VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

yefe78 Çevrimdışı

yefe78 

Aktif Üye
20 Ocak 2018
354
Hocam merhaba
Tüm yazılanları okumayasamda çok güzel açıklayıcı cevaplar yazmissiniz. Benim de kafamda soru işaretleri var. Ben Evkur dan 50ud8400 sipariş ettim.bu Tv'de hdr özelliği var dediler. Doğru mudur?
Birde Bluetooth ve ekran yansıtma özelliği varmıdır. TV hakkında genel Bilgi verirseniz sevinirim.yoksa siparişi iptal etmeyi düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler
Tv gayet güzel ben kullanıyorum hdr için aşağıdaki adımları yapman lazım

https://tavsiyeforumu.com/konu/50ud8400-hdr-acma-anlatim.1039/

B Çevrimdışı

baykus54

Yeni Üye
3 Nis 2018
8
36
Hocam TV geldi bugün.kurdular. bana dediler ki bu tvlerde hdr aktiftir. Bir şey yapmaya gerek yok. Otomatikman kafamda soru işaretleri oluştu.
İşin kötüsü adamlar gittikten sonra TV dondu. Ve kendi kendine kapandı. Kanallar arasında geçiş yaparken yani sayfa sayfa geçiş yaparken TV dondu ve 40-50 sn donuk kaldı.sonra kendi kendine açılıp kapandı. Bunu Aynı şekilde 2-3 kez tekrarladı.sonra TV yi kuran adamları aradım. Abi sen 2-3 gün kullan
Tekrar yaparsa arıza kaydı oluşturalım dediler. Tamamen kafam karıştı. Evde herkesin hemen morali bozuldu. Dk bir gol bir oldu. Vestel aldık diye pişman olur gibi olduk. Daha TV kurulalı 2 saat olmadan bunların olması bizi çok şaşırttı. Sizce şimdi ne yapmalıyım .. acil yorumunuzu merak ediyorum hocam. Şehir Sakarya- Adapazarı

yefe78 Çevrimdışı

yefe78 

Aktif Üye
20 Ocak 2018
354
hocam benim 3.44 ----3.62 olmuyor ben bu işlemi yapamıyorum menu 4725 ysapınca da mb 130 var gözüküyor
Yazılanları aynen uygulasan olur flash disk fat32 formatında olacak unutmayın
birde ado hocaya tv seri nosunu verip full yazılım vermesini talep edermisiniz

B Çevrimdışı

baykus54

Yeni Üye
3 Nis 2018
8
36
flash disk fat32 ama olmuyor

img_20180406_025633-jpg.jpg

B Çevrimdışı

baykus54

Yeni Üye
3 Nis 2018
8
36
ado hocaya özel mesaj atamadım.profiline yardım mesaji yazdım.ama oraya resim yüklenmiyor.mecbur buraya attım

K Çevrimdışı

kenan

Yeni Üye
3 Nis 2018
47
37
bu ud ub ua vs. ne fark var acaba

ud9650 alayım dedim ondada ışık sızması şikayetleri olanları gördüm

bir bayiye gittim bana 55 ua 8300 önerdi 9 serisi ile sadece kasa ve çerçeve farkı olduğunu söyledi (9 daha ince 8 kalın)

55 mu 8000 düşünüyorum oda epey tuzlu geldi

kafam çorba oldu ne alacağımı bir karar veremedim

55 inç oyun ve film ağırlıklı kullanım için inputlagı düşük ne önerirsiniz üstadlar

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
bu ud ub ua vs. ne fark var acaba

ud9650 alayım dedim ondada ışık sızması şikayetleri olanları gördüm

bir bayiye gittim bana 55 ua 8300 önerdi 9 serisi ile sadece kasa ve çerçeve farkı olduğunu söyledi (9 daha ince 8 kalın)

55 mu 8000 düşünüyorum oda epey tuzlu geldi

kafam çorba oldu ne alacağımı bir karar veremedim

55 inç oyun ve film ağırlıklı kullanım için inputlagı düşük ne önerirsiniz üstadlar

Satıcıların önerileri DEPO kapasiteleri ile sınırlıdır azizim o nedenle lütfen çok fazla dikkate almayınız. Size UA8300 önerdiğine göre elinde satmak istediği UA8300 var demektir :)

Peki Hangi UA8300 bu acaba? MB120 ve LG panelli olan mı? MB120 ve SAMSUNG panelli olan mı? LG panel ve MB130 anakartlı olan mı? CMO panel ve MB130 anakartlı olan mı? vs vs.

Bayilere bakarsanı xx1234 model 10 numara 5 yıldız der geçerler.

Ben bayileri sevmem azizim, Hele ki VESTEL YETKİLİ BAYİLERİ ve onların patron yalakası çalışanlarından zerre kadar hazetmem o nedenle kıstaslarım içerisinde bayi beyanlarının da zerre kadar değeri yoktur zira bizim gözümüz ile değil satış odaklı yaklaşırlar konuya.

benim, önerdikleri modele itirazım yok, itirazım odak noktalarının sizin kullanım amacı veya aanınız değil bir model satmış olmak olmalarıdır. Mesela Neden UD1234 veya UB3456 değil de UA8300? ;)

Buna paralel, sizlerden rica ediyorum İNCE ÜRÜN sevdanızdan vazgeçin, biliniz ki sizler ince ürün talep ettikçe üreticiler ister istemez uzun ömrü ve iyi performans özelliklerinden uzaklaşıp estetik kaygısına düşüyor ancak yine de bir şekilde ürün üretip satıyorlar.

55MU8000 oldukça iddialı tv olmasına rağmen o bedeli eder mi tartışılır, bence ''O kadar da değil'' cülesi burada uygun gider :)

UA
UB
UD

Üretim yıllarının sıralamasını ifade eder.

TV lerinizi kullanım amacınız doğrultusunda almanız en mantıklı yaklaşımdır :ok

B Çevrimdışı

baykus54

Yeni Üye
3 Nis 2018
8
36
Ado hocam yazılım 3.44 şu an...fakat yarın sabah servis çağıracağım..TV sürekli donuyor kendi kendine kapanıyor.daha alalı bir hafta olmadı. Çok canım sıkıldı...2400 TL para verdim TV seyredemiyoruz ... Ya geri iade edicem...yada çözüm nedir bilmiyorum

Geri
Üst Alt