Vestel UA9800, UA9600 Android TV Yazılım Güncellemesi Geldi

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Menü tuşunun üzerindeki sağ-sol tuşu dönüş yapmıyor mu tv kanalları arasında :alala
Onu sormuyo emmim Ztar izlion Fatmagül dizisi reklama girdi Firsattan istifade foksa bi bakayim dedin Bu iki kanal farzimisal biri 5. digeri 15. sirada. Tekrar ztara tek tusla donme tusunu soruyo. Back tusu bizim kumandalarda o is icin Sizinkini bilemedim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
C Çevrimdışı

cemal35

Yeni Üye
20 Ara 2020
14
56
Menü tuşunun üzerindeki sağ-sol tuşu dönüş yapmıyor mu tv kanalları arasında :alala
Bu tv nin görüntü kalitesine diyeceğim yok mesela trt 4K ile diğer hd kanalların görüntü kalitesi arasında hemen hemen bir fark yok ama tv derinlik veremiyor. Bunun dışınde değişime gönderdiğim 65ud900 de tarayıcı varken bu tv de yok, ud9000 de bilgisyarı widi ile sorunsuz yansıtıp harikaya yakın bir görüntü kalitesi alıp tv yi kablosuz bilgisayarın ekranı olarak kullanırken (telefon içinde aynısı geçerli) bu tv de olan choromecast ile sadece chorome yi yanıtabiliyorum ve görüntü kalitesi berbat ötesi iken ben bilgisayarda mouse yi oynattığımda tv imleç takıla takıla gidiyor ve istediğinizi yapmakta zorlanıp hadi oradan deyip gidip hdmı ile bağlamak zorunda kalıyorsunuz çok kötü çok.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Onu sormuyo emmim Ztar izlion Fatmagül dizisi reklama girdi Firsattan istifade foksa bi bakayim dedin Bu iki kanal farzimisal biri 5. digeri 15. sirada. Tekrar ztara tek tusla donme tusunu soruyo. Back tusu bizim kumandalarda o is icin Sizinkini bilemedim.
Aynen hocam onu sordum vestelin en son model tv sinde bu tuş ve özellik yok.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Bu tv nin görüntü kalitesine diyeceğim yok mesela trt 4K ile diğer hd kanalların görüntü kalitesi arasında hemen hemen bir fark yok ama tv derinlik veremiyor. Bunun dışınde değişime gönderdiğim 65ud900 de tarayıcı varken bu tv de yok, ud9000 de bilgisyarı widi ile sorunsuz yansıtıp harikaya yakın bir görüntü kalitesi alıp tv yi kablosuz bilgisayarın ekranı olarak kullanırken (telefon içinde aynısı geçerli) bu tv de olan choromecast ile sadece chorome yi yanıtabiliyorum ve görüntü kalitesi berbat ötesi iken ben bilgisayarda mouse yi oynattığımda tv imleç takıla takıla gidiyor ve istediğinizi yapmakta zorlanıp hadi oradan deyip gidip hdmı ile bağlamak zorunda kalıyorsunuz çok kötü çok.

cromecast haricinde google playde kullanabileceginiz Screen Stream Mirroring uygulamasi var Ayrica ilk konu ie ilgili de Vestel Remote uygilamasi mevcut

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64

Ben şu tuşu demiştim :)
tavsiye-90.png

Bu tvde ram/rom ne kadar acaba :alala

Bu arada işin uzmanı da burada sevgili cemal35 :ok

?
cromecast haricinde google playde kullanabileceginiz Screen Stream Mirroring uygulamasi var Ayrica ilk konu ie ilgili de Vestel Remote uygilamasi mevcut

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Malesef vestel bu tvyede 1,5 ram 8 gb de rom koymuş şaka gibi. İşletim sistemide 4 gb tini kendi kullanıyor.
Hep yazdım ,çok anlamıyorum ama hep yazdım :

C Çevrimdışı

cemal35

Yeni Üye
20 Ara 2020
14
56
tavsiye-90.png

?
65ua9800 ün kumandası biraz daha farklı Ok yazısının sağ altına back, sol altına sola doğru ok işareti çizili tuş koymuşlar ama işe yaramıyor.

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için yarın ilk fırsatta deneyeceğim çok saolun.

Smili72 ve teraspy bey bu saatte yazdıklarıma cevap yazdığınız için teşekkür ederim
tavsiye-90.png

?
Kusura bakmayın yanlış yazmışım back değil exit olacaktı ''65ua9800 ün kumandası biraz daha farklı Ok yazısının sağ altına exit, sol altına sola doğru ok işareti çizili tuş koymuşlar ama işe yaramıyor'' iyi geceler diliyorum.

Son düzenleme:
K Çevrimiçi

kokanche 

Aktif Üye
14 Ara 2020
67
42
İyi geceler. Bende daha önce aldığım vestel ua9000 arızalı çıktığı için değişimden ua9800 aldım. Tv de bir çok eksik var vestel çözüm merkezini aradığımda bu tv lerde güncellemelerin arka planda otomatik olduğunu söylediler ama sziizn yazdıklarınızdan güncellemeleri bizim yapmamız gerektiği çıkarımını yaptım. Şöyleki ua9000 de güncellem geldiğinde tv bir uyarı yazısıçıkıyordu ve bunu dışında kendimizde günceleme kontrolu yapıp güncelleme olup olmadığını var ise güncellemeyi kendim yapabiliyordum ama bu tv de ua9800 böyle bir şey göremedim güncellem var mı yokmu kontrol edebileceğim bir yer yok siz nasıl güncelleme yaptınız yazabilirmisiniz. Birde izlediğiniz kanal reklama girdi siz başka kanala geçtiniz bir süre sonra yine izlediğniz kanala geçme tuşuna basıp kanal aramadan direk o kanala dönüş yapılabilir ama bu tv de bu yok siz bu tuşu bulabildinizmi. Not: benim 10 yıllık lcd samsung tv de bile seyrettiğiniz kanal reklama girdiğinde onlarca (sonsuz) kanala 4-5 sn den az bakıp/seyredip (isterseniz bir tanesinde reklam boyunca baktıktan sonra) zap yaptıktan sonra geri tuşuna bastığınızda seyrettiğiniz kanala döner bu tv de dönmüyor ve bu nasıl oluyor anlam veremiyorum bunu vestel e söyledim yazılımla düzeltin dedim böyle bir hata olabilirmi dedim 15-20 yıllık tv lerde bile bu özellik var dedim heyhat hiçbir düzelme yok acaba benmi bulamıyorum.
Merhaba;

Önceki kanala geri dönüş yok maalesef. Vestel'e birkaç ufak konu ile birlikte bildireceğim bende.

Yazılım güncellemesini " menü - ayarlar - cihaz tercihleri - hakkında sistem güncellemesi" bölümünden takip edebilirsiniz.

Yeni bir tv olması neticesiyle ufak tefek eksiklikleri yazılımla hallederler diye tahmin ediyorum.

İyi seyirler..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Smili72 ve teraspy bey bu saatte yazdıklarıma cevap yazdığınız için teşekkür ederim
Rica ederim ,ben teşekkür ederim sevgili cemal35 :ok

Merhaba;

Önceki kanala geri dönüş yok maalesef. Vestel'e birkaç ufak konu ile birlikte bildireceğim bende.

Yazılım güncellemesini " menü - ayarlar - cihaz tercihleri - hakkında sistem güncellemesi" bölümünden takip edebilirsiniz.

Yeni bir tv olması neticesiyle ufak tefek eksiklikleri yazılımla hallederler diye tahmin ediyorum.

İyi seyirler..
Bence tv fabrikada toplanmış ,bir kişi de test etmiştir ve "sağlam abi" deyip piyasaya sürmüşlerdir :)
Yani bu kadar rezillik olmaz ,kanal recall (belki TR yazarsam takip edenler anlamazlar ,onun için EN yazdım) tuşunun iş yapmaması ,af edilir hata değil bana göre :ok ,ama kibar cevabın için teşekkür ederim sevgili kokanche :ok

ozankoc Çevrimdışı

ozankoc 

Yeni Üye
19 Ara 2020
22
41
İyi geceler. Bende daha önce aldığım vestel ua9000 arızalı çıktığı için değişimden ua9800 aldım. Tv de bir çok eksik var vestel çözüm merkezini aradığımda bu tv lerde güncellemelerin arka planda otomatik olduğunu söylediler ama sziizn yazdıklarınızdan güncellemeleri bizim yapmamız gerektiği çıkarımını yaptım. Şöyleki ua9000 de güncellem geldiğinde tv bir uyarı yazısıçıkıyordu ve bunu dışında kendimizde günceleme kontrolu yapıp güncelleme olup olmadığını var ise güncellemeyi kendim yapabiliyordum ama bu tv de ua9800 böyle bir şey göremedim güncellem var mı yokmu kontrol edebileceğim bir yer yok siz nasıl güncelleme yaptınız yazabilirmisiniz. Birde izlediğiniz kanal reklama girdi siz başka kanala geçtiniz bir süre sonra yine izlediğniz kanala geçme tuşuna basıp kanal aramadan direk o kanala dönüş yapılabilir ama bu tv de bu yok siz bu tuşu bulabildinizmi. Not: benim 10 yıllık lcd samsung tv de bile seyrettiğiniz kanal reklama girdiğinde onlarca (sonsuz) kanala 4-5 sn den az bakıp/seyredip (isterseniz bir tanesinde reklam boyunca baktıktan sonra) zap yaptıktan sonra geri tuşuna bastığınızda seyrettiğiniz kanala döner bu tv de dönmüyor ve bu nasıl oluyor anlam veremiyorum bunu vestel e söyledim yazılımla düzeltin dedim böyle bir hata olabilirmi dedim 15-20 yıllık tv lerde bile bu özellik var dedim heyhat hiçbir düzelme yok acaba benmi bulamıyorum.
iyi geceler hocam tv yi iade ettim ama kanal donus olayı mevcut diye hatırlıyorum aklımda kaldıgı kadar canlı tv ekranında kumanda uzerinde ki geri tusu ok isareti olan ona basarak geri bir onceki kanala donebliyor olmanız gerekiyor.
WhatsApp-Image-2021-01-04-at-01.37.56.jpg

Guncelleme için bu ustamızın bu video anlatımını takip edebilirsiniz.

iyi forumlar.

C Çevrimdışı

cemal35

Yeni Üye
20 Ara 2020
14
56
iyi geceler hocam tv yi iade ettim ama kanal donus olayı mevcut diye hatırlıyorum aklımda kaldıgı kadar canlı tv ekranında kumanda uzerinde ki geri tusu ok isareti olan ona basarak geri bir onceki kanala donebliyor olmanız gerekiyor.
WhatsApp-Image-2021-01-04-at-01.37.56.jpg

Guncelleme için bu ustamızın bu video anlatımını takip edebilirsiniz.

iyi forumlar.

Cevap için teşekkürler. Yanlış hatırlamıyorsam sizdeki 55ua9800 bendeki 65ua9800 fark varmıdır bilmiyorum ama 65ua9800 de kanal geri dönüş yapmıyor o tuş yok yani koca vestel onu koymamış. Benim 12 yıllık samsung da izlediğiniz kanal reklama girdiğinde uzun süre kanalda kalmamak (3-5 Sn) sartıyla sonsuz kanala zapladığınızda geri tuşuna basınca ilk izlediğiniz kanala döner. Crohome berbat beş para etmez kullanılmaz ve tv de tarayıcı yok google'ub her türlü uygulaması var tarayıcısı yok demek ki 3 sene sonra onlarda olmayacak. Sorması ayıp neden iade ettiniz.

P Çevrimdışı

prince78 

Yeni Üye
27 Ara 2020
27
47
Cevap için teşekkürler. Yanlış hatırlamıyorsam sizdeki 55ua9800 bendeki 65ua9800 fark varmıdır bilmiyorum ama 65ua9800 de kanal geri dönüş yapmıyor o tuş yok yani koca vestel onu koymamış. Benim 12 yıllık samsung da izlediğiniz kanal reklama girdiğinde uzun süre kanalda kalmamak (3-5 Sn) sartıyla sonsuz kanala zapladığınızda geri tuşuna basınca ilk izlediğiniz kanala döner. Crohome berbat beş para etmez kullanılmaz ve tv de tarayıcı yok google'ub her türlü uygulaması var tarayıcısı yok demek ki 3 sene sonra onlarda olmayacak. Sorması ayıp neden iade ettikesinlik

Kesinlikle almayın su tv yi ben aldım pişman oldum 3 kez tv degişimi oldu sorun aynı su model 43 ua9800 modelini kesinlikle almayın arkadaşlar su video yu izleyin videodaki frame atlamalarını manisadaki teknik ekip bi sorun gormemis 4 k 60 kare 2 k 60 kare 1080p 60 kare bu saydıgım çözünürlüklerde bu tv 60 kare saniyeleri oynatamıyor canlı tv de dizi ve flimde de sorun aynı tv sadece 50 kare videolarda çok başarılı tv yi iade de almıyor vestel tüketici hakem heyetine baş vurdum nerden bulaştım vestele bu video da benim tv de nasıl sektirme yaptıgı vidosu....

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt