk güncellemeyi yapip o sekilde birakacagim.

Netice olarak sorun olmadigi sürece dokunmamak en dogru karar..

ilginc bisi fark ettim, EBA benim uygulamalar ekranina da eklenmis halbuki TV sistem yazili en son 06.2017 de guncellenmis yani aldigimdan beridir hic guncellenmedi.

o nedenle beklemek en mantiklisi Prime icin, gelmezsede gelmesin napalim

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Bu benim ilk TVim. Profil dosyası nedir, nasıl paylaşacağım bilmiyorum. Menü+4725 te çıkan ekranı mı paylaşmami istiyorsunuz
Hayir linkte nasil alinacagi teraspy teraspy cok güzel acikliyor ,aldiginiz dosyayi dosya paylasim sitesine yükleyip linki buraya paylasirsaniz sevinirim.Sizin tv nizde prime video standart olarak var o yüzden önemli kontrol amacli cok isime yarayacak.Eger sizin icin zahmet olmazsa alip paylasirsaniz sevinirim.

Son düzenleme:
hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
ilginc bisi fark ettim, EBA benim uygulamalar ekranina da eklenmis halbuki TV sistem yazili en son 06.2017 de guncellenmis yani aldigimdan beridir hic guncellenmedi.

o nedenle beklemek en mantiklisi Prime icin, gelmezsede gelmesin napalim
Eba icin lisans gerekmedigi icin sorun olmadan eklendi,ama prime icin büyük ihtimalle lisans problemi vardir.
Mb130 ve üstü model anakarta ait tv ler ilk kurulum yapip ülkeyi almanya yaparak yüklemeye devam edip sonucu bildirirse sevinirim,normalde ip veya ülke kisitlamasi yoksa prime video smart menüde cikmasi lazim.Ilk kurulum yapmadan önce hotel modunda ayarlarinizi kaydedip sonra tekrtar yüklemeniz mümkün. Nasil olacagini üstat teraspy teraspy acikliyor

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

ser06

Yeni Üye
11 Eyl 2020
17
29
Hayir linkte nasil alinacagi teraspy teraspy cok güzel acikliyor ,aldiginiz dosyayi dosya paylasim sitesine yükleyip linki buraya paylasirsaniz sevinirim.Sizin tv nizde prime video standart olarak var o yüzden önemli kontrol amacli cok isime yarayacak.Eger sizin icin zahmet olmazsa alip paylasirsaniz sevinirim.

Linktekileri yapıp birazdan paylasacagim

S Çevrimdışı

ser06

Yeni Üye
11 Eyl 2020
17
29

Aşağıdaki linkten profile ulaşabilirsiniz:

L Çevrimdışı

Linky

Yeni Üye
14 Eyl 2018
13
29
Eba icin lisans gerekmedigi icin sorun olmadan eklendi,ama prime icin büyük ihtimalle lisans problemi vardir.
Mb130 ve üstü model anakarta ait tv ler ilk kurulum yapip ülkeyi almanya yaparak yüklemeye devam edip sonucu bildirirse sevinirim,normalde ip veya ülke kisitlamasi yoksa prime video smart menüde cikmasi lazim.Ilk kurulum yapmadan önce hotel modunda ayarlarinizi kaydedip sonra tekrtar yüklemeniz mümkün. Nasil olacagini üstat teraspy teraspy acikliyor

Mb211'de Almanya kurarak denedim. Prime Video gelmedi. Zdf falan geldi sadece.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Vestelin prime video uygulamasini destekledigi anakartlarin MB211s V3 yazılım versiyonu ,MB130s V5 yazılım versiyonu, Mb230 anakartlar oldugu hakkinda bilgiye ulaştım.
Modlama ile birseyler yapilabilir mi nin cevabi paylasilan profilleri inceledikten sonra söylemek mümkün olacak...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt