D Çevrimdışı

drangue

Yeni Üye
17 Eki 2024
2
31
Yazılım verildi bildirimi kontrol edin yükleme talimatı orada yazıyor uygulayın sonucu yazın.
Teşekkür ederim, talimatı uyguladım, ancak hızlı hızlı yanıp sönme aşaması gerçekleşmedi. Normal yanıp sönme durumundan sonra sabit bir şekilde kırmızı led açık kalıyor, kumandadan tekrar kapatana kadar. Acaba başka bir sıkıntı mı vardır?

Düzenleme/Ek bilgi:Forumu araştırdığımda kumanda kontrolü önerilmiş, Vestel TVde denediğimde SEG kumandamın ok tuşu çalışıyor, garanti olsun diye o televizyonun kumandası ile de denedim ancak aynı şekilde sabit kırmızı lede geçiş yapıyor. USB diskim önerildiği gibi Fat32 ve 16gbdan büyük değil.

Yanıp sönme sanırım kapalı olması gereken durumda gerçekleşiyor, bir süre olduktan sonra bekleyince geçiyor. Kumandadan güç tuşuna bastığımda ise sabit ışığa geçiş yapıyor, bu süreçte prizden çekersem ve geri takarsam sabit led şeklinde açılıyor. İki durumda da hızlı yanıp sönme gerçekleşmiyor.

https://tavsiyeforumu.com/konu/seg-32sbh720-kirmizi-isik-yaniyor-ama-goruntu-yok.16452/ (başka bir model ama) acaba burada belirttiğiniz gibi anakart arızası mı? Eğer öyleyse çözüm yok mudur?

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

sakistech

Yeni Üye
15 Eki 2019
23
58
Πλήρες λογισμικό. Bush DLED43UHDSFIRE κύριος πίνακας 17MB170 VES430QNDA-N2-N42
Δοκιμάστε με τη δική σας ευθύνη.
το μη σωστό αρχείο του είναι MstarUpgrade.bin...... όχι upgrade_no_tvcertificate.pkg επίσης είναι 2,4gb το σωστό είναι 1,1 gb πάντως ευχαριστώ και πάλι

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,663
Teşekkür ederim, talimatı uyguladım, ancak hızlı hızlı yanıp sönme aşaması gerçekleşmedi. Normal yanıp sönme durumundan sonra sabit bir şekilde kırmızı led açık kalıyor, kumandadan tekrar kapatana kadar. Acaba başka bir sıkıntı mı vardır?

Düzenleme/Ek bilgi:Forumu araştırdığımda kumanda kontrolü önerilmiş, Vestel TVde denediğimde SEG kumandamın ok tuşu çalışıyor, garanti olsun diye o televizyonun kumandası ile de denedim ancak aynı şekilde sabit kırmızı lede geçiş yapıyor. USB diskim önerildiği gibi Fat32 ve 16gbdan büyük değil.

Yanıp sönme sanırım kapalı olması gereken durumda gerçekleşiyor, bir süre olduktan sonra bekleyince geçiyor. Kumandadan güç tuşuna bastığımda ise sabit ışığa geçiş yapıyor, bu süreçte prizden çekersem ve geri takarsam sabit led şeklinde açılıyor. İki durumda da hızlı yanıp sönme gerçekleşmiyor.

https://tavsiyeforumu.com/konu/seg-32sbh720-kirmizi-isik-yaniyor-ama-goruntu-yok.16452/ (başka bir model ama) acaba burada belirttiğiniz gibi anakart arızası mı? Eğer öyleyse çözüm yok mudur?
Tv deki usb portu kirli olabilir. Tv kapalıyken flas belleği tam çıkarmadan 10-15 Defa çek tak yapın port için pinler temizlenecektir bu işlemi yaptıktan sonra yazılımı yüklemeyi deneyin. Yüklenmezse donanımsal arıza vardır.

M Çevrimdışı

muratelektronik

Yeni Üye
29 Eyl 2018
33
44
Ustam merhabalar
Regal 32r4017 tv başka bir tamirci arkadaşımızdan geldi ses sorunu için gitmiş fakat sorunu çözülmemiş.Müşterimiz cihazi getirdiğinde ses entegresi üzerinde yoktu hazır çıkış takacaktım fakat tv uydu bölümü görünmüyordu kaynak seçimleri içinde uydu sekmesi yoktu.Servis menüsünde optionda uydu no yazıyor aktif olmuyordu.bende kurtarmayazılımı attım değişmedi elimde buna benzer bir cihazın full yazılımını attım logo ters ve renkleri biraz karışık olarak çıkıp kayboluyor birdaha işlem yapmıyor ekranda da birşey çıkmıyor ne menüye giriyor ne de herhangi bir komut algılıyor.cihaz diğer arkadaşta 6 ay gibi beklemiş kapaktaki seri ile kart uyuşmuyor sanırım cihazda takılı olan kart ve panelin resmini atıyorum yardımcı olurmusunuz? By_Trol By_Trol teraspy teraspy
10094263
23247922
1729192188656.jpg
1729192188677.jpg

Son düzenleme:
I Çevrimiçi

ismailf571

Yeni Üye
15 Eyl 2024
3
49
Yazılım yüklediniz mi? Uzaktan kumanda orijinal mi? Uzaktan kumanda resmini buraya ekleyin.
Yazılım yüklenmedi, tv kutusundan yeni açıldı, kumandasıda kutusundan poşetli çıktı. Fişe takınca tv açılıyor ilk kurulum ekranında dil seçeneğin de kumanda ile işlem yapılmıyor. Tv nin arkasındaki joistik düğmedende seçim yapılamıyor. Joistik düğme ile sadece tv açma kapama yapılabiliyor.

20241017_183141.jpg
bu orjinal kumanda.

20241017_183159.jpg
buda diğer denediğim kumanda.
Önceki mesajda belirttiğim gibi pil, alıcı ir gözü değiştirdim. Kumanda ile kontrol sağlayamadım.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,663
Yazılım yüklenmedi, tv kutusundan yeni açıldı, kumandasıda kutusundan poşetli çıktı. Fişe takınca tv açılıyor ilk kurulum ekranında dil seçeneğin de kumanda ile işlem yapılmıyor. Tv nin arkasındaki joistik düğmedende seçim yapılamıyor. Joistik düğme ile sadece tv açma kapama yapılabiliyor.

20241017_183141.jpg
bu orjinal kumanda.

20241017_183159.jpg
buda diğer denediğim kumanda.
Önceki mesajda belirttiğim gibi pil, alıcı ir gözü değiştirdim. Kumanda ile kontrol sağlayamadım.
Bu tv yeni değil pil kutu kapağını açın kutu içerisinde yazan kod nedir veya net resmini buraya ekleyin.

B Çevrimdışı

byziko

Yeni Üye
18 Eki 2024
1
39
Merhaba. Seg LED TV televizyonum açılırken Regal yazıyor ve kapanıyor. Arka tarafında ledler hala yanıyor mavi ekran gözüküyor.
Bana yazılım için yardımcı olur musunuz.
TV model: 32SC5650
Anakart modeli: 17MB82S

IMG_20241018_091450.jpg
IMG_20241018_091447.jpg
IMG_20241018_090521.jpg
IMG_20241018_090516.jpg

Geri
Üst Alt