Vestel Tv Modlama Konusu

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
:haha1 yav sen benide geçtin valla sevgili modernsosyolog ,keşke öyle bişey olsa ben neler yapmazdım nelerrrr ...pvr.bin dosyası yok zaten tvde,bunu yapma şansımız ise hiç yok,bırak tvye yollamayı, tvden alma şansımız dahi yok yani.

Mesela hex editörde bin uzantılı dosyayı incelediğinizde karşılığında note pad görüntüde değiştirilecek değerler görülürken
Bende hiç takılmıyor,sendeki kart ne vardı ki?

Bende de takılmalı kayıt yapıyor bende ki MB211, buarada pvr için belki dedim pvrnin alt değer verilen yolları hex editörde açılarak note pad ile kopyalayıp
bin uzantılı kaydetsek belki config/pvr yolunu bulup etkisini gösterir diye düşünmüştüm neyse düşünce iptal ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Mesela hex editörde bin uzantılı dosyayı incelediğinizde karşılığında note pad görüntüde değiştirilecek değerler görülürken
Bende de takılmalı kayıt yapıyor bende ki MB211, buarada pvr için belki dedim pvrnin alt değer verilen yolları hex editörde açılarak note pad ile kopyalayıp
bin uzantılı kaydetsek belki config/pvr yolunu bulup etkisini gösterir diye düşünmüştüm neyse düşünce iptal ?
Sevgili modernsosyolog; yok böyle bir şey inan,ama yinede teraspy bana bilgi vermiyor düşüncesine kapılıyorsan toolbox ile tvnin ipsini yazarak telneti aktif et,puty gibi programla tvye telnetle bağlanıp tv içinde ne var ne yok görürsün zaten ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Takılma konusunda aklıma birşey gelmiyor,acaba disk hızlarından olabilirmi bilmiyorum,peki şu,adaptörle beslenen HDD deneme şansınız varmı acaba?veya çift kablolu usb disk kullansanız,ne bileyim,aklıma bunlar geliyor,ben 3 tvde de sorunsuz (MB91-96-97) kullanıyorum,bir yerde yazdım hatta,hanım örgü filmleri kaydedip tekrar kaç kez izledi,sorun yok yani bizim kartlarda.?

M Çevrimdışı

mehmet271

Yeni Üye
28 Ara 2017
30

Takılma konusunda aklıma birşey gelmiyor,acaba disk hızlarından olabilirmi bilmiyorum,peki şu,adaptörle beslenen HDD deneme şansınız varmı acaba?veya çift kablolu usb disk kullansanız,ne bileyim,aklıma bunlar geliyor,ben 3 tvde de sorunsuz (MB91-96-97) kullanıyorum,bir yerde yazdım hatta,hanım örgü filmleri kaydedip tekrar kaç kez izledi,sorun yok yani bizim kartlarda.?
Kayıttan izlemede sorun yok. Canlı yayını durup hani 1kaç dakika geriden oynatırken takılıyor. Usb3.0 olan flash bellek kullanıyorum. Hatta Flash belleği tv üzerineden biçimlendirdim ki dosya sisteminde uyumsuzluk olmasın dedim. Hdd yok elimde. :(
Artık pvr yi böyle idare edeceğiz o zaman . Tşk

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
M mehmet271
Köydeki tv mb97 kartlı,yazdığın gibi denedim,gayet güzel oynatıyor,2 şekilde denedim,önce 16GB bellekle,sonra da LACIE marka HD kutusundaki 500 GB HDD ile,sorunsuz oynatıyor.

O Çevrimdışı

Onefi

Yeni Üye
9 Şub 2019
9
44
Arkadaşlar benim televizyonda MB110s için V.3.16.12.0 versiyonu vardı video dosyalarından MKV oynatıyordu fakat AVI dosyalarını oynatmıyordu. Format desteklenmiyor diyor. (evde iki tane daha vestel televizyonum var onlarda AVİ formatındaki filmleri izleye biliyorum) bende buradan indirdiğim 3.26.9.0 versiyonunu yükledim ama herhangi bir değişiklik olmadı. yazılımı kontrol etmek için servis menüsüne girdiğimde CONFIG bilgisini görmüyorum yanı nolmal Low falan yazmıyor (fotoğrafını ekliyorum) acaba sorun bundan olabilirmi. Birde USB wifi alıcı takıyorum wifi bağlantılarını görüyorum şifre giriyorum ama bağlanmıyor onunda sebebi yine bu olabilirim. Wifi alıcınıda fotoğrafını ekliyorum.

AVI dosyalarını oynata bilmek ve wifi bağlana bilmek için yapmam gerekenler konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

111111111.jpg
222222.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Birde USB wifi alıcı takıyorum wifi bağlantılarını görüyorum şifre giriyorum ama bağlanmıyor onunda sebebi yine bu olabilirim. Wifi alıcınıda fotoğrafını ekliyorum. AVI dosyalarını oynata bilmek ve wifi bağlana bilmek için yapmam gerekenler konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Sadece bu konuları ele alayım :)
Wifi alıcı doğru,bağlanamama sorunu yazılımsal olabilir,ilk yazılımını bulabilirsen -ki full olmalı- ona dön ,eğer tvyi ilk aldığında wifi kullanıyordum diyorsan.
Avi olarak,şaşırdım okuyunca,çünkü tüm vestel ürünlerde yazılım aynı olduğundan sıkıntı olmaması lazım diye düşünüyorum,ama bir vestelde oynatıp diğer vestelde oynamaması garibime gitti,peki aynı filmi mi diğer vestellerde izliyorsun acaba? yoksa değişik avi formatlı filmlerimi?

O Çevrimdışı

Onefi

Yeni Üye
9 Şub 2019
9
44
Sadece bu konuları ele alayım :)
Wifi alıcı doğru,bağlanamama sorunu yazılımsal olabilir,ilk yazılımını bulabilirsen -ki full olmalı- ona dön ,eğer tvyi ilk aldığında wifi kullanıyordum diyorsan.
Avi olarak,şaşırdım okuyunca,çünkü tüm vestel ürünlerde yazılım aynı olduğundan sıkıntı olmaması lazım diye düşünüyorum,ama bir vestelde oynatıp diğer vestelde oynamaması garibime gitti,peki aynı filmi mi diğer vestellerde izliyorsun acaba? yoksa değişik avi formatlı filmlerimi?
Cevaplarınız için teşekkür ederim teraspy.
televizyon ilk aldığımda V.3.16.12.0 ile geldi o günden beri ne wifi nede filmden yüzümü güldürdü. bütün AVİ formatlarını oynatmıyor. diğer televizyonlar oynatıyor. ilk yazılım full olan dediğiniz tv'de yüklü olan ilk değil sanırım sitede 3.16.6.0 olarak bir yazılım var fakat 3.16.12.0 için çekirdek yazılımı diyor. full yazılımı nasıl bulucam.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Cevaplarınız için teşekkür ederim teraspy.
televizyon ilk aldığımda V.3.16.12.0 ile geldi o günden beri ne wifi nede filmden yüzümü güldürdü. bütün AVİ formatlarını oynatmıyor. diğer televizyonlar oynatıyor. ilk yazılım full olan dediğiniz tv'de yüklü olan ilk değil sanırım sitede 3.16.6.0 olarak bir yazılım var fakat 3.16.12.0 için çekirdek yazılımı diyor. full yazılımı nasıl bulucam.
Önce sorayım :
1- Tv wifi var diyerek mi satıldı
2- Garantisi devam ediyormu
Sonra da yazılımla alakalı :
Bu konuya imzamda bulunan 2.ci şık ile istekte bulunun .

O Çevrimdışı

Onefi

Yeni Üye
9 Şub 2019
9
44
Önce sorayım :
1- Tv wifi var diyerek mi satıldı
2- Garantisi devam ediyormu
Sonra da yazılımla alakalı :
Bu konuya imzamda bulunan 2.ci şık ile istekte bulunun .
1- TV sadece SMART wifi yoktu bende USB wifi alıcı vardı onu taktım ve gördü. wifi ağlarıda buluyor ama bağlanmıyor.
2- Evet garanti hala devam ediyor.
kullanam kılavuzunu bulamadım hangi formatları destekliyor diye bakacaktım ama siz de diyorsunu bütün vesteller aynı yazıl diye valla kaldım ortada :) diğer taraftan full yazılım talebinde bulunacağım birzdan. yardımlarınız için teşekkür ederim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hımm, bence bu modelde oynamayan ama diğer model vestelde oynayan filmi son kez tekrar dene ,oynamadığını teyit et,emin ol,sonra servis iste gelen servise sorun var avi yi bu oynatmıyor de,ardından wifiyi göster bunu nasıl kullanırım diye sor,çnkü yazılımın desteklemiyor bence wifiyi.

H Çevrimdışı

hitman-46

Yeni Üye
28 Şub 2019
24
38
kolay gelsin arkadaşlar
bu vestel tvlerde smr yani süper montion rite (Süper Hareket Hızı) diye bir yazılımı mevcut benim cihazımda 800hz di bu editlemeden sonra smr 100hz e düştü.
bunu tekrar yükseltmenin bir yolu varmıdır normalde paneller 50 hz zaten ama yazılımla görüntüyü daha akıcı hale getiriliyor 17mb120 şaseyi 1000hz yada 1200hz çıkartma şansımız varmı yada orjinal smr 800hz nasıl dönüş yapabiliriz cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt