Vestel Tv Modlama Konusu

M Çevrimdışı

mrtkrt

Yeni Üye
7 Kas 2019
2
52
Merhaba. Seg marka mb95m televizyonumun widi özelliği kaynak listesinde çıkmıyor. Source settings menüsünde widi var fakat no yazıyor. Bu yes e çevirilebilir mi. Olur ise çalışır mı.

rfve rfve
teraspy teraspy
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

rfve rfve

rfve rfve

teraspy teraspy

teraspy teraspy

teraspy teraspy

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
Merhaba. Seg marka mb95m televizyonumun widi özelliği kaynak listesinde çıkmıyor. Source settings menüsünde widi var fakat no yazıyor. Bu yes e çevirilebilir mi. Olur ise çalışır mı.

rfve rfve
teraspy teraspy

rfve rfve

rfve rfve

teraspy teraspy

teraspy teraspy

teraspy teraspy

Çalışması muhtemel . Modlama için sw profile dosyasını editleyerek deneyin

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
Bu işlemi nasıl yapacağım hakkında bir link var mıdır acaba.

bu konudaki ilk mesajdaki yöntemleri referans olarak kullanabilirsin.

T Çevrimdışı

Triquetra

Yeni Üye
7 Ocak 2020
27
24
Vestel 49UB8300 televizyonuma bluetooth kulaklık bağladığımda ses seviyesini ayarlayamıyorum.Ses seviyesini değiştirmke istediğimde tv hoparlörünün ses seviyesi değişiyor.
yG72vk.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Vestel 49UB8300 televizyonuma bluetooth kulaklık bağladığımda ses seviyesini ayarlayamıyorum.Ses seviyesini değiştirmke istediğimde tv hoparlörünün ses seviyesi değişiyor.
yG72vk.jpg
Evet,çünkü ses değişimi sadece kulaklık ve normal tv sesinde bulunuyor maalesef,modlamayla değiştirilemez BT ,ve sayısal ses ayarı :)

T Çevrimdışı

Triquetra

Yeni Üye
7 Ocak 2020
27
24
Evet,çünkü ses değişimi sadece kulaklık ve normal tv sesinde bulunuyor maalesef,modlamayla değiştirilemez BT ,ve sayısal ses ayarı :)
İnternette yazılımla halledildiğini duymuştum da.Bekleyin linkini bulabilirsem atayım.

Burada halledilmiş galiba ben de o yüzden arıyorum bir kaç gündür.Müşteri hizmetlerini aradım servis geldi yazılım yüklediler ama düzelmedi sorun.

S Çevrimdışı

Serhat Altun 

Aktif Üye
11 Ara 2019
70
63
S.A üstatlar 55UD8200 servis menüsünde epg menü var şu anda devre dışı yazıyor modlama yaparak ondalık değeri ( 0-1-2-3 ) hepsini denedim bir türlü açamadım epg menü aktif edilemiyormu veya daha yüksek sayısal değermi girmek gerekiyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
S.A üstatlar 55UD8200 servis menüsünde epg menü var şu anda devre dışı yazıyor modlama yaparak ondalık değeri ( 0-1-2-3 ) hepsini denedim bir türlü açamadım epg menü aktif edilemiyormu veya daha yüksek sayısal değermi girmek gerekiyor
Benim bildiğim epg zaten aktif, bizde yok öyle menü ,sadece epg görünümü değiştiriliyor ,o da aşağıdaki kod içinde görünüyor :
Kod:
<enum name="EpgType">
      <item name="ScheduleTimeline">0</item>
      <item name="ScheduleList">1</item>
      <item name="NowAndNext">2</item>
    </enum>
Ama dediğim gibi zaten epg standart olarak seçili yani aktif ,sadece görünümü değişiyor(bizim kartlarda)

S Çevrimdışı

Serhat Altun 

Aktif Üye
11 Ara 2019
70
63
Teraspy Emmi Normalde kanal üzerinde iken info tuşuna basınca net ten epg bilgilerini alıyor burda sıkıntı yok. epg menüden anladığım enigma2 cihazlarda olduğu gibi çoklu epg yapabileceğini düşündüm bu nedenle menü yü aktif etmeye çalıştım onu da yapamadım. Teşekkürler

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Teraspy Emmi Normalde kanal üzerinde iken info tuşuna basınca net ten epg bilgilerini alıyor burda sıkıntı yok. epg menüden anladığım enigma2 cihazlarda olduğu gibi çoklu epg yapabileceğini düşündüm bu nedenle menü yü aktif etmeye çalıştım onu da yapamadım. Teşekkürler
Hımm,maalesef bizim tvlerdeki yazılım çok gelişmiş değil ,ama çoklu epg dediğin sanırım yukarıdaki bahsettiğim seçenekler olmalı ,buraya profillrini gonder bakayım,ben mb130 sw profilinde göremedim dediğin epg seçeneklerini ,merak ettim :)

S Çevrimdışı

Serhat Altun 

Aktif Üye
11 Ara 2019
70
63
Hımm,maalesef bizim tvlerdeki yazılım çok gelişmiş değil ,ama çoklu epg dediğin sanırım yukarıdaki bahsettiğim seçenekler olmalı ,buraya profillrini gonder bakayım,ben mb130 sw profilinde göremedim dediğin epg seçeneklerini ,merak ettim :)

Epg-Menu-11.jpg
Servis-Menu0c6993018e356775.jpg

profil dosyasını foruma yükleyebiliyormuyuz. Upload sitesine yükledim Link

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,508

Uzaktan kumanda resmini ekleyebilir misiniz?
Elektronik program rehberi epg aktif olması lazım. Genelde teletext tuşunun bir üstündeki tuş ile giriş yapılıyor. Tv nin saatinin de doğru olması önemlidir.

20200204_205732.jpg

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri