teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,303
65
@ajwuejejeje , cihazın anakartı mb95 bisorun yoksa mb95 anakartlara yazılım önermiyoruz

TEKNOwest teknovest önceden uyarmış ve yazılım önermemiş,ama sen ısrarla istemişsin,üzüldüm tvnin başına gelenlere,büyük ihtimal serviste flash yazılacak,uçmuş olabilir flash (önyükleme yapamıyordur) veya sen yüklemeye acele ediyorsundur,kumanda tvnin IR alıcısını görecek şekilde tutulacak,ama yazılım zaten 5-9 dakikada yüklenip tv açılır.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,303
65
full yazılım kurtarma değilmi zaten, full yazılım ile kurtarma yazılımı arasında fark nedir?
Sevgili F fikoloji müsadenle ben cevap vereyim:
Kurtarma yazılımı MB80-81 kart içindir,yükleyicisi farklıdır,yüklemesi de farklıdır,bizim 9x veya 100 ,130,211 kartlar gibi değildir,yani önce önyükleyici (benim hep MBR dediğim bölüm) onarılır,ardından yazılım yüklenir.
Önceki yıllarda bu işlem(kurtarma) jtag veya rsr232 ile yapılırdı (bakınız google jtag nedir,rs232 nedir araması ) ,rx,tx,şase(toprak) bağlanır cihaz ile pc arasındaki arabirim sayesinde cihaz diriltilirdi.
Full yazılımda da flash dosyası vardır ama mb80-81 karttan farklıdır,bu yüzden ileriki seviyedeki kartlarda kurtarma yazılımı yoktur.

EK:
Tabii RX ve TX bağlantısını kart üzerine bilmek gerekirdi ,kabataslak yapılmazdı :)

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
Sevgili F fikoloji müsadenle ben cevap vereyim:
Kurtarma yazılımı MB80-81 kart içindir,yükleyicisi farklıdır,yüklemesi de farklıdır,bizim 9x veya 100 ,130,211 kartlar gibi değildir,yani önce önyükleyici (benim hep MBR dediğim bölüm) onarılır,ardından yazılım yüklenir.
Önceki yıllarda bu işlem(kurtarma) jtag veya rsr232 ile yapılırdı (bakınız google jtag nedir,rs232 nedir araması ) ,rx,tx,şase(toprak) bağlanır cihaz ile pc arasındaki arabirim sayesinde cihaz diriltilirdi.
Full yazılımda da flash dosyası vardır ama mb80-81 karttan farklıdır,bu yüzden ileriki seviyedeki kartlarda kurtarma yazılımı yoktur.

EK:
Tabii RX ve TX bağlantısını kart üzerine bilmek gerekirdi ,kabataslak yapılmazdı :)
teşekkürler ... bundan anladığım benim gibi 130 JVC 50vu73T 4K olanlar için full yazılımın yeterli olduğu ..dimi?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,303
65
Aynen evet,sana,bana ve mb9x ve mb9xxx kartların tümüne yeterlidir ama unutmamak gerekir önemlidir ;
yükleme sırasında elektrik gitmesi,dalgalanması,usb belleğin bozulması,herhangi sebebten yüklemenin kesilmesi boot ve bağlı (kabaca) dosyalarının yüklenmemesi demektir ki büyük sorundur,o zaman servis veya arabirim ile yazılım atan elektronikçiye müracaat etmek gerekir :)

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
Aynen evet,sana,bana ve mb9x ve mb9xxx kartların tümüne yeterlidir ama unutmamak gerekir önemlidir ;
yükleme sırasında elektrik gitmesi,dalgalanması,usb belleğin bozulması,herhangi sebebten yüklemenin kesilmesi boot ve bağlı (kabaca) dosyalarının yüklenmemesi demektir ki büyük sorundur,o zaman servis veya arabirim ile yazılım atan elektronikçiye müracaat etmek gerekir :)
garantiyi bozmazsa servis çağırırız sonuçta elektrik kesilmesi v.s yüzünden ... çekirdek yazılımlar garantiyi bozmaz umarım (garantisi devam edenler için sordum)

U Çevrimdışı

ugurturgut

Yeni Üye
8 Ocak 2019
2
36
abiler acil yardım.... sitede verilen 17MB90_MB91R1R2_MB92R3_MB95_MB95S_MB95M_FAZ3_V366y bu yazılımı indirip menü 1505 yapıp yükseltme işlemini yaptım fakat tv bir türlü açılmadı. ışığı yanıp sönüyo vestel yazısı geliyo ama açılmıyo ne yapmalıyım.acaba yanlış yazılımmı yükledim

20190108_183440.jpg
20190108_185414.jpg

U Çevrimdışı

ugurturgut

Yeni Üye
8 Ocak 2019
2
36
teşekkür ederim tam yazılım yüklemek için fişi çektim dahada çalışmadı elektrik gelmiyo :) :)

Geri
Üst Alt