Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

3 Çevrimdışı
24 Ara 2020
4
37
Merhaba, vsoutlet'te Techwood 50U03R tv gördüm
Genel kullanılan panel ve anakart bilgisi konusunda yardımcı olabilir misiniz? IPS ve sorunsuz bir anakart olmasını umuyorum...
Şimdiden teşekkürler

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhaba, vsoutlet'te Techwood 50U03R tv gördüm
Genel kullanılan panel ve anakart bilgisi konusunda yardımcı olabilir misiniz? IPS ve sorunsuz bir anakart olmasını umuyorum...
Şimdiden teşekkürler
Daha önceki mesajlarınızda barkod görseli paylaşmışsınız. Yani panel bilgisini nasıl paylaşacağımızı biliyorsunuz. Barkod?

3 Çevrimdışı
24 Ara 2020
4
37
Evet barkod görseli paylaştım. Zamanında size attığım o model için karma panel kullanıldığı bilgisini Adem Bey canlı yayında vermişti. bu tv'nin genelindeki durumu bilmiyorum. Kronik sorunları mı var karma panel mi çıkıyor bunu öğrenmek istemiştim. Kırıcı bir cevap olmuş çok agresifsiniz.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Evet barkod görseli paylaştım. Zamanında size attığım o model için karma panel kullanıldığı bilgisini Adem Bey canlı yayında vermişti. bu tv'nin genelindeki durumu bilmiyorum. Kronik sorunları mı var karma panel mi çıkıyor bunu öğrenmek istemiştim. Kırıcı bir cevap olmuş çok agresifsiniz.
Cevabımın agresiflikle bir ilgisi olmadığını, sizlerin bir forum bünyesinde olduğunu, burada tüm kullanıcılarımızın bilgi paylaşımında bulunduğunu ve paylaşılan tüm bilgilerin yine tüm kullanıcılarımızın erişimine açık olduğunu hatırlatmak isterim.

Mesajınızı paylaştığınız konudaki son mesajlara EN AZINDAN göz atmış olsaydınız, panel bilgisini sizlerle cihaza özel ve seri numarası sorgusuyla paylaştığımızı görmüş olurdunuz. Ayrıca bu bilgiyi paylaşanların da işlerinden, ailelerinden ayırdıkları vakitle burada yardımcı olduklarını, iletişim için yazacakları gerekli olmayacak bir adet fazla mesajın bir başkasına yardımcı olacak zamandan çaldığını idrak etmiş olurdunuz.

Panel bilgisini her halükarda "Karma Panel" tanımıyla vermemiz sizin için yeterli bilgi olacaksa bizler için problem değil. Ancak, Vestel ve alt üretimlerindeki birçok ürünün "Karma Panel" mantığıyla üretildiğini, sizin istediğiniz bilginin ise bu panelin ne olduğunu öğrenmek olduğunu göz önüne alırsak, söz konusu yayında "Karma Panel" tanımının yapılmasının da yeterince doyurucu bir bilgi olmadığını anladığınızı düşünüyorum.

Yine forumumuzu detaylı takip edip, kullanıcı yorumları ve mesajları incelemiş olsaydınız, 50" TV' lerde IPS panelin neredeyse hiç yok denecek kadar az olduğunu da detaylı şekilde öğrenmiş olurdunuz.

Son olarak, 2020 yılında foruma üye olmuş değerli bir kullanıcımız olarak, forumdan daha fazla yararlanmanızı, forumdaki ara butonunu kullanmanızı, sizlerle bilgi paylaşırken sizlerden istediğimiz tamamlayıcı ve netleştirici bilgileri bizlerle daha hızlı paylaşabilmenizi beklemek agresiflik olarak addediliyorsa, ben bu tanıma katılmadığımı üzülerek belirtiyorum.

Ayrıca;

Ürün 17MB180E anakart ile gelmekte, PANDA UV2A, HKC FSA, INNOLUX MVA gibi Kapkarma bir panel serisiyle gelmektedir. Bu bilgiler, siz ürünü satın alma kararı alıp, ürünün seri numarasını paylaşana kadar netleşmeyeceği için bu şekilde paylaşım yapmadığımızı özellikle bildiririz.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
O zaman öğrenme imkanı olmayacak sanırım :( Benim ilgimi çeken nokta şu oldu, arıza yapan panel olan Panda da 6000 kontrasat ve Va yapıda olması nedeniyle görüntünün tam karşısından bakıldığın da çok canlı gözüktüğünü düşünürken, yeni panel IPS olduğu halde eski panelden, renkler (Tabii ki siyah renk hariç) daha da canlı gözüküyor. Acaba psikolojik olarak mı öyle diye kendimden şüphelendim, eşim ve çocuklar da aynı şekilde düşünüyor o yüzden panel markasını çok merak ettim.
Tv arka kapak etiket resmini buraya ekler misiniz.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
F9B15AB2-8653-49CD-B14F-7BE22193F51A.jpg

Merhaba panel bilgisini öğrenebilir miyim? Teşekkürler
UV2A yapıda BOE panel

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
VA ve IPS gelmedi BOE geldi, şimdi şanslı mıyım sizce, gelelim asıl soruya ha ha. 😅
Bence önce BOE ne VA ne IPS ne konusu asıl soru? 😍

BOE Panelinizin markasıdır.
VA (Vertical Alignment - Dikey Hizalama),
IPS (In-Plane Switching - Düzlem içi Geçiş) Panel teknolojileridir.

BOE ADS (Advanced Super Dimension Switching - Gelişmiş Süper Boyut Geçişi) Panel konusunda birçok kullanıcı olumlu görüş belirtti. Renk canlılığı konusunda, bir miktar siyah performansında (FALD paneller kadar değil!) ve zaten sorun olmayan açılı izlemede memnun olduklarını paylaştılar.

:ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt