Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

S Çevrimdışı

Serdaruckan

Yeni Üye
25 Ocak 2022
3
41
Merhaba. Panel ve anakart bilgisini alabilir miyim. Teşekkürler.
Vestel 65Q9900
S.N: 8789080 200073
PNL:23760480

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Murat83

Yeni Üye
24 May 2022
10
38
Merhabalar kolay gelsin rica etsem bu iki Tv nin anakart ve panel bilgisini öğrenebilir miyim.

SEG 50SBU705
Seri No : 8773567200154

VESTEL 43F9510
Seri No : 8754788100213

IMG_20220515_111423.jpg

IMG_20220526_222244f1897e00d82b3f47.jpg

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

troia

Yeni Üye
30 Nis 2022
20
32
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
A Adem Helvacı TEKNOwest TEKNOwest F fikoloji By_Trol By_Trol Umut Barış Umut Barış
Hocam selamlar, rica etsem bu iki panel hakkında karşılaştırmalı yorum yapabilir misiniz? Geçen hafta aldığım Toshiba panelin bu sefer 50" ini alıcam ama hangisinin daha iyi olduğuna karar veremedim.. Yorumlar için şimdiden teşekkürler.

Birbirine yakın ama Panda daha iyi gibi. HKC renk kapsamında bir tık önde ama kontrastta daha zayıf ve renk sıcaklığı düşük diyor. Forumda da Panda panel hakkında yorumlar olumlu diye hatırlıyorum. Aceleniz yoksa ustalardan da yanıt bekleyin derim benim tam bilgim yok. Aceleniz varsa Panda alın geçin.

T Çevrimdışı

troia

Yeni Üye
30 Nis 2022
20
32
Birbirine yakın ama Panda daha iyi gibi. HKC renk kapsamında bir tık önde ama kontrastta daha zayıf ve renk sıcaklığı düşük diyor. Forumda da Panda panel hakkında yorumlar olumlu diye hatırlıyorum. Aceleniz yoksa ustalardan da yanıt bekleyin derim benim tam bilgim yok. Aceleniz varsa Panda alın geçin.

Hocam öncelikle cevap için teşekkürler. Üstadlardan da dönüş beklerim tabi, iyi olur.

Özellikle bu maddeler arasındaki farkları ve yorumlarınızı merak ediyorum aslında.

HKC
D-IC Detail: COF Built-in 12 source chips
Interface Type: V-by-One 8 lane , 51 pins Connector
Operating Mode: FSA, Normally Black, Transmissive

PANDA
Interface Type: Mini LVDS , 160 pins Connector
Operating Mode: UV2A, Normally Black, Transmissive

İkiside VA 'nın farklı türleri evet ama ne fark var mesela?
Ve ikisi de COF 12 chips yazıyor ama Interface Type ları değişik, aradaki fark nedir?

Beni aydınlatabilirseniz sevinirim. Teşekkürler

T Çevrimdışı

tx6ilk

Yeni Üye
8 May 2022
1
54
Merhaba
Asagida 3 ayri Vestel 50Q9900 icin panel bilgisi alabilirmiyim lutfen. HKC olani tercih edecegim iclerinden biri bu panel ise onu ogrensem yeter.
Tesekkurler
SN 8690330100094
SN 8690330100112
SN 8719865100015

T Çevrimdışı

troia

Yeni Üye
30 Nis 2022
20
32
Rezervasyon

A Adem Helvacı TEKNOwest TEKNOwest F fikoloji By_Trol By_Trol Umut Barış Umut Barış
Hocam selamlar, rica etsem bu iki panel hakkında karşılaştırmalı yorum yapabilir misiniz? Geçen hafta aldığım Toshiba panelin bu sefer 50" ini alıcam ama hangisinin daha iyi olduğuna karar veremedim.. Yorumlar için şimdiden teşekkürler.

Hocam öncelikle cevap için teşekkürler. Üstadlardan da dönüş beklerim tabi, iyi olur.

Özellikle bu maddeler arasındaki farkları ve yorumlarınızı merak ediyorum aslında.

HKC

PANDA

Ve ikisi de COF 12 chips yazıyor ama Interface Type ları değişik, aradaki fark nedir?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

HKC

PANDA

FSA FSTN gibi yapı tipleri temel olarak TV panel tabanında bilinmekle birlikte geliştirilen teknolojiler sayesinde bugün artık diğer forumlarda ısrarla tekdüze olarak üzerinde durulan va ve ıps kavramlarının artık geçmişte olduğu kadar dar görüşlü ele alınamayacak kadar geniş bir dünya olduğunu biz forumumuzda ispat ettik.

Bundan birkaç yıl evvel ben bu forumda ADS kavramını ortaya attıktan sonra gördüğüm kadarı ile artık va ıps ile birlikte ads de demeye başlamışlar ancak bu da yeterli değil.

Ezberlemeleri değil ÖĞRENMELERİ gerekir eğer insanlara bilgi verdiklerini düşünüyorlar ise

FSA yapı tipi yukarıda da belirttiğim üzere temel olarak TN tabanından gelir . Fast Switching Alignment yani dikey hizalama dediğimiz VA panelin polimer destekli bükümlü halidir likit kristal üzerinde değerlendirecek olursak.

Daha ilginç olanı ise bu bilgileri forumumuzu kaynak dahi göstermeye gerek duymadan kullananların bazı yuazılarına bakıyorum, YENİ TEKNOLOJİ gibi lanse etmeye çalışsalar da daha önce yine forumumuzda yazdığım üzere bu teknolıjinin temeli de kabaca 1999-2005 gibi aralıklarda dahi üzerinde zaten çalışıyor olan teknolojiler di.

UV2A yı daha önce açıklamıştık biliyorsunuz o nedenle bunun derin detayına inmiyorum.

Taban olarak bakarsaız her iki yapı tipi de dikey hizalama konumundadır. Arayüz kısımlarına takılmayın onlar son kullanıcıyı ilgilendirmiyor yani adam o kısmı ister mini lvds olarak dizayn eder, isterse 51 pin connect farketmez. Onlar çok daha ileride işleyeceğimiz konular :)

Normally Black konusu ise neredeyse bildiğimiz her 100 panelin 99 u zaten Normaly Black dir, düşünün ki uzun yıllara dayanan meslek hayatımda Normaliy White panel 2 kere gördüm ben :)

Çok emin değilim ama birisi sanırım 2-3 sene evveldi ve fotosunu çektiğimi çok iyi biliyorum, arşivde bulursam forumda bir ara paylaşırım :ok

Geri
Üst Alt