Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam Adem Helvacı Ado 50ud6300 ile 55ub6300 hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Paneller VA mı? Fiyatları gayet uygun, benim için 4k olması ve 45 derece açı ile izlenebilme yeterli.... Teşekkürler

50UD6300 CMO VA paneldir yan açı duyarlıdır
55UB6300 klarma panel yapısına sahiptir VA ve IPS var, hangisinin size uygun olduğunu anlayabilmek için satıcıdan seri numarası alıp bana iletirseniz yardımcı olmaya çalışırım :ok

O Çevrimdışı

Omerteam

Yeni Üye
9 May 2018
39
42
50UD6300 CMO VA paneldir yan açı duyarlıdır
55UB6300 klarma panel yapısına sahiptir VA ve IPS var, hangisinin size uygun olduğunu anlayabilmek için satıcıdan seri numarası alıp bana iletirseniz yardımcı olmaya çalışırım :ok
"Yan açı duyarlıdır" derken yani rahatlıkla izlenebilir mi yoksa görüntü kaybı oluyor mu? Teşekkürler

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Adem Helvacı Ado,
hocam merabalar.mb120 anakartli 49ud9400 tv nin hdmi 2.0 destegi varmidir varsa hangi port.ve hdcp 2.2 protokolu bu tvde var mıdir ayrica kullanma kılavuzunda soyle bi aciklama var;
Seçilen kaynak seçeneklerini etkinleştirir veya devre dışı bırakır. HDMI kayklar için Normal,
Gelişmiş ve Devre Dışı seçenekleri bulunmaktadır. Normal ve Gelişmiş seçenekleri, seçilen
HDMI kaynağının renk ayarlarını etkiler. HDMI kaynağından 4K görüntü izleyebilmek için, bağlı
cihaz HDMI 2.0 uyumlu olduğu takdirde ilgili kaynak ayarı Gelişmiş olarak seçilmelidir. Bağlı
cihaz HDMI 1.4 uyumlu ise Normal olarak ayarlayınız. Uygun biçimde ayarlayın veya ilgili HDMI

kaynağını Devre Dışı olarak ayarlayıp, devre dışı bırakınız.. bu açıklama samsung tvlerde e bulunan hdmi UHD color ayarı ile ayni seymidir.samsung tv dede mesela hdmi 1 portunu UHD color on-off ayarı vardı.vestelinkide bu mantıklami calısiyo.bumesaja cevap aldım mı daha aklımda soru isareti kalmıyor haocam saygilar hayirli ramazanlar
Görmeniz icin farkli konulara yazdim kusura bakmayın

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Selamınaleyküm Adem Helvacı Ado abi
Öncelikle bizlere verdiğin bilgi ve destek için teşekkür ederim. 49ud9400 bir TV aldım. Bir yazında bu Tv'de değişik anakartlar kullanıldığını söylemiştin bende benim TV de hangi anakart var merak etmekteyim.benide bilgilendirir sen çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

SN: 7874062 700027

101110671 1708 700027

VPAZ: 20273408

televizyonunuzda MB120 anakart bulunmaktadır :ok
Güzel dilekleriniz için ayrıca teşekkür ederim :ok

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Görüntüde kayıp yaşarsınız (performans anlamında)
#1,110
Adem Helvacı [IMG]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/0/363.jpg?1526893269[/IMG] Adem Helvacı Ado ,
hocam merabalar.mb120 anakartli 49ud9400 tv nin hdmi 2.0 destegi varmidir varsa hangi port.ve hdcp 2.2 protokolu bu tvde var mıdir ayrica kullanma kılavuzunda soyle bi aciklama var;
Seçilen kaynak seçeneklerini etkinleştirir veya devre dışı bırakır. HDMI kayklar için Normal,
Gelişmiş ve Devre Dışı seçenekleri bulunmaktadır. Normal ve Gelişmiş seçenekleri, seçilen
HDMI kaynağının renk ayarlarını etkiler. HDMI kaynağından 4K görüntü izleyebilmek için, bağlı
cihaz HDMI 2.0 uyumlu olduğu takdirde ilgili kaynak ayarı Gelişmiş olarak seçilmelidir. Bağlı
cihaz HDMI 1.4 uyumlu ise Normal olarak ayarlayınız. Uygun biçimde ayarlayın veya ilgili HDMI
kaynağını Devre Dışı olarak ayarlayıp, devre dışı bırakınız..
bu açıklama samsung tvlerde e bulunan hdmi UHD color ayarı ile ayni seymidir.samsung tv dede mesela hdmi 1 portunu UHD color on-off ayarı vardı.vestelinkide bu mantıklami calısiyo.bumesaja cevap aldım mı daha aklımda soru isareti kalmıyor haocam saygilar hayirli ramazanlar
Görmeniz icin farkli konulara yazdim kusura bakmayın en sonunda banlanicam

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado,
kaynağını Devre Dışı olarak ayarlayıp, devre dışı bırakınız..
bu açıklama samsung tvlerde e bulunan hdmi UHD color ayarı ile ayni seymidir.samsung tv dede mesela hdmi 1 portunu UHD color on-off ayarı vardı.vestelinkide bu mantıklami calısiyo.bumesaja cevap aldım mı daha aklımda soru isareti kalmıyor haocam saygilar hayirli ramazanlar
Görmeniz icin farkli konulara yazdim kusura bakmayın

MB120 özelinde kontrol ederim ofise gidince :ok

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Adem bey merhaba yeni bir regal tv aldik kutuyu açmadım çoklu üretim varmış panel bilgisi nedir acaba

img-20180522-wa0017-jpg.jpg

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
İps olmasini temenni ediyorum çoklu üretimle üretilmiş o yüzden servis çağırmadım kutuyu actirmadim daha

E Çevrimdışı

Eastblacksea

Yeni Üye
21 May 2018
16
42
televizyonunuzda MB120 anakart bulunmaktadır :ok
Güzel dilekleriniz için ayrıca teşekkür ederim :ok
Rica ederim. TV sanırım VA panel olmasından kaynaklı görüntü biraz mat daha iyi görüntü alabilmek için bir yazılım mevcut Mudurnu acaba? Birde üst çerçevenin bitip ekranın başladığı yerde boydan boya beyaz ışık gibi bir çizgi mevcut diğer kenarlarda yok , sanki ekran 1 mm aşağı kaymış gibi bu bir hatamıdır ? Değişim gerektirir mi ? Belki farkını ödeyerek. 49UD9650 ile değiştiririm onun görüntüsü daha iyi olabilir. Teşekkürler şimdiden

B Çevrimdışı

bravo112

Yeni Üye
4 May 2018
15
44
Adem Helvacı Ado hocam, 555ud8400 aldım ancak panel kırık çıktı, tekrar gönderdiler.
Seri no 7942383 701538
Bu tv nin panel ve bord bilgisini söyler misiniz?

Geri
Üst Alt