Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

P Çevrimdışı

police

Yeni Üye
31 May 2023
1
25
Merhaba televizyonun panel bilgisi ve anakart bilgisini öğrenebilir miyim ? birde sizce nasıldır bu panel bu tv teşekkürler

956211e9-b458-4868-bf8e-46144674bb59.jpg

O Çevrimdışı

OArayıcı

Yeni Üye
16 Ara 2022
18
50
Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlara bir sorum olacaktı. Toshiba 58 inç 2063DT Televizyonum Panda VA panel iken, geçen hafta arıza yaptı ve Yetkili servis Paneli garantiden değiştirdi. Yeni gelen panel IPS çıktı (Ekranı tıkladığım da renk patlaması yapmıyor ve yanlardan renklerde solma yapmıyor) ve renkler ilginç bir şekilde daha canlı gözüküyor. Ama panelin markasını bilmiyorum nasıl öğrenebilirim. Vestel televizyonlarda yapılan Menü 4725, Toshiba da işe yaramıyor, başka bir yöntemi var mı acaba? Şimdiden teşekkürler.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlara bir sorum olacaktı. Toshiba 58 inç 2063DT Televizyonum Panda VA panel iken, geçen hafta arıza yaptı ve Yetkili servis Paneli garantiden değiştirdi. Yeni gelen panel IPS çıktı (Ekranı tıkladığım da renk patlaması yapmıyor ve yanlardan renklerde solma yapmıyor) ve renkler ilginç bir şekilde daha canlı gözüküyor. Ama panelin markasını bilmiyorum nasıl öğrenebilirim. Vestel televizyonlarda yapılan Menü 4725, Toshiba da işe yaramıyor, başka bir yöntemi var mı acaba? Şimdiden teşekkürler.
Menu 4725' i normal TV kanalları bölümünde yapın. Android bölümünde Menu 4725 ile servis menüsüne girilmez. Görselini tam olarak okunaklı şekilde paylaşırsanız (Panel değişimiyle muhtemelen panel dosyası da değişmiştir.) yardımcı olabiliriz. Hatta mümkün olursa TV arka etiketinin de görselini paylaşın.

O Çevrimdışı

OArayıcı

Yeni Üye
16 Ara 2022
18
50
Menu 4725' i normal TV kanalları bölümünde yapın. Android bölümünde Menu 4725 ile servis menüsüne girilmez. Görselini tam olarak okunaklı şekilde paylaşırsanız (Panel değişimiyle muhtemelen panel dosyası da değişmiştir.) yardımcı olabiliriz. Hatta mümkün olursa TV arka etiketinin de görselini paylaşın.
Çok teşekkür ederim, akşam hemen bakayım.

O Çevrimdışı

OArayıcı

Yeni Üye
16 Ara 2022
18
50
Yazılım yüklediyse XXXXXXX Görünür
O zaman öğrenme imkanı olmayacak sanırım :( Benim ilgimi çeken nokta şu oldu, arıza yapan panel olan Panda da 6000 kontrasat ve Va yapıda olması nedeniyle görüntünün tam karşısından bakıldığın da çok canlı gözüktüğünü düşünürken, yeni panel IPS olduğu halde eski panelden, renkler (Tabii ki siyah renk hariç) daha da canlı gözüküyor. Acaba psikolojik olarak mı öyle diye kendimden şüphelendim, eşim ve çocuklar da aynı şekilde düşünüyor o yüzden panel markasını çok merak ettim.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
O zaman öğrenme imkanı olmayacak sanırım :( Benim ilgimi çeken nokta şu oldu, arıza yapan panel olan Panda da 6000 kontrasat ve Va yapıda olması nedeniyle görüntünün tam karşısından bakıldığın da çok canlı gözüktüğünü düşünürken, yeni panel IPS olduğu halde eski panelden, renkler (Tabii ki siyah renk hariç) daha da canlı gözüküyor. Acaba psikolojik olarak mı öyle diye kendimden şüphelendim, eşim ve çocuklar da aynı şekilde düşünüyor o yüzden panel markasını çok merak ettim.
By_Trol By_Trol Ustamın da bahsettiği gibi öğrenmemiz mümkün olmayabilir. Ancak mesajınıza dikkatli olarak baktım, panelin IPS olduğunu sadece denediğiniz yöntemlerle belirleyemeyebilirsiniz. TV' nizde rutinde kullanılan paneller, AUO AMVA3 (VA), Panda UV2A (VA), ve HKC FSA (VA)' dır. Tabii bu panellerin neredeyse hiçbiri standart VA panel kadar açı problemi yaratmaz, siyah kalitesi de belki standart VA panel kadar iyi olmayabilir. O yüzden mesela HKC FSA panel kullanılmışsa, hem açılı izlemede problem olmaz, hem renk doğruluğu ve parlaklığı daha iyi olur (sRGB değeri Panda' nın %95, HKC' nin %97), hem de renkler daha RENK görünür. (Bu tanım biraz garip gelmiş olabilir, kelvin değerleri düştükçe parlaklıktan kaybolan renkler yerine daha doğala yakın renk ortaya çıkar.)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt