Vestel UA9800, UA9600 Android TV Yazılım Güncellemesi Geldi

ozankoc Çevrimdışı

ozankoc 

Yeni Üye
19 Ara 2020
22
41
23 Aralık ta farkkettigim 9800 model 43ua9800 televizyonum için yazılım guncellemesini yaptım, youtube muzik dısında gozle gorunur bir degişim yok arka planda performans ve iyileştirlemeler mevcut. resmi bir kanalda guncelleme ve icerigi hakkında bilgi edinemedim. bilgi sahibi olan lutfen yanıt olarak foruma devam ettirelim.

WhatsApp-Image-2020-12-24-at-09.26.26-1.jpg

WhatsApp-Image-2020-12-24-at-09.26.26.jpg

WhatsApp-Image-2020-12-24-at-12.50.30.jpg

ozankoc Çevrimdışı

ozankoc 

Yeni Üye
19 Ara 2020
22
41
Vestel yaptığı guncellemeleri 10 yıldır paylaşmaz ☺️ tecrübe ile farklari anlarsınız
yapılmayacak hataları gostermemek olarak algılanır ama bu yazılımsal sorunlar hatalar eksiklikler yetersizlikler olur ama yazılım ekibinin ornegin ses cıkıs kanallarının fonksıyonlarının fabrika cıkıs kontrolleri yapılmamıs olması yada yazlımsal olarak eksik bırakılması facia hata :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
yapılmayacak hataları gostermemek olarak algılanır ama bu yazılımsal sorunlar hatalar eksiklikler yetersizlikler olur ama yazılım ekibinin ornegin ses cıkıs kanallarının fonksıyonlarının fabrika cıkıs kontrolleri yapılmamıs olması yada yazlımsal olarak eksik bırakılması facia hata :)
O kadar hata var ki anlatamam

hasari Çevrimdışı

hasari 

Aktif Üye
28 Nis 2020
196
40
Yapılan değişiklikleri yazmamışlar bilginiz var mı neler değişti?

K Çevrimdışı

kokanche 

Aktif Üye
14 Ara 2020
67
42
55ua9600 gelen yeni güncelleme ile benim gözlediğim değişiklikler;

1-) osd menüsü değişmiş. Hem renk hemde yerleşim olarak.

2-) favori kanal ekleme sorunu düzeltilmiş. Kanal üzerindeyken menü + yukarı ile sık kullanılanlara ekle diyerek geçerli olan favori listesine ekleme gelmiş.

3-) daha evvel YouTube'da 4k - 2160p - 60fps de takılmadan izlediğim Gemini Man videosunu maalesef frame kaybı ile, takılarak, atlayarak oynattı. Hatta çoğu zaman dondu, kaldı. Eski sürümde de takılmıştı bir ara. Power tuşuna basılı tutarak komple Android sistemi kapatmış bir süre sonra açmıştım. Sorun çözülmüş ve takılma yaşamamıştım. Ancak bu sürümde bu yöntem işe yaramadı. Belki yeni sürüm ile komple fabrika ayarlarına almak ve yeniden kurmak gerekir. Denemek lazım.

4-) anlamsız şekilde uydu kanalları için "sinyal yok" uyarısı veriyor ve göstermiyor. Sadece trt1 izlenebilir durumda.

Ben fabrika ayarlarına alıyorum. Bakalım düzelecek mi. Durduk yere başımıza iş aldık ?

Fabrika ayarlarına aldım. 3 numaralı sorun devam ediyor. Tavsiyem bir süre güncelleme yapmayın..

Son düzenleme:
hasari Çevrimdışı

hasari 

Aktif Üye
28 Nis 2020
196
40

2-) favori kanal ekleme sorunu düzeltilmiş. Kanal üzerindeyken menü + yukarı ile sık kullanılanlara ekle diyerek geçerli olan favori listesine ekleme gelmiş.

3-) daha evvel YouTube'da 4k - 2160p - 60fps de takılmadan izlediğim Gemini Man videosunu maalesef frame kaybı ile, takılarak, atlayarak oynattı. Hatta çoğu zaman dondu, kaldı. Eski sürümde de takılmıştı bir ara. Power tuşuna basılı tutarak komple Android sistemi kapatmış bir süre sonra açmıştım. Sorun çözülmüş ve takılma yaşamamıştım. Ancak bu sürümde bu yöntem işe yaramadı. Belki yeni sürüm ile komple fabrika ayarlarına almak ve yeniden kurmak gerekir. Denemek lazım.

4-) anlamsız şekilde uydu kanalları için "sinyal yok" uyarısı veriyor ve göstermiyor. Sadece trt1 izlenebilir durumda.

Ben fabrika ayarlarına alıyorum. Bakalım düzelecek mi. Durduk yere başımıza iş aldık ?

Fabrika ayarlarına aldım. 3 numaralı sorun devam ediyor. Tavsiyem bir süre güncelleme yapmayın..
Bende güncelledim kanal listesi biraz daha koyu yapılmış keşke kanal üzerine geldiğimizde renklenen kanal biraz daha belirgin olsa bu kısmı çok kötü gün ışığında görülmüyor.
O favori grubu önceki yazılımda da vardı dikkatinden kaçmış olmalı.
Bende sinyal kaybı olmadı.
4K videosunu açtım bende de dondu ama internet ile alakalı olabilir.

K Çevrimdışı

kokanche 

Aktif Üye
14 Ara 2020
67
42
1990 yılından beri Vestel televizyonları ve uydu cihazları kullanırım,yazılım konusunda hep sorun ve zorluk yaşamışımdır Vestel'de.
Merhaba;

Bende favoriye ekleme menüsü önceki yazılımda yoktu. Yani elbette bir ihtimal gözümden kaçmış olması ama bu yazılıma geçer geçmez hemen dikkatimi çekti.

YouTube konusu özelinde de bende 100 mbit, fiber internet var. Ağ kaynaklı sorun yaşadığımı sanmıyorum.

Keşke güncelleme yapmasaydım.

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

kokanche 

Aktif Üye
14 Ara 2020
67
42

==================

SON DÜZELTME

Önemli bir detayı atladım. Bu sebeple düzeltme kaydını girmem gerekti.

100 mbit internet bağlantım akşam 18'den sonra, sabaha kadar aktif oluyor. 18'den evvel 60fps videoları izlerken YouTube istatistik bilgisine göre bağlantı hızım 18 mbps idi. Normal bağlantım ise 24 mbit'idi. Saat 18'den sonra YouTube üzerinde yaptığım testte bu hız 78 mbps olmuştu. Bu vesileyle de hiç takılmadan 60 fps videoyu izledim.

Şu anda güncellemede sorun görünmüyor. Bilginize...

==================

hasari Çevrimdışı

hasari 

Aktif Üye
28 Nis 2020
196
40
==================

SON DÜZELTME

Önemli bir detayı atladım. Bu sebeple düzeltme kaydını girmem gerekti.

100 mbit internet bağlantım akşam 18'den sonra, sabaha kadar aktif oluyor. 18'den evvel 60fps videoları izlerken YouTube istatistik bilgisine göre bağlantı hızım 18 mbps idi. Normal bağlantım ise 24 mbit'idi. Saat 18'den sonra YouTube üzerinde yaptığım testte bu hız 78 mbps olmuştu. Bu vesileyle de hiç takılmadan 60 fps videoyu izledim.

Şu anda güncellemede sorun görünmüyor. Bilginize...

==================
Bende test ettim biraz bekleyince bende de sıkıntısız yürütüyor. Kesin internet kaynaklıydı.

C Çevrimdışı

cemal35

Yeni Üye
20 Ara 2020
14
56
İyi geceler. Bende daha önce aldığım vestel ua9000 arızalı çıktığı için değişimden ua9800 aldım. Tv de bir çok eksik var vestel çözüm merkezini aradığımda bu tv lerde güncellemelerin arka planda otomatik olduğunu söylediler ama sziizn yazdıklarınızdan güncellemeleri bizim yapmamız gerektiği çıkarımını yaptım. Şöyleki ua9000 de güncellem geldiğinde tv bir uyarı yazısıçıkıyordu ve bunu dışında kendimizde günceleme kontrolu yapıp güncelleme olup olmadığını var ise güncellemeyi kendim yapabiliyordum ama bu tv de ua9800 böyle bir şey göremedim güncellem var mı yokmu kontrol edebileceğim bir yer yok siz nasıl güncelleme yaptınız yazabilirmisiniz. Birde izlediğiniz kanal reklama girdi siz başka kanala geçtiniz bir süre sonra yine izlediğniz kanala geçme tuşuna basıp kanal aramadan direk o kanala dönüş yapılabilir ama bu tv de bu yok siz bu tuşu bulabildinizmi. Not: benim 10 yıllık lcd samsung tv de bile seyrettiğiniz kanal reklama girdiğinde onlarca (sonsuz) kanala 4-5 sn den az bakıp/seyredip (isterseniz bir tanesinde reklam boyunca baktıktan sonra) zap yaptıktan sonra geri tuşuna bastığınızda seyrettiğiniz kanala döner bu tv de dönmüyor ve bu nasıl oluyor anlam veremiyorum bunu vestel e söyledim yazılımla düzeltin dedim böyle bir hata olabilirmi dedim 15-20 yıllık tv lerde bile bu özellik var dedim heyhat hiçbir düzelme yok acaba benmi bulamıyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
... . Birde izlediğiniz kanal reklama girdi siz başka kanala geçtiniz bir süre sonra yine izlediğniz kanala geçme tuşuna basıp kanal aramadan direk o kanala dönüş yapılabilir ama bu tv de bu yok siz bu tuşu bulabildinizmi. ....
Menü tuşunun üzerindeki sağ-sol tuşu dönüş yapmıyor mu tv kanalları arasında :alala

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt