T Çevrimdışı

Turkwolf

Yeni Üye
22 Mar 2018
7
38
2.2.4.t var ancak büyük bir fark yok yine de yüklemek isterseniz önümüzdeki hafta artık full yazılımlarl ailgilenmeye vaktim olacak o zaman yardımcı olabilirim :)
Teşekkür ederim, gerek yok o halde zahmet vermeyeyim, 3'e falan çıkıyor sanıyordum, belki farklı özellikler gelmiştir diye düşünmüştüm :)

D Çevrimdışı

doğan12

Yeni Üye
20 Mar 2018
6
53
MB62 anakartlı bu ürün için yazılımsal bir çözm yok zira sorun yazılım kaynaklı değil.
Eğer harici kaynağınızda sorun yok ise, anakart üzerindeki ses cihipinde donanımsal sorun vardır ki buna uzman müdahalesi gereklidir .
teşekür ederim tamirciyim tavsiye edeceğin bi şey varsa paylaşırsan sevinirim tv henüz dükana getirmedim belki yazılımla hal ederim diye

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
teşekür ederim tamirciyim tavsiye edeceğin bi şey varsa paylaşırsan sevinirim tv henüz dükana getirmedim belki yazılımla hal ederim diye
TL062 kontrolü sağlayınız
Ses katı besleme tepe gerilimi ölçünüz
Çıkış bobinleri ohms senronize ölçümü yapınız
Kısa süre çalışma esnasında chip üzerinde anormal ısı oluşuyor mu kontrol ediniz

Bu kontrollere göre yeniden değerlendiririz :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado hocam scarttan com port kablosu yaptım pc ile tv ye nasıl bağlantı sağlarız bilgi verirseniz sevinirim pc nin linux işletim sistemi mi olması gerekiyor

Hiç hatırlamıyorum ki azizim, çok uzun yıllar oldu bunlarla uğraşmayalı. En son Jtag bağlantı kablolarımı kendim hazırlamıştım ama eskileri kurcalamam lazım oldukça :(

Daha önemlisi ise uygulayacağınız tv de scart da bağlantı yapacağınız noktaların yazılımsal bağlantı anlamında karşılığı varmı onu çözmek lazım.

Yani siz kablo yapıyorsunuz da, üretici yazılım sda scl bilgilerini usb portuna yönlendirmiş, scart üzerinden nasıl yapacaksınız yüklemeyi bu durumda?

S Çevrimdışı

seben11 

Aktif Üye
25 Şub 2018
89
hocam zaten benim amacım yazılım yüklemek değil içindeki dosyalara ulaşmak inceleme maksatlı meraktan yani

F Çevrimdışı

farcon

Yeni Üye
24 Mar 2018
4
34
merhaba hocam 40fa7100 yazılımını indirdim.link vermek yasakmı bilmiyor. driver sitesinden seri numarası yazdım sadece bir tane çıktı onu yükledim. başlığına dikkat etmemişim hatalı yazıyormuş cihazın ışığı yanıp sönüyordu sürekli açılmıyordu.bende boot logo falan indirdim.şuan hiç açılmıyor.bana full yazılım verirmisin benim modelin çalışanını.
2.si nasıl bir yöntemle yükleyebilirim.teşekkür ederim Adem Helvacı Ado

seri numarası:7315259500352

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
merhaba hocam 40fa7100 yazılımını indirdim.link vermek yasakmı bilmiyor. driver sitesinden seri numarası yazdım sadece bir tane çıktı onu yükledim. başlığına dikkat etmemişim hatalı yazıyormuş cihazın ışığı yanıp sönüyordu sürekli açılmıyordu.bende boot logo falan indirdim.şuan hiç açılmıyor.bana full yazılım verirmisin benim modelin çalışanını.
2.si nasıl bir yöntemle yükleyebilirim.teşekkür ederim Adem Helvacı Ado

seri numarası:7315259500352

Geri
Üst Alt