Vestel Tv Modlama Konusu

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
H hkn40 üstat merhaba, 22FA5100 ürünün kullanım kılavuzunda şöyle bir bilgi gördüm;

Bekleme Modunda Arama (Opsiyonel) EğerTVbekleme modunda ikenBeklemeKonumdaArama açık olarak ayarlanmışsa, mevcut yayınlar aranacaktır. TV yeni veya eksik yayınları bulursa, bu değişiklikleri uygulamak isteyip istemediğinizi soran bir menu ekranı görüntülenecektir.Bu süreçten sonra kanal listesi güncellenecek ve değiştirilecektir.

Bu uyduda yeni bir kanal çıktığında sistem otomatik olarak bunu bulup ekrana yeni bir kanal bulunda kayıt etmek istermisiniz diye bir özellik mi?

Eğer öyle ise güzel bir özellik bu özelliklik ne diye geçiyor acaba profile dosyalarında :unsure: bulma şansımız var mı?

N Çevrimdışı

nctemiz

Aktif Üye
15 Ocak 2019
312
46
H hkn40 üstat merhaba, 22FA5100 ürünün kullanım kılavuzunda şöyle bir bilgi gördüm;

Bekleme Modunda Arama (Opsiyonel) EğerTVbekleme modunda ikenBeklemeKonumdaArama açık olarak ayarlanmışsa, mevcut yayınlar aranacaktır. TV yeni veya eksik yayınları bulursa, bu değişiklikleri uygulamak isteyip istemediğinizi soran bir menu ekranı görüntülenecektir.Bu süreçten sonra kanal listesi güncellenecek ve değiştirilecektir.

Bu uyduda yeni bir kanal çıktığında sistem otomatik olarak bunu bulup ekrana yeni bir kanal bulunda kayıt etmek istermisiniz diye bir özellik mi?

Eğer öyle ise güzel bir özellik bu özelliklik ne diye geçiyor acaba profile dosyalarında :unsure: bulma şansımız var mı?
Bu özellik tkgs yıl anlatıyor sanki ben tkgs yı açtım kendisi otomatik güncelliyor.Acilista bazen kanal listesi güncellendi diyor.Bahsettiginiz olay bu sanirim

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476

Modlama ile alakası yok sanıyorum.. TGKS otomatik ve TV fişten çekilmeyip standby konumunda olursa güncel kanalları otomatik olarak kuruyor..

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Modlama ile alakası yok sanıyorum.. TGKS otomatik ve TV fişten çekilmeyip standby konumunda olursa güncel kanalları otomatik olarak kuruyor..

Teşekkür ederim buarada dashboard değerleri ile ilgili konuda hex editör dışında diğer programlarda görünmüyor sanırım bu bölüm yada ben bulamadım :unsure:

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Acaba sadece pvr dosyası için bir sistem yapabilir miyiz sayın teraspy teraspy sayın H hkn40 mesela sadace pvr dosyasını true yapılmış halini bin uzantılı tek klasör olarak usbye çıkarıp kopyalasak ve sonra model şase fark etmeksizin sw profil alma ihtiyacı duymadan boş klasör açıp kök dizini belirten profile gibi yada spi gibi bir isim vererek o klasör içine açılmış pvr dosyasını koyup USB operations yapıp yüklesek :) olur mu böyle bir şey

Moderatör tarafında düzenlendi:

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Acaba sadece pvr dosyası için bir sistem yapabilir miyiz sayın teraspy teraspy sayın H hkn40 mesela sadace pvr dosyasını true yapılmış halini bin uzantılı tek klasör olarak usbye çıkarıp kopyalasak ve sonra model şase fark etmeksizin sw profil alma ihtiyacı duymadan boş klasör açıp kök dizini belirten profile gibi yada spi gibi bir isim vererek o klasör içine açılmış pvr dosyasını koyup USB operations yapıp yüklesek :) olur mu böyle bir şey, config / pv sanırım bu yol herkezde aynıdır diye düşünüyorum.

sayın rfve rfve ve sayın D Labnet acaba bu konuda düşüncenizi öğrenebilir miyim?

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Acaba sadece pvr dosyası için bir sistem yapabilir miyiz sayın teraspy teraspy sayın H hkn40 mesela sadace pvr dosyasını true yapılmış halini bin uzantılı tek klasör olarak usbye çıkarıp kopyalasak ve sonra model şase fark etmeksizin sw profil alma ihtiyacı duymadan boş klasör açıp kök dizini belirten profile gibi yada spi gibi bir isim vererek o klasör içine açılmış pvr dosyasını koyup USB operations yapıp yüklesek :) olur mu böyle bir şey

sayın teraspy teraspy acaba sizden rica etsem eğer münkünse, sw profil.bin gibi bana sadece pvr klasörünü sistemden çıkarsanızda bin uzantılı olarak bana verseniz bende yine profil düzenleme programı ile onu açsam yada kapatsam sonra profile klasörüne pvr.bin dosyasını atsam ve bir kaç tvde denesem bakalım istediğim çözüme ulaşabilecekmiyim. sw profil yükler gibi pvr.bin dosyasını 4725 ten USB operations yapsam tüm ürünlerle hemen hemen uyumlu olur gibi geliyor en azından denemek istiyorum :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
sayın teraspy teraspy acaba sizden rica etsem eğer münkünse, sw profil.bin gibi bana sadece pvr klasörünü sistemden çıkarsanızda bin uzantılı olarak bana verseniz bende yine profil düzenleme programı ile onu açsam yada kapatsam sonra profile klasörüne pvr.bin dosyasını atsam ve bir kaç tvde denesem
:haha1 yav sen benide geçtin valla sevgili modernsosyolog ,keşke öyle bişey olsa ben neler yapmazdım nelerrrr ...pvr.bin dosyası yok zaten tvde,bunu yapma şansımız ise hiç yok,bırak tvye yollamayı, tvden alma şansımız dahi yok yani.

M Çevrimdışı

mehmet271

Yeni Üye
28 Ara 2017
30
:haha1 yav sen benide geçtin valla sevgili modernsosyolog ,keşke öyle bişey olsa ben neler yapmazdım nelerrrr ...pvr.bin dosyası yok zaten tvde,bunu yapma şansımız ise hiç yok,bırak tvye yollamayı, tvden alma şansımız dahi yok yani.
Ben pvr özelliğini açtım açmasınada kayıttan izlerken çok takılıyor. Neden acaba. Tv regal 55r6010u, usb SanDisk usb3.0 ve usb1 portuna takıyorum(ikinci portta da aynı) . Çözüm var mı acaba?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt