Önemli Vestel tv profil alma dosyaları -tümü-

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
aynı ağda pc deki uygulamaları flim, dizi, müzik vs, paylaşıma açınca direk tv den izleyebiliyormuyuz? samsung da pc sharing maneger vardı... vestel de durum nedir? bilgin üstadlar varmı uygulaması mediaplayer paylaşımı.

not: ekran yansıtmadan bahsetmiyorum

Wind. Çevrimdışı

Wind. 

Yeni Üye
29 May 2020
49
47
İlk kodlama mı anlatıldığı gibi yaptım sorunsuz bir şekilde
Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler

Ustalarımız affınıza sığınarak ufak ufak alıntılar yaparak kendimce bir anlatım yapmak istiyorum konular sürekli ara ara sorulduğu için biraz bilmeyen insanlarda kafa karıştırıyor sanki..

Sırasıyla yapılması gerekenler Umarım kimse kızmaz ?

1. SERVICE MENU açmak
1a: (Servis Menü ne işime yarar) = Anakart bilgisini alacağınız ve aynı zamanda modlamayı yapmanızı sağlayacak alan..
1b: Kurcalamayın lütfen ? İşlemler Bilgisayarda yapılacak buradan sadece Tv yazılımı alma ve TV yazılım gönderme yapılacak..
1c: (Servis Menü nasıl açılır) = TV'nizde Menü ye girip sırasıyla tek tek şu sayıları tuşlayınız. (Bu işlem size SERVICE MENU) açacak= 4 7 2 5

2. Alttaki resimdekine benzer bir "Service Menü" ekranı açılacak buradan sağ tarafta 2 sırada Bootloader Version veya Mboot Version olabilir. Anakar bilginizi alacaksınız.. Artık ana kartımızı bildiğimize göre diğer işlemlere geçelim...

3. Bilgisayarımızın başına geçiyoruz USB belleğimizi >>>> FAT32 formatlıyoruz. <<<<Bu işlem önemli
Hocalarımız tarafında Tavsiye edilen USB bellek türü 2.0 dır..

4. teraspy teraspy abimizin bizler için hazırladığı >>>> profiller2 <<<< dosyasını bilgisayarımıza indiriyoruz..
Önemli: profiller2 indirdiğimizde içerisinde bulunan OKU.txt dosyasını mutlaka okuyunuz..

5. İndirdiğiniz profiller2 dosyasından size uyan ana kart ismi yazılı olan dosyayı alıp formatladığımız USB içine atıyoruz.
örnek : DownloadProfile.mb230

6. USB alıp TV mize gidiyoruz. USB TV takip tv menüsüne giriyoruz ardından SERVICE MENU açıyoruz açmak için sırasıyla = 4 7 2 5 tuşluyoruz.

7.
Gelen servis menüden Sol tarafta en altta >>> USB Operations <<< gelip okeyliyoruz. Bir yazı belirip gidiyor işlem tamam
USB alıp bilgisayara tekrar gidiyoruz...
Burada ne yaptık ? =TV nizin içerisinde bulunan yazılımı USB içerisine kopyalamış olduk.. Bu dosyalar üzerinde oynama yapıp modlama yapacağız.

8. Bilgisayarımıza ilk önce gene Hocalarımızın paylaştığı >>> vestel toolbox 1.1 <<< programını yüklüyoruz.

9. USB Bilgisayara takıp içerisine bakıyoruz. 3 adet dosya göreceksiniz (langprofile,hwprofile ve swprofile) USB içerisindeki TV den aldığımız dosyalarımız ilk önce >>> MUTLAKA BİR KENARA YEDEKLEYİN <<< elinizdeki yedek geri dönüş için kullanılabilir.

10. Yedeğini aldığınız dosyalardan >>> swprofile <<< dosyasını masa üstüne kopyalayın. İndirdiğimiz vestel_toolbox programını çalıştırın ve swprofile dosyasını vestel_toolbox programıyla açın Modlama işlemi başlıyor hadi gözünüz aydın... ?

Geri kalan işlemler için hocalarımızın videolu anlatımları mevcut bunlardan devam edeceksiniz..

En başta benimde anlamakta zorlandığım kısım ilk kısımlardı gerisi videodan devam edilebiliyor. Anlatımlar için maruz görün lütfen ben bu işte acemi biriyim hocalarımızın anlatımlarını derledim herkese sonsuz teşekkürler..

Not: Benim TV im
Hİ-LEVEL 55 UHL 960
MB130e ana kartı

işlemlerimde kullandığım dosya >>>DownloadProfile.mb130<<< hiçbir sıkıntı yaşamadan modlamayı bitirdim..

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
sevgili teraspy abim,
Açtığım özellikler
1:Pixellence.
2:Winks.
3:TWİN TUNER.
4:PVR.
Pixellence ı menü ayarlarda görüyorum ok layince açık kapalı şeklinde 2 seçenek geliyor. da ne işe yaradı hiç anlayamadım bir farkındalık göremedim?:bilmiyom

bu modlamayı yapınca direk açık aktıf mı oldu? yoksa ekstra bir işlem yapmaya gerek var mı tv de? artı tvin tuner i de açtım ne işe yarayacak iki yayını aynı anda izleme imkanı mı oldu? bir yanda pc bir yanda tv izleme aktif mı oldu? ve pvr yi aktif ettim diske kayıt özelliği mi aktif oldu.

gözle görebildiğim tek şey Winks oldu kapatırken göz kırpıyor o kadar :hihi
Amman,hemen twin tuneri eski haline getir tekrar ,çalışmaz bu bizim tvlrde ,1 tamam ,2 tamam,4 tamam ,bir de senin tv dts destekliyor mu ,desteklemiyorsa belki dts de olabilir :ok

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Amman,hemen twin tuneri eski haline getir tekrar ,çalışmaz bu bizim tvlrde ,1 tamam ,2 tamam,4 tamam ,bir de senin tv dts destekliyor mu ,desteklemiyorsa belki dts de olabilir :ok
sevgili abim neden panikle hemen kapat dediniz twin tuneri??? brik olma riski mi var?
ayrıca bir resim rica ediyorum dts açma uygulama ikonu hangisi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ayrıca twin tuneri kapatmak için ve dts varsa açmak için usb içindeki dosyayımı editleme yapayım? yoksa yeniden masaüstündeki klasörden mi işlem yapayım

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,568
sevgili abim neden panikle hemen kapat dediniz twin tuneri??? brik olma riski mi var?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ayrıca twin tuneri kapatmak için ve dts varsa açmak için usb içindeki dosyayımı editleme yapayım? yoksa yeniden masaüstündeki klasörden mi işlem yapayım

Masa üstündekini editleyin gerekli olan özellikleri açın bir çok terim var onları değiştirirseniz tv bir daha açılmayabilir.

1cabd0561a80db969.jpg

28eed27f7a0949e04.jpg

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Aman ,tvde tek tuner var ,ileriki günlerde tv sapıtmaya başlar ,her ne kadar yazılım yok gibi görünse de,genel için derlendiğinden ,tedbirli olmakta fayda var :ok
Bu arada sevgili By_Trol By_Trol foto ile göstermiş ,dts false yazıyorsa,fotodaki gibi true olarak seçip kaydet :ok

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
sevgili abim dts özelliğini modlama ile açtım, lakin tv de dts ibaresi göremedim? açılıp açılmadığını görsel olarak görebiliyor muyuz ses menüsünde??

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
sevgili abim dts özelliğini modlama ile açtım, lakin tv de dts ibaresi göremedim? açılıp açılmadığını görsel olarak görebiliyor muyuz ses menüsünde??
Bunu dts ses ile oynayan bir filmde görürsün ancak sevgili OMEGA ,bir link vermiştim ya DTS ses test videoları diye ,oradan indir bir -iki film dene bakalım :ok

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
İlk kodlama mı anlatıldığı gibi yaptım sorunsuz bir şekilde
Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler

Ustalarımız affınıza sığınarak ufak ufak alıntılar yaparak kendimce bir anlatım yapmak istiyorum konular sürekli ara ara sorulduğu için biraz bilmeyen insanlarda kafa karıştırıyor sanki..

Sırasıyla yapılması gerekenler Umarım kimse kızmaz ?

1. SERVICE MENU açmak
1a: (Servis Menü ne işime yarar) = Anakart bilgisini alacağınız ve aynı zamanda modlamayı yapmanızı sağlayacak alan..
1b: Kurcalamayın lütfen ? İşlemler Bilgisayarda yapılacak buradan sadece Tv yazılımı alma ve TV yazılım gönderme yapılacak..
1c: (Servis Menü nasıl açılır) = TV'nizde Menü ye girip sırasıyla tek tek şu sayıları tuşlayınız. (Bu işlem size SERVICE MENU) açacak= 4 7 2 5

2. Alttaki resimdekine benzer bir "Service Menü" ekranı açılacak buradan sağ tarafta 2 sırada Bootloader Version veya Mboot Version olabilir. Anakar bilginizi alacaksınız.. Artık ana kartımızı bildiğimize göre diğer işlemlere geçelim...

3. Bilgisayarımızın başına geçiyoruz USB belleğimizi >>>> FAT32 formatlıyoruz. <<<<Bu işlem önemli
Hocalarımız tarafında Tavsiye edilen USB bellek türü 2.0 dır..

4. teraspy teraspy abimizin bizler için hazırladığı >>>> profiller2 <<<< dosyasını bilgisayarımıza indiriyoruz..
Önemli: profiller2 indirdiğimizde içerisinde bulunan OKU.txt dosyasını mutlaka okuyunuz..

5. İndirdiğiniz profiller2 dosyasından size uyan ana kart ismi yazılı olan dosyayı alıp formatladığımız USB içine atıyoruz.
örnek : DownloadProfile.mb230

6. USB alıp TV mize gidiyoruz. USB TV takip tv menüsüne giriyoruz ardından SERVICE MENU açıyoruz açmak için sırasıyla = 4 7 2 5 tuşluyoruz.

7.
Gelen servis menüden Sol tarafta en altta >>> USB Operations <<< gelip okeyliyoruz. Bir yazı belirip gidiyor işlem tamam
USB alıp bilgisayara tekrar gidiyoruz...
Burada ne yaptık ? =TV nizin içerisinde bulunan yazılımı USB içerisine kopyalamış olduk.. Bu dosyalar üzerinde oynama yapıp modlama yapacağız.

8. Bilgisayarımıza ilk önce gene Hocalarımızın paylaştığı >>> vestel toolbox 1.1 <<< programını yüklüyoruz.

9. USB Bilgisayara takıp içerisine bakıyoruz. 3 adet dosya göreceksiniz (langprofile,hwprofile ve swprofile) USB içerisindeki TV den aldığımız dosyalarımız ilk önce >>> MUTLAKA BİR KENARA YEDEKLEYİN <<< elinizdeki yedek geri dönüş için kullanılabilir.

10. Yedeğini aldığınız dosyalardan >>> swprofile <<< dosyasını masa üstüne kopyalayın. İndirdiğimiz vestel_toolbox programını çalıştırın ve swprofile dosyasını vestel_toolbox programıyla açın Modlama işlemi başlıyor hadi gözünüz aydın... ?

Geri kalan işlemler için hocalarımızın videolu anlatımları mevcut bunlardan devam edeceksiniz..

En başta benimde anlamakta zorlandığım kısım ilk kısımlardı gerisi videodan devam edilebiliyor. Anlatımlar için maruz görün lütfen ben bu işte acemi biriyim hocalarımızın anlatımlarını derledim herkese sonsuz teşekkürler..

Not: Benim TV im
Hİ-LEVEL 55 UHL 960
MB130e ana kartı

işlemlerimde kullandığım dosya >>>DownloadProfile.mb130<<< hiçbir sıkıntı yaşamadan modlamayı bitirdim..

güzel bir derleme olmuş emeklere sağlık, sizin ve tüm forum üstadlarımızın emeklerine sağlık. birde size şunu sormak isterim, modlamadan sora gerçekten gözle görülür bir fark görebildiniz mi? Pixellence aktif ettikten sora?

şu pudralı yüzler beni çok rahatsız ediyor. mb230 950 modeli tv de hd yayınlar görüntü sekmenti samimiyetle belirteyim ki 4k yayın gibi gösteriyor sözde 1.25GB

Wind. Çevrimdışı

Wind. 

Yeni Üye
29 May 2020
49
47
modlamadan sora gerçekten gözle görülür bir fark görebildiniz mi? Pixellence aktif ettikten sora?
Benim tv im Hİ-LEVEL 55 UHL 960 bana görüntü soluk geliyordu ama genede tv mi seviyordum ? Pixellence aktif ettikten sonra televizyon görüntü kalitesinde bariz bir değişim yaşandı özellikle Pixellence kesinlikle açılması taraftarıyım evdekilere söylemedim onlar bile ne yaptın televizyona diye sordular yok ne oldu dedim yayından herhalde çok canlı gösteriyor dediler ? sonra itiraf ettim.....

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
forum üyesi tüm arkadaşlar, ve sevgili yöneticilerim, daha önce yazmıştım HI-LEVEL MB230 UHL950 Konusuna resimler eklemiştim şimdi o resimleri buraya da 950 kunusunuun linkini ekliyorum, 960 alanlar baksın resimlere, ve yöneticilerimden de bu kadar görüntü farkı nedendir değerlendirmelerini ve bize açıklamalarını rica ediyoruz, çünkü çok çok fark var görüntü kalitesinde 950 ve 960 arasında uçurum var.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt