Vestel UA9800, UA9600 Android TV Yazılım Güncellemesi Geldi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kesinlikle almayın su tv yi ben aldım pişman oldum 3 kez tv degişimi oldu sorun aynı su model 43 ua9800 modelini kesinlikle almayın arkadaşlar su video yu izleyin videodaki frame atlamalarını manisadaki teknik ekip bi sorun gormemis 4 k 60 kare 2 k 60 kare 1080p 60 kare bu saydıgım çözünürlüklerde bu tv 60 kare saniyeleri oynatamıyor canlı tv de dizi ve flimde de sorun aynı tv sadece 50 kare videolarda çok başarılı tv yi iade de almıyor vestel tüketici hakem heyetine baş vurdum nerden bulaştım vestele bu video da benim tv de nasıl sektirme yaptıgı vidosu....
Elinde vidyo olması çok iyi ,gerekirse heyete verirsin vidyoyu :ok

ozankoc Çevrimdışı

ozankoc 

Yeni Üye
19 Ara 2020
22
41
Cevap için teşekkürler. Yanlış hatırlamıyorsam sizdeki 55ua9800 bendeki 65ua9800 fark varmıdır bilmiyorum ama 65ua9800 de kanal geri dönüş yapmıyor o tuş yok yani koca vestel onu koymamış. Benim 12 yıllık samsung da izlediğiniz kanal reklama girdiğinde uzun süre kanalda kalmamak (3-5 Sn) sartıyla sonsuz kanala zapladığınızda geri tuşuna basınca ilk izlediğiniz kanala döner. Crohome berbat beş para etmez kullanılmaz ve tv de tarayıcı yok google'ub her türlü uygulaması var tarayıcısı yok demek ki 3 sene sonra onlarda olmayacak. Sorması ayıp neden iade ettiniz.
hocam hbb tv fonksiyononu kapatılmasına ragmen aktif olarak ekranda beliriyor. diger sorunumda ses cıkıs aygıtlarını secebilecegin fonksiyon eksikligi mevcut bluetooth ile ses aktardıgınızda ses ayarlarında tv hoparloru, bluetooth vb diye secenek olması gerekiyor ama yok tv ayarlarından bluetooth aygıtlarına gidiyorsun orada da sadece eslestirme ve eslestirdigin cihazı kaldırma var hadi kırk adımla bu ekrana geldim bluetooth aygıtı baglantısını kes koysana yok koymamıslar. tcl android tv deneyimim oldu baglantı kes fonksiyonu mevcut mesela. netekim henuz iadem askıda vatan bilgisayarda bekliyor vestel bey ilgilirse iade alacaklar.

I Çevrimdışı

iskender şerit

Yeni Üye
29 Ara 2020
14
40
iyi geceler hocam tv yi iade ettim ama kanal donus olayı mevcut diye hatırlıyorum aklımda kaldıgı kadar canlı tv ekranında kumanda uzerinde ki geri tusu ok isareti olan ona basarak geri bir onceki kanala donebliyor olmanız gerekiyor.
WhatsApp-Image-2021-01-04-at-01.37.56.jpg

Guncelleme için bu ustamızın bu video anlatımını takip edebilirsiniz.

iyi forumlar.

İade edebildinizmi. Ettiyseniz nasıl ettiğinizi paylaşır mısınız. Kurulumu yapılmış paketi açılmış cihazı 14 gün içinde iade edebiliyor muyuz. Bende Regal 50e754ua9 aldım kumandasında ses komut tuşlu değildi değiştiririz dediler. Bunun haricinde diğer saydığınız eksikleri bende gözlemledim. Zap tuşunun olmayışı tam bir fiyasko. TV'nin kanallardaki gezinme menü kullanımı kumanda tuşlarının dağılım şekli & sert oluşu, Ok yön tuşlarının küçüklüğü vs olsun hiç beğenmedim. Kanal taşıma düzenleme için binbir takla attırıyor. Servis elemanıda diyor ki "özelliği böyle" :ciks

L Çevrimdışı

labkamil

Yeni Üye
10 Eki 2018
34
40
Merhaba 49UA9800 cihazım var. Ama gğncelleme gelmedi. Yazılım sürümü v0.27.17.0 jul 15 olarak duruyor.

