M Çevrimdışı

Memorist

Yeni Üye
14 Şub 2021
15
54
Vestel 42FA5100 Kırmızı ışık yanıp sönüyor yazılım alabilirmiyim.

SN 7281270400148

S Çevrimdışı

Siverekli

Yeni Üye
8 Ağu 2022
37
Selam usta arkadaşlar bana resimdeki tv nin full yazılım lazım bana yardımcı olursanız sevinirim

Screenshot_2024-07-29-21-39-11-523_com.whatsapp.jpg

O Çevrimdışı

oktan

Yeni Üye
15 Ağu 2022
2
47
Besleme kartı yıpranmış tv yazılımı da almayacaktır servisten veya bir elektronikçiden destek alın
İlginiz ve mesajınız için teşekkürler. Birkaç sorum olacaktı. Yakında servis yok o yüzden tamirci arayacağım. 1) Besleme kartının yıprandığını nereden (hangi parçadan/parçalardan) anladınız. Sadece o parçalar değişse olur mu? Yoksa yeni kartmı almalıyım? 2)Yazılım yüklemeyi denesem, tv kabul ederse düzelme ihtimali var mı? Varsa yazılım alabilirmiyim? Anakart bilgilleri resim de vardı. Tekrar teşekkürler.

L Çevrimdışı

leckqmademans

Yeni Üye
29 Tem 2024
4
18
Merhabalar televizyonuma çekirdek yazılım yükseltme işlemi yapacağım ne olur ne olmaz diye kurtarma dosyasını da yedekte bulundurmak istiyorum televizyonumun bilgileri şu şekildedir sıfır alındığı günden beri hiç işlem görmedi tamamen orijinal
20240730_000841.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,443
Merhabalar televizyonuma çekirdek yazılım yükseltme işlemi yapacağım ne olur ne olmaz diye kurtarma dosyasını da yedekte bulundurmak istiyorum televizyonumun bilgileri şu şekildedir sıfır alındığı günden beri hiç işlem görmedi tamamen orijinal
20240730_000841.jpg
Talimata uygun bir şekilde yazılım güncellemesi yaparsanız sorun olmaz. Etiket resmini eklediğiniz tv çok eski mb82 Ana karta sahip güncelleme ile hiç bir + özellik gelmeyecek çalışıyorsa ellemeyin.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,443
İlginiz ve mesajınız için teşekkürler. Birkaç sorum olacaktı. Yakında servis yok o yüzden tamirci arayacağım. 1) Besleme kartının yıprandığını nereden (hangi parçadan/parçalardan) anladınız. Sadece o parçalar değişse olur mu? Yoksa yeni kartmı almalıyım? 2)Yazılım yüklemeyi denesem, tv kabul ederse düzelme ihtimali var mı? Varsa yazılım alabilirmiyim? Anakart bilgilleri resim de vardı. Tekrar teşekkürler.
Besleme kartının kendi rengi üstten bakınca çok ciyak olmada da sarıdır eklediğiniz resme göre uzaktan görebildiğim kadarıyla kart neredeyse kahverengi olmuş. Kahverengi olma nedenlerini yazacak olursam çok çalışma, sıcak ortam, aşırı akım çeken parça, aşırı akım çeken parçanın kart üzerindeki başka parçayı yakması vs vs

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,443
1000114870.jpg
1000115105.jpg
1000115785f9bc3c73b8d6ccfa.jpg

İyi aksamlar TV yi yaklaşık 6 aydirandroid box ile kullanıyordum geçenlerde uydu kablosunu taktım TV acikken TV nin ışığı kırmızı yeşil yanmaya başladı sonra açılmadı forumdan yazılım talep ettim gönderdiniz sağolun ama sorunum şöyle yazılım yükleme moduna gecemiyorum kumanda test edildi çalışıyor panelle fenerle baktım görüntü yok fişe taktigim gibi yeşil ışık yanıyor ama TV tepki vermiyor kumanda kapatma açma yapmıyor anakarta baktım herhangi bir ısınma kararma vs yok TV yi yazılım moduna geçirmenin başka bir yolu varmı yada bana yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı kartı gondere bilirim test etmek isteyen yada yazılım atabilirim diyen ustam varsa (not TV 10 gündür bu şekilde 3-4 gün önce sabah bir deneyeyim diye açtım kırmızı ışık yeşil ışık yandı sonra TV açıldı birkaç kez denedim açıldı uydu kablosunu taktım sinyal ve kalite sıfır gösteriyordu TV prizi ve kabloyu test ettim sağlamdı. kumandadan kapatip ise girtim vaktim yoktu gelince yazilimi yüklerim diye .
TV calismiyor diye hanim fişi sökmüş dahada calismadi o günden sonra )
Besleme kartının net resmini ekler misin.

M Çevrimdışı

Maalii

Yeni Üye
31 Ocak 2021
2
47
Merhaba arızalı seg marka tv için yazılım istiyorum. Arıza seg yazısı geliyor ve gidiyor sürekli
şekilde standby led yanıp sönüyor programlayıcım var dump dosyasıda olabilir. Teşekkürler

IMG-20240527-WA0011.jpg

A Çevrimdışı

alo1001

Yeni Üye
12 Nis 2018
9
39
Hocam benim eski tv son zamanlarda aşırı donmaya başladı full yazılım varmıydı
Tv seri nosu 7612026 600050
Hocam bu tv için full yazılım yokmuydu babamlar kullanıyor ve fabrika ayarlarına getiriyorum 10-15 gün sonra tekrar kumandaya tepkisi çok geç oluyor. İlk günkü halindeki yazılıma çevirip herşeyi sıfırlarsam düzelir diye düşünüyorum

Geri
Üst Alt