delibozuq Çevrimdışı

delibozuq

Aktif Üye
10 Eki 2017
82
43

Ado' Alıntı:
delibozuq' Alıntı:
Dilimizden teşekkür gönlümüzden Dua Adem bey :)

İlk sayfadaki MB130-3.3.7.3.0 çekirdeği deneyim o halde olmadı full ile geri dönerim.

Çok teşekkür ederim.

sonucu bilgi vermenizi rica ederim zira iki yazılım arasında CONNECT - NONCONNECT farkı var.  :ok:

Ben ilk sayfadaki çekirdeği yüklemeye çalıştım yüklenmedi daha sonra farklı usb ile denedim yüklenmedi %58'de kalıyor. Sonra mesajınıza tekrar göz atınca bir şeyi kaçırdığımı farkettim. Yanlış anlamadıysam ilk sayfadaki mb130 çekirdek benim tvye uymuyor. 

Sonra nede olsa aynısı deyip full yazılımı yüklemekten vazgeçtim ama siz son olarak bir fark var demişsiniz. Ben yükleme yapayım o halde ama rar dosyasını açtığımda içinden bir rar dosyası 2 adet bin ve bir txt dosyası çıkıyor. Usb'ye hangilerini atmam gerektiğini bilmiyorum malesef. 

Sizden sağlam bilgi alayım öyle yükleme yapayım

delibozuq Çevrimdışı

delibozuq

Aktif Üye
10 Eki 2017
82
43

Adem bey ben verdiğiniz yazılımı yüklemeyi başardım ama verdiğiniz yazılım benim tv üzerinde yüklü olan sürüm çıktı.. Müsait bir zamanınızda diğer versiyonu atabilirseniz denemek istiyorum. 

Şuan elinme bulunan 50r5020u tv, iade verdiğim 48r6080u tv'ye karşın çok daha iyi 4k ve full hd görüntü sunuyor.. mevcut yazılım şuana kadar stabil. Tek eksik yönü keskinlik. Keskinliği biraz daha arttırma şansımız olsa hafiften flu olan görüntüden kurtulacağız.. Yeni bir yazılım ile keskinlik kazandırma imkanları var ise, tv zaten smart olmadığı için daha başka bir yazılıma ihtiyacı kalmayacak gibi duruyor.. 

Tv'de bulunan ölü pikseller beni korkutmasa bu modeli kullanmaya devam edeceğim. 

Sizin tahminize göre yeni yazılımın veya çekirdek yazılımın gelmesi ne kadar süre alır ?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

delibozuq' Alıntı:
Adem bey ben verdiğiniz yazılımı yüklemeyi başardım ama verdiğiniz yazılım benim tv üzerinde yüklü olan sürüm çıktı.. Müsait bir zamanınızda diğer versiyonu atabilirseniz denemek istiyorum. 

Şuan elinme bulunan 50r5020u tv, iade verdiğim 48r6080u tv'ye karşın çok daha iyi 4k ve full hd görüntü sunuyor.. mevcut yazılım şuana kadar stabil. Tek eksik yönü keskinlik. Keskinliği biraz daha arttırma şansımız olsa hafiften flu olan görüntüden kurtulacağız.. Yeni bir yazılım ile keskinlik kazandırma imkanları var ise, tv zaten smart olmadığı için daha başka bir yazılıma ihtiyacı kalmayacak gibi duruyor.. 

Tv'de bulunan ölü pikseller beni korkutmasa bu modeli kullanmaya devam edeceğim. 

Sizin tahminize göre yeni yazılımın veya çekirdek yazılımın gelmesi ne kadar süre alır ?

Yazılımların süreçleri ile ilgili bir zaman verebilmem mümkün değil maalesef. Ayrıca sizin tv ye ait bende zaten 1 yazılım var.

S Çevrimdışı

seref3

Yeni Üye
22 Eki 2017
24

teşekürler hocam şuan düzgün çalışıyor şimdi hangi enson yazılımı yüklemem gerekiyor

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

seref3' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Gizli içeriği sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir.
   :ok:

teşekürler hocam şuan düzgün çalışıyor şimdi hangi enson yazılımı yüklemem gerekiyor

Stabil halinden memnunsanız bir şey yüklemenize gerek yok.

''yeni ufuklara yelken açmak istiyorum ve macerayı seviyorum'' diyorsanız en son yüklediğim 2.43.2.0. yükleyebiirsiniz.  :ok:

delibozuq Çevrimdışı

delibozuq

Aktif Üye
10 Eki 2017
82
43

Ado' Alıntı:
delibozuq' Alıntı:

Yazılımların süreçleri ile ilgili bir zaman verebilmem mümkün değil maalesef. Ayrıca sizin tv ye ait bende zaten 1 yazılım var.

Sağolun Adem bey tekrar tekrar teşekkürler ilginiz için. 

Şuan yeni yazılım var sanırım arkadaşlara hayırlı olsun. :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

delibozuq' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Stabilitelerinin okeyini aldıktan sonra yayınlıyorum elimden geldiğince. UMARIM YAKIN ZAMANDA SİZE DE MÜJDELİ BİR HABER VEREBİLİRİZ :)

delibozuq Çevrimdışı

delibozuq

Aktif Üye
10 Eki 2017
82
43

Ado' Alıntı:
delibozuq' Alıntı:

Stabilitelerinin okeyini aldıktan sonra yayınlıyorum elimden geldiğince. UMARIM YAKIN ZAMANDA SİZE DE MÜJDELİ BİR HABER VEREBİLİRİZ :)

İyi yüreğinize zeval gelmesin İNŞAALLAH :)

Şimdi 82 ekran için mb140 yazılımlarını denemek istiyorum ama anlayamadığım bir konu var. Çekirdek yazılım konusunun ilk sayfasında bulunan mb130 yazılımı 50" tv'ye neden uymadı ? Yani her mb130 tv'ye her mb130 çekirdek yazılım uymuyormu ? 

O yüzden Şimdi mb140 82 ekran tv'ye mb140 çekirdek yazılımını deneyip denememeyi düşünüyorum. Mb140'ların 2 adet çekirdek yazılımı var ilk sayfada.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

delibozuq' Alıntı:
Ado' Alıntı:

İyi yüreğinize zeval gelmesin İNŞAALLAH :)

Şimdi 82 ekran için mb140 yazılımlarını denemek istiyorum ama anlayamadığım bir konu var. Çekirdek yazılım konusunun ilk sayfasında bulunan mb130 yazılımı 50" tv'ye neden uymadı ? Yani her mb130 tv'ye her mb130 çekirdek yazılım uymuyormu ? 

O yüzden Şimdi mb140 82 ekran tv'ye mb140 çekirdek yazılımını deneyip denememeyi düşünüyorum. Mb140'ların 2 adet çekirdek yazılımı var ilk sayfada.

Evet MB140 için 2 adet var zira birisi CARBON, diğeri ise TİTANİUM menü. Sizin ürününüz hangisi ise o yazılıma uygun olanı atmanız gerekiyor.

MB130 da da iki yazılım var fakat (Başka çift yazılımlı örnekler de var) aynı seriden gitmek gerekiyor.

Çekirdek yazılım MB130 ise her MB130 a atılır, yeter ki uygun olanı olsun. sizin yazılım 3.1.9.2 vs diye gidiyor ise aynı seriden daha üst versiyonları yüklemeniz gerekir. bu nokltada 3.3.7.3.0 yüklemeye kalktığınızda sistemsel hata veya bug ile karşılaşmanız olağandır.

Mesela sizin TV 3.1.9 diye gidiyorsa aşağıdaki yazılım çekirdek olarak yüklemek istediğinizde yüklenmesi lazım. Haa bir şey değişmez zira üst versiyon değil. ancak biz ufak tefek sorunları gidermek adına da çekirdek yazılım atıp cihazın tepkilerini takip ediyoruz zaman zaman.

Gizli içeriği sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir.

Geri
Üst Alt