I Çevrimdışı

iskender şerit

Yeni Üye
29 Ara 2020
14
40
İade ettiğim Regal 50r754ua9 model tv vestelin ua9600 modeli ile eşdeğerde. Kumanda vs aynı. Maalesef zap tuşu yok. Kumanda üzerindeki Geri tuşu işlevsiz. Tvyi iade etme sebeplerimden birtanesiydi bu. Kişiye göre değişebilir ama panel ve herşeyiyle mükemmel süper bir tv olsa dahi Zap tuş yoksa alınmama sebebidir. Kumandasının tuşlarıda çok sert rahatsız edici ses çıkartıyor ve ok yön tuşları içiçe olup çok ufak yapılmış. Şunada değineyim bu tür tvlerde ses komut özellik olmasına rağmen regal 65 inc, vestel ise 55 veya 58 inc altındaki modellere ses asistansız kumanda kutudan çıkıyor. Bu kumanda en berbat olanıdır. Bilinçli iseniz rica ile kumandayı ses asistanlı ile değişim yapıyorlar. Markayı karalamak adına konuşmuyorum ama Ben bir daha vestel ve türevlerine asla bulaşmam...

Son düzenleme:
L Çevrimdışı

labkamil

Yeni Üye
10 Eki 2018
34
40
Bende 49ua9800 modeli var kumanda ses komut tuşlu ama sevemedim. Geç algılıyor sanki. Gıcık etmeye başladı

ozankoc Çevrimdışı

ozankoc 

Yeni Üye
19 Ara 2020
22
41
9600 ve 9800 ler icin yeni guncelleme yayınlandı

Bakalim neler çıkacak tecrube edip donecegim

IMG_20210724_005139.jpg

Ne hikmetse guncellemeden sonra usb cihazima depolama alani kisitli olduğu icin bazi uygulamalari tasiyarak kullaniyordum, guncellemeden sonra tv aciyorum siyah ekranda bekliyor oysaki acik ne home ekrani ne canli tv ekrani gorebiliyorum home tusuna basip menuye girebiliyorum canli tv tikliyorum acmiyor herhangi bir uygulama acip tekrar canli tv secince tv yayini basliyordu usb i cikardim sorun giderildi.

Uygulama guncellemeleri geldi en kucuginden buyugune hic bir guncellemeye izin vermez oldu 3gb bos alan acmama ragmen hala guncelleme yaptirmiyor asagida ekran görüntülerini paylastim servis wp dan yazdim insallah donerler

IMG-20210806-WA0019.jpg
IMG-20210806-WA0020.jpg
IMG-20210806-WA0018.jpg

ozankoc Çevrimdışı

ozankoc 

Yeni Üye
19 Ara 2020
22
41
Ne hikmetse guncellemeden sonra usb cihazima depolama alani kisitli olduğu icin bazi uygulamalari tasiyarak kullaniyordum, guncellemeden sonra tv aciyorum siyah ekranda bekliyor oysaki acik ne home ekrani ne canli tv ekrani gorebiliyorum home tusuna basip menuye girebiliyorum canli tv tikliyorum acmiyor herhangi bir uygulama acip tekrar canli tv secince tv yayini basliyordu usb i cikardim sorun giderildi.

Uygulama guncellemeleri geldi en kucuginden buyugune hic bir guncellemeye izin vermez oldu 3gb bos alan acmama ragmen hala guncelleme yaptirmiyor asagida ekran görüntülerini paylastim servis wp dan yazdim insallah donerler

IMG-20210806-WA0019.jpg
IMG-20210806-WA0020.jpg
IMG-20210806-WA0018.jpg
Servis dondu lakin cozum yok
Uygulama kaynakli soruna cozum yok ilerleyen gunlerde aylarda yillarda yeniden deneyin der saka gibiler gercekten.

Screenshot_20210806_194631.jpg

U Çevrimdışı

UgurQA 

Aktif Üye
24 Eyl 2020
58
Servis dondu lakin cozum yok
Uygulama kaynakli soruna cozum yok ilerleyen gunlerde aylarda yillarda yeniden deneyin der saka gibiler gercekten.

Screenshot_20210806_194631.jpg
Benim de Toshiba 58A3A63DT modeli var aynı yazılım, bu Tv'lerde kanal yedekleyememek zaten bir fiyasko, bildiğin yazılım olarak eksik bir cihaz, kaçıncı güncelleme olmuş bu özellik gelmiyor. Sürekli şikayet/talep oluşturup bu özelliği ekletmek gerek.
Bunun dışında son gelen güncelleme ile benim TV'nin performansı büyük oranda artmıştı, gayet yumuşak ve kasma olmuyordu geçişlerde, lakin TV panel arızası verince servis alıp gitti, yenisini gönderecekler yakında. Öneri olarak harici bir SSDli kutu alıp dahili depolama olarak atamak, bu alan sorununu ortadan kaldırıyor. Normal usb depolamalar aşırı yavaş kalıyor, ısınıyor uygulamayı bile açmıyor neredeyse, SSD şart. Önceden güncelleme gelince hafıza yetmiyordu. Şimdi istediğim kadar uygulama yükleyebiliyorum 0 gecikme.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt