By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,650
IMG_2234.jpg

Vestel logosundan sonra panel çalışıyor ancak tv kumandaya tepki vermiyor ses ve görüntü yok. Sanırım full yazılım lazım kurtarma yazılımını denedim ancak olmadı.
Yazılım verildi bildirimi kontrol edin sonucu yazın.

Germirli Çevrimdışı

Germirli

Aktif Üye
11 Şub 2019
51
34
ustalarım kolay gelsin iyi çalışmalar diliyorum 17mb96 anakartımız var wifide youtube giriyor ama video oynatmıyor biraz yavaş ama hiç açmamasından iyidir çocuklar çizgifilm seyretmek için

WhatsApp-Image-2023-12-10-at-13.05.06.jpg
WhatsApp-Image-2023-12-10-at-13.05.07.jpg

yardımcı olma şansınız varmı

M Çevrimdışı

Makito 

Yeni Üye
2 Ara 2023
3
34
Panel profile:
Rar dosyasından çıkarılmış iki ana unsur, FAT32 olarak formatlanmış bellek içerisine pq isimli bir klasör ile yerleştirilir
PQ isimli klasör içerisindeki yazılımlara sahip bellek TV ye takılır
TV nin uzaktan kumandası aracılığı ile MENU 4725 tuşlanarak Servis menüsüne girilir
En altta bulunan USB OPERATİONS bölümüne gelinir ve OK tuşuna basılır
Ekranda çok kısa süreli olarak (dosya çok küçük olduğu için yükleme anlık olur) LÜTFEN BEKLEYİNİZ yazısı gelir ve gider
TV kumandasından stby tuşuna basarak tv kapatılır
TV yeniden açıldığında ekran düzelmiş olur
(Bazı istisna durumlarda Profile dosyalarında olduğu gibi TV yi kapattıktan sonra fişi çekip, stby ışığı sönene kadar beklemeniz gerekebilir.)
Teşekkür ederim panel renkleri düzeldi. Şimdi full yazılım için diğer konuda başlık açmamız gerekiyor sanırım.

17mb211S olan anakartımı 17mb211 ile değiştirdim. Panel yazılımını yokoono üstat sayesinde hallettim. Fakat Şuan tv açılıyor, 3-4 dakika sonra ledler sönüyor.
17mb211s yazılımını yeni anakartıma yükleyebilirmiyim.
TV nin orjinal etiketi bu ;

WhatsApp-Image-2023-12-02-at-20.07.537e6cb8998bc8ce66.jpg

Son düzenleme:
Ö Çevrimdışı

Önderahmed 

Aktif Üye
23 Şub 2019
228
40
Merhaba. Televizyonum vestel 43UA9600. Yaklaşık 2 ay önce televizyona güncelleme geldi ve Android sürümü 10'dan 11'e güncelleme geldi. O günden sonra kasma ve donmalar yüzünden tv çok kötü bir hal aldı. 3 defa fabrika ayarlarına sıfırladım fakat nafile. Yetkili servise durumu bildirdim ve verilen komik cevabı sizlerle de paylaşayım ''internet hızınızdan kaynaklı olabilir''. Bir şikayet sitesi üzerinden benzer tvye sahip çoğu insanın bu durumdan müzdarip olduğunu gördüm. Sorunu çözülenler ise android sürümünü bir sürüm geri çekilerek sağlamışlar. Durumumu umarım doğru yere yazmışımdır.(Yanlış yere yazdıysam şimdiden kusura bakmayın) Konu hakkında yardım edebilir misiniz acaba?
Fw version v1.13.1.0
App Version v0.25.0.haba aynı model bende de var aynı sorun için burada ben de paylaştım ama daha cevap gelmedi çözebildiniz mi çözdüyseniz nasıl çözdünüz Android 9'daydı direk 11'e güncelleme gelmişti şu anda diyebilirim ki çöp durumda ara yüzde takılmalar tepki vermemeler vesaire cevabınızı bekliyorum

Merhaba. Televizyonum vestel 43UA9600. Yaklaşık 2 ay önce televizyona güncelleme geldi ve Android sürümü 10'dan 11'e güncelleme geldi. O günden sonra kasma ve donmalar yüzünden tv çok kötü bir hal aldı. 3 defa fabrika ayarlarına sıfırladım fakat nafile. Yetkili servise durumu bildirdim ve verilen komik cevabı sizlerle de paylaşayım ''internet hızınızdan kaynaklı olabilir''. Bir şikayet sitesi üzerinden benzer tvye sahip çoğu insanın bu durumdan müzdarip olduğunu gördüm. Sorunu çözülenler ise android sürümünü bir sürüm geri çekilerek sağlamışlar. Durumumu umarım doğru yere yazmışımdır.(Yanlış yere yazdıysam şimdiden kusura bakmayın) Konu hakkında yardım edebilir misiniz acaba?
Fw version v1.13.1.0
App Version v0.25.0.0

6e8da357-1c26-487d-a144-01097e7c35f3.jpg
Merhaba aynı model bende de mevcut Android 9'daydı Android 11'e geçti ve aynen sizin dediğiniz gibi problemler başladı ara yüzde takılmalar donmalar tepki vermemeler sorunu çözebildiniz mi çözdü iseniz nasıl hallettiniz cevabınızı bekliyorum

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,650
Teşekkür ederim panel renkleri düzeldi. Şimdi full yazılım için diğer konuda başlık açmamız gerekiyor sanırım.

17mb211S olan anakartımı 17mb211 ile değiştirdim. Panel yazılımını yokoono üstat sayesinde hallettim. Fakat Şuan tv açılıyor, 3-4 dakika sonra ledler sönüyor.
17mb211s yazılımını yeni anakartıma yükleyebilirmiyim.
TV nin orjinal etiketi bu ;

WhatsApp-Image-2023-12-02-at-20.07.537e6cb8998bc8ce66.jpg
Led veya besleme kartı arızası vardır.

B Çevrimdışı

bariumsulfate

Yeni Üye
27 Haz 2019
3
36
Merhabalar, TV yi ilk aldığım zaman Smart kısmında Netflix falan yoktu.. Sonra yabancı bir siteden bulduğum bir yazılımı uzun uğraşlar sonucunda kurdum Netflix, BluTV geldi.. Netflix te sıkıntı yok.. İzleyebiliyorum.. Lakin BluTV üyeliği yaptım giriş yaptım.. Herşey tamam ama video oynatmıyor.. Acaba Full Yazılım mı atmalıyım.. Eğer Full Yazılım gerekli ise rica etsem alabilir miyim.. Teşekkürler.. Bu arada MB120 benim cihaz..

TV-etiket.jpg

TV-servis-menu.jpg

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,650
Merhabalar, TV yi ilk aldığım zaman Smart kısmında Netflix falan yoktu.. Sonra yabancı bir siteden bulduğum bir yazılımı uzun uğraşlar sonucunda kurdum Netflix, BluTV geldi.. Netflix te sıkıntı yok.. İzleyebiliyorum.. Lakin BluTV üyeliği yaptım giriş yaptım.. Herşey tamam ama video oynatmıyor.. Acaba Full Yazılım mı atmalıyım.. Eğer Full Yazılım gerekli ise rica etsem alabilir miyim.. Teşekkürler.. Bu arada MB120 benim cihaz..

TV-etiket.jpg

TV-servis-menu.jpg
Tv de en stabil yazılım yüklü

Geri
Üst Alt