K Çevrimdışı

kanarya

Yeni Üye
24 Kas 2021
3
54
vestel16ef9a34868032b45.jpg
vestel2.jpg
vestel3.jpg

merhaba arkadaşlar.yeri burası mı bilmiyorum ama bir sorum olacak.Vestel 47pf9090 kullanıcısıyım.dün akşam TV nin canı sıkıldı herhalde ve internete bağlanmak istedi sanırım.ben TV yi monitör niyetine kullanıyorum artık.İNTERNETE BAĞLANILMIYOR diye bir yazı geldi ekrana ve ısrarla gitmiyor.TV yi 5/6 saat fişden çekip açtım yine aynı.neyse internete bağlanayımda mutlu olsun dedim bu seferde WPS KOLAY KURULUM ekranında kalıyor.bu sorunu nasıl çözerim.teşekkürler şimdiden.

G Çevrimdışı

gospodin

Aktif Üye
8 Kas 2021
56
Linkteki yazılımı yükleyip sonucu yazın.
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Yazılımı zipten çıkartın.
Fat32 Formatında biçimlendirilmiş boş bir flash bellek içerisine kopyalayın.
Flash belleği tv nin usb portuna takın.
Uzaktan kumanda üzerindeki OK tuşuna basılı tutun.
Tv nin fişini prize takın.
Öndeki led hızlı hızlı yanıp sönmeye başlayınca OK tuşunu bırakın.
2-3 Dakika içerisinde yazılım yüklenecektir.
Bu yazılımı yükleme prosedürü budur.
Sorumluluk tamamen sizdedir.
vestel logo geliyor ledler yanıyor kumanda fonksiyon yapmıyor ekranda resim yada yazı yok şu an stdbay ışığı yanmıyor fişten kapatıyorum.

IMG_20211123_190026bb7f69dec8c22e32.jpg

K Çevrimdışı

kanarya

Yeni Üye
24 Kas 2021
3
54
vestel2.jpg
vestel3.jpg

merhaba arkadaşlar.yeri burası mı bilmiyorum ama bir sorum olacak.Vestel 47pf9090 kullanıcısıyım.dün akşam TV nin canı sıkıldı herhalde ve internete bağlanmak istedi sanırım.ben TV yi monitör niyetine kullanıyorum artık.İNTERNETE BAĞLANILMIYOR diye bir yazı geldi ekrana ve ısrarla gitmiyor.TV yi 5/6 saat fişden çekip açtım yine aynı.neyse internete bağlanayımda mutlu olsun dedim bu seferde WPS KOLAY KURULUM ekranında kalıyor.bu sorunu nasıl çözerim.teşekkürler şimdiden.
EDİT : çözüm müdür bilmiyorum ama ben kendi çabamla şunu keşfettim.TV nin arkasındaki DONGLE ı söktüm yukarıda attığım resimde ki uyarıdan kurtuldum..Belki birinin işine yarar.

Ayrıca üst resimde ki yazılımım eski mi yeni mi hiç bir fikrim yok.yeni bir versiyon var ise yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler şimdiden.

vestel-4.jpg

N Çevrimdışı

nihat34

Yeni Üye
24 Kas 2021
3
55
vestel2.jpg
vestel3.jpg

teşekür ederim ıyı çalışmalar

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,941
vestel2.jpg
vestel3.jpg

Kablosuz ağ erişimini kapatsaydınız veya tv yi ilk kuruluma dönderseydiniz sorun kalmazdı.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,650
64
Merhaba.dediklerinizi yaptım ama bir faydası olmadı maalesef.DONGLE ı sökerek çözüm buldum gibi.bakalım inşallah tekrar etmez.
Ayarlardan Hbbtv kapat,o illa bilgi almak istiyor karşı taraftan (öyle yazayım) ,belki faydası olur.Ayrıca dongle takmana gerek yok çünkü o modelde(bende de var ,bakınız : imzam) wifi zaten içinde var(dı) ,en azından benim tvde var :) ,ayrıca panel süperdir 100hz ,kıymetini bilelim(kendime de yazdım) ,bu arada ben karma yazılım kullanıyorum sanırım j olmalı tvyi açmam lazım ,kapalı çünkü,ama en stabil yazılımı H olan(sendeki yani) .
Tekrar yazayım ,dahili wifisinde sıkıntı yoksa ,dışardan wifi takmana gerek yok ,ben wifi de kullanmıyorum ,kablo takılı ,o da hanım dizi yüzünden beni sinir edince telnetten tvye reset (reboot) atıyorum ,yoksa smartını kullanmıyorum,bu arada modlama konusunda yaptğım tüm işlemleri 47pf9090 ile yapıyordum :)

Geri
Üst Alt