T Çevrimdışı

turan_erol 

Aktif Üye
10 Ara 2017
62
Adem bey merhabalar, öncelikle Hayırlı Kandiller. Bahsettiğiniz ayarların tümünün doğru olduğunu düşünüyorum, ama ses alamadım bir türlü. Konu ile ilgili servis çağırdım yazılım ile halledilebileceğini söylediler. Bunun dışında televizyonu ilk aldığımda az olan fakat git gide belirginleşen ışık sızması konusu ile ilgili Vestel merkeze mail atacaklarını, panel değişiminin uygun görülmesi halinde panel göndereceklerini, sorunun devam etmesi halinde tv'nin değiştirilebileceğini belirttiler. Televizyonumun genel işleyişinden oldukça memnunum, fakat optik çıkıştan ses alamamam ve bu nedenle DTS özelliğini kullanamıyor olmam, ayrıca ekranda oluşan ışık sızmalarının da düzelmesini istiyorum tabii ki.
Adem bey,
-Optik ve Tos ses çıkışlarının kullanamama sorunum servisin dediği gibi yazılım ile giderilebilir mi, yoksa anakartta mı problem vardır ?
-Vestel merkezi panel gönderilmesini uygun görürse iyi bir panel gönderilmesi hususunda yardımlarınız olabilir mi ?
-Eğer ileri de panelle ilgili sorunun devam etmesi durumunda tv değişimine karar verilir ise değiştirmek ne kadar mantıklı olur ? Forumda değişim kararı verilen müşterilere revize edilmiş tv gönderildiğinden bahsedilmiş. Konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim.
Cümleten Hayırlı Kandiller..
Adem hocam iyi akşamlar. Full yazılımı yükledim tv default ayarlarına geri döndü, life time dahil... Fakat amfi den ses alamama problemim aynı şekilde devam ediyor. Optik ve arka AV ses çıkışlarından ses alamadım. Sanırım servisin bir bakması gerekecek. 2.40.6.0 veya 2.43.2.0 çekirdek yazılımını yüklersem servis için bir sorun olur mu ? Bu yazılımlarda görüntü kalitesi daha iyiydi.
Azizim menüde bir ayar vardı şu an tam hatırlamıyorum, sayısal pcm vs gibi bir şeydi inan hatırlayamadım şu an, arıza değil de sistemin açık olmaması gibi bir durum olabilir.

Ayrıca dilediğiniz çekirdek yazılımı yüklemekte serbestsiniz, servis kardeşlerimiz bu konuda hesap sorar tavra bürünmezler neticede halka açık bir uygulama bu. (Orijinal yazılımlar neticede) :eek:k:

img_0400-jpg.jpg

img_0401-jpg.jpg

D Çevrimdışı

doğan12

Yeni Üye
20 Mar 2018
6
53
slm usta ser no:9905347200001 hd uydu takılı ses çıkmıyor tv kapatıp açınca ses çıkıyor biraz çalışınca tekrar ses kesiliyor . yazılım temin ederseniz memenun olurum şimdiden teşekürler

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba,

Seg 46125 tv var elimde ama güncelleme var mı bulamadım, sitesinde de yok, bendeki sürüm 2.2.4 f versiyonu.

Seri no: 7054197 300078
2.2.4.t var ancak büyük bir fark yok yine de yüklemek isterseniz önümüzdeki hafta artık full yazılımlarl ailgilenmeye vaktim olacak o zaman yardımcı olabilirim :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
slm usta ser no:9905347200001 hd uydu takılı ses çıkmıyor tv kapatıp açınca ses çıkıyor biraz çalışınca tekrar ses kesiliyor . yazılım temin ederseniz memenun olurum şimdiden teşekürler
MB62 anakartlı bu ürün için yazılımsal bir çözm yok zira sorun yazılım kaynaklı değil.
Eğer harici kaynağınızda sorun yok ise, anakart üzerindeki ses cihipinde donanımsal sorun vardır ki buna uzman müdahalesi gereklidir .

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
adem hocam önce de sormuştum ama siz sanırım o karışıklıkta görmediniz. ethernet kablosu taktığımda ip alıyor ama sunucu bulunamadı, cevap alınamadı türünden şeyler diyor. bu tv için güncelleme yazılım vb var mıdır?

#ado
Sizin üründe MB95 anakart var ki bu anakartlar 2.2.4.t yazılıma sahip, 2.2.4.t lerden sonra bu anakartlar için herhangi bir geliştirme yazılımı yok, zaten bu noktadansonrası biraz karmaşaya bürünüyor eğer güncelleme veya yükseltme işlerine girerseniz zira bus erilerde bir de faz uygulaması mevcut o da uyumsuzluk oranı yüksek bir uygulama olduğundan sistem tümden çöküyor siz geliştirmye veya yükseltmeye çalışırken. BU nedenle her zaman olduğu gibi 2.2.4.t. yazılım sahilrine bu yazılımları ellememelerini tavsiye ediyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem bey merhabalar, öncelikle Hayırlı Kandiller. Bahsettiğiniz ayarların tümünün doğru olduğunu düşünüyorum, ama ses alamadım bir türlü. Konu ile ilgili servis çağırdım yazılım ile halledilebileceğini söylediler. Bunun dışında televizyonu ilk aldığımda az olan fakat git gide belirginleşen ışık sızması konusu ile ilgili Vestel merkeze mail atacaklarını, panel değişiminin uygun görülmesi halinde panel göndereceklerini, sorunun devam etmesi halinde tv'nin değiştirilebileceğini belirttiler. Televizyonumun genel işleyişinden oldukça memnunum, fakat optik çıkıştan ses alamamam ve bu nedenle DTS özelliğini kullanamıyor olmam, ayrıca ekranda oluşan ışık sızmalarının da düzelmesini istiyorum tabii ki.
Adem bey,
-Optik ve Tos ses çıkışlarının kullanamama sorunum servisin dediği gibi yazılım ile giderilebilir mi, yoksa anakartta mı problem vardır ?
-Vestel merkezi panel gönderilmesini uygun görürse iyi bir panel gönderilmesi hususunda yardımlarınız olabilir mi ?
-Eğer ileri de panelle ilgili sorunun devam etmesi durumunda tv değişimine karar verilir ise değiştirmek ne kadar mantıklı olur ? Forumda değişim kararı verilen müşterilere revize edilmiş tv gönderildiğinden bahsedilmiş. Konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim.
Cümleten Hayırlı Kandiller..

Değişim ürünlerinin revizyonlardan seçildiği gibi bir algı oluşması çok da doğru bulunabilecek bir düşünce şekli değil bence, Elbette revizyon ürünler de sevk edilebiliyor durumlarına göre. Kaldı ki artniyetli yaklaşacak olsalar kimsenin ruhu bile duymaz aslında.

Yazılım ile sese dayalı sorunlarını çözülür ve anormal bir durum değil ancak panel konusu tam bir muamma. Panel değişir mi? Değişir ise ne ile değişir, Ne ile değişirse ne kadar iyi olur gibi hem cevabı belli olmayan hem de müdahale edilemeyecek süreçler içeren bir süreç içerisine girilmiş oluyor.

P Çevrimdışı

Pegasus

Yeni Üye
23 Mar 2018
1
43
Merhaba Hocam,
32HB5000 TV için full yazılım alabilirmiyim.
Serino:7614193600234
Şimdiden çok teşekkür ederim

Geri
Üst Alt