Önemli Vestel toolbox "Prime video" ve "Amazon Alexa" seçenekli toolbox dosyası...

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Çevremde hiç 4k tvsi olan tanıdık yok maalesef, siz bir ekran görüntüsü atar mısınız bana rica etsem

IMG_20210221_212139038.jpg

UHD logosu görünüyor. Hatta diğer bölüm kutucuklarının köşelerinde siyah UHD bandı var. İzlerken detaylardan çözünürlüğün yüksek olduğu anlaşılıyor.

Kısacası destekliyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bu arada Prime Video uygulamasından kontrol ettiğimde, benim MB130v5 Vestel TV UHD içerikleri destekliyor görünüyor.

HDCP 2.0 desteği MB100'de bile var, sizin TV'de hayli hayli vardır. Konsolu aynı HDMI kablosuyla başka bir 4K TV'ye deneyip kontrol edebilseniz en azından TV'den emin olurdunuz.
bende vestelde 4k desteği var diye biliyorum ama özgür abide bunu yapması şaşırttı, aklıma şu geldi
Televizyonumda HDR var mı ? 13. mesajdaki gibi yazılımsal hdr kapalı ise destekle alakalı sorun olabilir mi ? Aragorn Aragorn

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
IMG_20210221_212139038.jpg

UHD logosu görünüyor. Hatta diğer bölüm kutucuklarının köşelerinde siyah UHD bandı var. İzlerken detaylardan çözünürlüğün yüksek olduğu anlaşılıyor.

Kısacası destekliyor.
Kutucukların köşede bende de uhd bandı çıkıyor ama film bilgisi olan yerde uhd ya da 4k ibaresi çıkmıyor, teşekkürler foto için

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
bende vestelde 4k desteği var diye biliyorum ama özgür abide bunu yapması şaşırttı, aklıma şu geldi
Televizyonumda HDR var mı ? 13. mesajdaki gibi yazılımsal hdr kapalı ise destekle alakalı sorun olabilir mi ? Aragorn Aragorn
Fikocum hdr desteği yazılımsal olarak açıldı bende. Usb üzerinden 4k hdr film izliyorum ancak xbox görüntü ayarlarında hdr yok diyor, evde değilim yarın atarım ekran görüntüsü. İlginç olan amazon prime mh vestelin 4k desteği yok demesi

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Fikocum hdr desteği yazılımsal olarak açıldı bende. Usb üzerinden 4k hdr film izliyorum ancak xbox görüntü ayarlarında hdr yok diyor, evde değilim yarın atarım ekran görüntüsü. İlginç olan amazon prime mh vestelin 4k desteği yok demesi
İşte bunuda kesin anlamak için EXcomZkko EXcomZkko abinin dediği gibi kolu komşudan bı 4k TV alarak denemen olabilir, hadi TV götürüp getirmek zor olur diyorsan Xbox götür ?

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
İşte bunuda kesin anlamak için EXcomZkko EXcomZkko abinin dediği gibi kolu komşudan bı 4k TV alarak denemen olabilir, hadi TV götürüp getirmek zor olur diyorsan Xbox götür ?

HDR'ın çözümü edid dosyasından geçiyor, onda sıkıntı yok. Ama bu Prime'daki olayı çözer mi bilinmez.

Son düzenleme:
Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Forumda bu işlemi yapmış birden fazla kişi vardı. HDR edid şeklinde arama yaparsan ulaşabilirsi

Yazılımsal olarak açıldı derken fabrikanın verdiği güncelleme ile açıldı ben tvye hiç müdahale etmedim. Usb üzerinden hdr 4k video izleniyor hdmi üzerinden olmuyordu demek sebebi buymuş. EXcomZkko EXcomZkko ustanın dediği edid dosyası için arama yaptım forumda ancak sağlıklı bir sonuca ulaşamadım. Kim yardım edecek bana bir destek lütfen ?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Yazılımsal olarak açıldı derken fabrikanın verdiği güncelleme ile açıldı ben tvye hiç müdahale etmedim. Usb üzerinden hdr 4k video izleniyor hdmi üzerinden olmuyordu demek sebebi buymuş. EXcomZkko EXcomZkko ustanın dediği edid dosyası için arama yaptım forumda ancak sağlıklı bir sonuca ulaşamadım. Kim yardım edecek bana bir destek lütfen ?

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Buradaki anakart MB130 benimki mb120 sıkıntı olur mu

Geri
Üst Alt