Vestel Tv Modlama Konusu

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
kolay gelsin arkadaşlar
bu vestel tvlerde smr yani süper montion rite (Süper Hareket Hızı) diye bir yazılımı mevcut benim cihazımda 800hz di bu editlemeden sonra smr 100hz e düştü.
bunu tekrar yükseltmenin bir yolu varmıdır normalde paneller 50 hz zaten ama yazılımla görüntüyü daha akıcı hale getiriliyor 17mb120 şaseyi 1000hz yada 1200hz çıkartma şansımız varmı yada orjinal smr 800hz nasıl dönüş yapabiliriz cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Bunu ilk defa duydum. SMR değerlerini görebildiğin ve konrol edebildiğin bir ekran mı var acaba merak ettim şimdi ?

H Çevrimdışı

hitman-46

Yeni Üye
28 Şub 2019
24
38
mağaza modunu açtığınızda editlediğiniz veya olan özelliklerini gösteren küçük resimli kutucuklar çıkar burada çıkar önceden smr 800 hz yazıyordu şimdi smr100hz yazılı kutucuk geliyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bunu ilk defa duydum.
mağaza modunu açtığınızda editlediğiniz veya olan özelliklerini gösteren küçük resimli kutucuklar çıkar burada çıkar önceden smr 800 hz yazıyordu şimdi smr100hz yazılı kutucuk geliyor.
Mağaza modunda görünüyor evet ama bunu editlemek için neleri değiştirdin mesela ,benim sorduğum soru buydu,yinede merak ediyorum,gerçi bizim kartlarda farklı olabilir siznkinde farklı olabilir ama ben hiç görmedim smr editlenecek yeri,şaşırdım inan.
Ancak şöyle olabilir,farklı bir kartın profillerini atarsan ki bu hem sw hemde hw profildir,belki diyeceğim ama,ama işte ?

Yunusemre Çevrimdışı

Yunusemre

Yeni Üye
18 Mar 2019
21
44
Merhaba tv me ( 49UB9300 MB120 ) Netflix gibi dsmart yada digitürk play uygulamaları yuklemeleri yapılabiliyomu
netflix işini yazılımla hallettim.Bu konudada yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Kardeşim merhaba, yazılım ile nasıl hallettin? Ben hala netflix uygulamasını mb100 kartlı Vestel tv”me yükleyemedim. Telefondan izlemeye çalışıyorum. Nasıl yaptın bileği verirsen memnun olurum.

M Çevrimdışı

mb120

Yeni Üye
7 Nis 2019
1
34
Merhaba bendede 55u8300 mb120 yazilim tv var blutv izlemek istiyorum telefondan yansitmayla donma oluyor nasil yapabilrgim hakkinda bilgi veren olursa cok sevinirim

Yunusemre Çevrimdışı

Yunusemre

Yeni Üye
18 Mar 2019
21
44
Merhaba bendede 55u8300 mb120 yazilim tv var blutv izlemek istiyorum telefondan yansitmayla donma oluyor nasil yapabilrgim hakkinda bilgi veren olursa cok sevinirim

Farklı bir forum başlığı altında golf üye bir arkadaş blu tv puhu tv”yi dosya haline getirip paylaşmıştı. Bulabilirsem konuyu göndereyim sana.
Ben 1 ay sorunsuz izledim ardından tv”den blu tv uygulamasına girince ses ve alt yazı var ama görüntü çıkmaz oldu. Blu tv müşteri hizmetleri ile görüştüm. İlgili yazılım hatasının Vestel ile ortak çalışma yapılarak düzeltildiğini ama hala Vestel’in test aşamasında olduğu İçin yayınlanmadığını belirtmişti. Güncel yazılım geldi ise @Ado ve @fikoloji bizlerle paylaşabilir.

N Çevrimdışı

nctemiz

Aktif Üye
15 Ocak 2019
312
46
Kardeşim merhaba, yazılım ile nasıl hallettin? Ben hala netflix uygulamasını mb100 kartlı Vestel tv”me yükleyemedim. Telefondan izlemeye çalışıyorum. Nasıl yaptın bileği verirsen memnun olurum.
Ben bu sitede yayınlanan çekirdek yazılımların içinde mb 120 çekirdek yazılımlar vardı.İçine eklenmiş olarak birisini yüklemiştim.Zaten sonradan gelen orj yazılımın içinde geldi.

Burada senin anakart modelinden olupta kullanan arkadaşlar vardır mutlaka takipte kal yada konuları kontrol ederek araştırabilirsin

M Çevrimdışı

mrre07

Yeni Üye
23 Haz 2019
4
Öncelikle Adem Bey' e bu konuyu açtığı için çok teşekkür ediyorum. Daha önce Tv nin yazılımı konusunda çok yardımcı oldu.

2016 yılında A101' den HILEVEL 55UHL900 4K Smart Tv almıştım. Anakart Modeli: MB120.
Dahili Wifi adaptörü yok. Ancak TV' me Vestel den aldığım USB Dongle' ı taktım
Laptop' tan WİFİ üzerinden görüntü aktaramıyorum. Menü üzerinden "Kaynaklara" girdiğimde Wireless Display görünmüyor.
Daha önce yazılmış yazıları okuduğumda mb120 anakartı sadece yazılımsal anlamda sınırlandığıyla ilgili kısımlar mevcut.

SWProfili editlemeye çalıştığımda da 1 ile 16 arasinda sayi giriniz bilmiyorsaniz ellemeyin tv donguye girebilir diye bir uyari veriyor.(ENUM değeri kaç olacak bilmiyorum..) (Modlama için SWprofilepatcher kullanıyorum...) Tıkandım kaldım..Yardımlarınızı beklemekteyim.

Verdiği uyarı ekteki resimdedir.

Not:
Laptop' ta Win10 işletim sistemi vardır. Ayrıca TV, wifi ye bağlıdır. Çünkü istediğim zaman Tv ile internette dolanabiliyorum.

uyari.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Öncelikle Adem Bey' e bu konuyu açtığı için çok teşekkür ediyorum. Daha önce Tv nin yazılımı konusunda çok yardımcı oldu.

2016 yılında A101' den HILEVEL 55UHL900 4K Smart Tv almıştım. Anakart Modeli: MB120.
Dahili Wifi adaptörü yok. Ancak TV' me Vestel den aldığım USB Dongle' ı taktım
Laptop' tan WİFİ üzerinden görüntü aktaramıyorum. Menü üzerinden "Kaynaklara" girdiğimde Wireless Display görünmüyor.
Daha önce yazılmış yazıları okuduğumda mb120 anakartı sadece yazılımsal anlamda sınırlandığıyla ilgili kısımlar mevcut.

SWProfili editlemeye çalıştığımda da 1 ile 16 arasinda sayi giriniz bilmiyorsaniz ellemeyin tv donguye girebilir diye bir uyari veriyor.(ENUM değeri kaç olacak bilmiyorum..) (Modlama için SWprofilepatcher kullanıyorum...) Tıkandım kaldım..Yardımlarınızı beklemekteyim.

Verdiği uyarı ekteki resimdedir.

Not:
Laptop' ta Win10 işletim sistemi vardır. Ayrıca TV, wifi ye bağlıdır. Çünkü istediğim zaman Tv ile internette dolanabiliyorum.

uyari.jpg
Öncelikle şunu belirteyim,bu işlem için tvnin wifi destekli yazılımının olması lazım,yanılmıyorsam kitapçığında " wifi için aparat almanız lazım" veya buna benzer ifadeler görmeniz lazım ki alınan aparat tvde çalışsın ,ayrıca şunu da ekliyeyim, alınan aparata uygun "sürücü"sü de olmalı :ok
Ayrıca sadece wifi seçmek de yetmiyor,enum denilen ve tv için profil derlenirken orjinalinde seçilen ama sende (sanırım kutular boş olduğu için belli) olmayan
değerler lazım.Aşağıdaki fotoda göreceksin:
wifii.png

Bu fotoda benim tvde mesela Wifi kısmındaki sayı 2 , WirelessDisplaySupport ise 3 tür ,büyük ihtimal senin aparat 5572' dir,ama WirelessDisplaySupport bölümündeki destekleyen yazılım hangisidir bilemem fakat 3 seçilebilir,çünkü biri yoksa diğeri vardır mantığıyla düşünerek yazdım bunu :)
Bu işlem herzaman risk taşır,geri dönüş olmayabilir,bu işlemden dolayı teraspy olarak ben mesuliyet kabul etmemekteyim.

M Çevrimdışı

mrre07

Yeni Üye
23 Haz 2019
4
Öncelikle şunu belirteyim,bu işlem için tvnin wifi destekli yazılımının olması lazım,yanılmıyorsam kitapçığında " wifi için aparat almanız lazım" veya buna benzer ifadeler görmeniz lazım ki alınan aparat tvde çalışsın ,ayrıca şunu da ekliyeyim, alınan aparata uygun "sürücü"sü de olmalı :ok
Ayrıca sadece wifi seçmek de yetmiyor,enum denilen ve tv için profil derlenirken orjinalinde seçilen ama sende (sanırım kutular boş olduğu için belli) olmayan
değerler lazım.Aşağıdaki fotoda göreceksin:
wifii.png

Bu fotoda benim tvde mesela Wifi kısmındaki sayı 2 , WirelessDisplaySupport ise 3 tür ,büyük ihtimal senin aparat 5572' dir,ama WirelessDisplaySupport bölümündeki destekleyen yazılım hangisidir bilemem fakat 3 seçilebilir,çünkü biri yoksa diğeri vardır mantığıyla düşünerek yazdım bunu :)
Bu işlem herzaman risk taşır,geri dönüş olmayabilir,bu işlemden dolayı teraspy olarak ben mesuliyet kabul etmemekteyim.

Öncelikle Üstat Teraspy Bey,
Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Kesinlikle herhangi birşey olursa ki inşallah olmaz mesuliyet tamamen bende; Yardımcı oldugunuz içinde teşekkür ederim :)
Aldığım USB Dongle Vestelin Vezzy110 Modeli ama 5572 midir bilmiyorum:bilmiyom

MB120 Anakartı var TV' de. Wifi' ın yazılımsal mı kısıtlanmıştır? Yorumlarınızı önemsemekteyim.

Birde yukarıda anladıgım karadıyla sadece Wi-fi ile ilgili profile' da seçileceklerin hepsini seçmeliyim? Doğru mu anladım...
3 seçenek görünüyor.
Wi-fi Direct
Wi-fi Enabled
Wi-fi Display Support...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Öncelikle Üstat Teraspy Bey,
Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Kesinlikle herhangi birşey olursa ki inşallah olmaz mesuliyet tamamen bende; Yardımcı oldugunuz içinde teşekkür ederim :)
Aldığım USB Dongle Vestelin Vezzy110 Modeli ama 5572 midir bilmiyorum:bilmiyom

MB120 Anakartı var TV' de. Wifi' ın yazılımsal mı kısıtlanmıştır? Yorumlarınızı önemsemekteyim.

Birde yukarıda anladıgım karadıyla sadece Wi-fi ile ilgili profile' da seçileceklerin hepsini seçmeliyim? Doğru mu anladım...
3 seçenek görünüyor.
Wi-fi Direct
Wi-fi Enabled
Wi-fi Display Support...
Vestelin kendi aparatı kesin uyar,tabii "WifiDirect" seçili olacak ,bazı modellerde yazılımsal olarak kısıtlı oluyor,evet,o zaman ne yapılırsa yapılsın wifi olmuyor ,ama riski göze alıyorum diyorsan denemekte fayda var,şu an centos üzerinde olduğumdan virtualbox ile deneyemiyorum programı,(sadece debianda var da :) )çünkü nasıldı hatırlamıyorum ,kutucukları doldurduğunda sayı istiyormu acaba,istemiyor diye biliyordum ama emin değilim,sadece kutu seçiliyordu gibi.İstersen "vaktim var" dersen ,hemen debiana geçip bakayım,kesin yazarım kutu olayını o zaman,win gibi değil linuxlar,sanırım çıkıp gelmek 15 dakika sürer :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
M mrre07
Biraz önce debiana geçip,baktım , evet sayı giriliyormuş (eh yaşlandığımızın resmidir bu :) ) sende wifi için 2 diğeri içinde 3 girebilirsin :ok

M Çevrimdışı

mrre07

Yeni Üye
23 Haz 2019
4
M mrre07
Biraz önce debiana geçip,baktım , evet sayı giriliyormuş (eh yaşlandığımızın resmidir bu :) ) sende wifi için 2 diğeri içinde 3 girebilirsin :ok

Abi öncelikle ilgin için çok teşekkür ederim. Evde TV başına geçer geçmez hemen deneyeceğim. Allah razı olsun ☺ Yapar yapmaz sonucu hemen haber edeceğim :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt