Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

S Çevrimdışı

sugarboy067

Yeni Üye
13 Şub 2018
22
selamünaleyküm ado hocam

55ud8400 tv nin  yazılım yükseltme     v.3.44.6.0              uygulama sürümü  v.3.10.0.0       

1. en güncel yazılım varmı bundan daha iyi çalışan görüntü ve ses kalitesini artıran
2. çekirdek yazılım     ve  full yazılım nedir  ne fark var  hangisini yüklemeliyiz
3. vestel driver giriyorum ama yazılım bulmuyor ayrıca üye girişi var ama üye olunmuyor 
4. servis menüye girince özellik ekleme şansımız varmı mesel digitürk sekmesi var açılabiliniyormu     çünkü bazı sekmeler var değistirirsek      ne kazanırız hangisini değiştirmeliyiz

çalışmaların için tesekkür ederim

sanalexpress Çevrimdışı

sanalexpress

Aktif Üye
12 Ocak 2018
79
Cvp: VESTEL Panel Bilgi hattı

Ado' Alıntı:
sanalexpress' Alıntı:
@ado hocam kafama takılan bir konuyu da danışmak isterim. Bir kaç sayfa önce SN paylaştığım ips panelli değişime giden ud8400 ile youtube da hdrli videolarda hdr simgesi çıkıyordu, ips tvde hdr varmıydı, aktifmiydi anlayamadım. Yeni gelen ud9300 de aynı videolarda hdr simgesi çıkmıyor. Bu tvde olmadığını zaten belirmiştiniz. İps olan panelde hdr varmıydı, sisteminizde görmüşmüydünüz?

Tam olarak bakmamı istediğiniz model hangisi şimdi ? :alala:

haklısınız biraz kafa karıştırıcı oldu konu, kusura bakmayınız.
Değişime giden tv 49ud8400  (sn 7933351 701132) Youtubeda hdr simgesi çıkıyordu. Hdr varmıydı bu seri nolu cihazda. simgenin çıkıyor olması hdr nin aktif olduğunu mu gösterir?
Şimdiki cihaz 49ud9300 de  (SN 7901457 700035) aynı videolarda hdr simgesi çıkmıyor zaten sizde seri no dan bakarak hdr olmadığını söylemiştiniz. 

49ud 9300 cihaz ile ilgili olarak 2 günlük kullanım görüşüm şöyledir. 
Va panelli cihaz ips e göre gerçekten yan izleme açılardan sorun yaratmaktadır.
va panel cihazların siyahlarını müthiş beğendiğimi söyleyebilirim. 
Yine va panel varsayılan ayarlarda renkler soluk idi.  renk ayarlarını değiştirerek göze hoş gelen şekle getiridiğimi düşünüyorum.
şimdilik bu şekilde. 

M Çevrimdışı

mertsamet 

Aktif Üye
21 Şub 2018
63

@ado hocam tv geldi panel bilgisine bakabilir miyiz? Mb130 kartlı olmaması üzdü biraz ama yapacak birşey yok sanırım :)

IMG_20180313_181749.jpg

IMG_20180313_181045.jpg

IMG_20180313_180337.jpg

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
@Ado hocam benim televizyonda geldi ama vestelden gına gelmek üzere :) servisten arkadaşlar akşam 7 ye doğru geldi kurulumu yaptılar, onlar gittikten sonra detaylı bir inceleyeyim derken gözüme bir nokta çarptı,  iki ölü piksel yan yana gelmiş,  baktım biraz sağda 2 tane daha yan yana gelmiş,  iyice detaylı bakınca 13-14 tane ölü piksel gördüm,  birde bayağı ışık sızması var,  @Ado hocam sormak istediğim kaç ölü piksel olursa değişim kararı çıkıyor.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

sanalexpress' Alıntı:
Ado' Alıntı:

haklısınız biraz kafa karıştırıcı oldu konu, kusura bakmayınız.
Değişime giden tv 49ud8400  (sn 7933351 701132) Youtubeda hdr simgesi çıkıyordu. Hdr varmıydı bu seri nolu cihazda. simgenin çıkıyor olması hdr nin aktif olduğunu mu gösterir?
Şimdiki cihaz 49ud9300 de  (SN 7901457 700035) aynı videolarda hdr simgesi çıkmıyor zaten sizde seri no dan bakarak hdr olmadığını söylemiştiniz. 

49ud 9300 cihaz ile ilgili olarak 2 günlük kullanım görüşüm şöyledir. 
Va panelli cihaz ips e göre gerçekten yan izleme açılardan sorun yaratmaktadır.
va panel cihazların siyahlarını müthiş beğendiğimi söyleyebilirim. 
Yine va panel varsayılan ayarlarda renkler soluk idi.  renk ayarlarını değiştirerek göze hoş gelen şekle getiridiğimi düşünüyorum.
şimdilik bu şekilde. 

Her iki üründe de hdr desteği yok azizim :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

azrael85' Alıntı:
@Ado hocam benim televizyonda geldi ama vestelden gına gelmek üzere :) servisten arkadaşlar akşam 7 ye doğru geldi kurulumu yaptılar, onlar gittikten sonra detaylı bir inceleyeyim derken gözüme bir nokta çarptı,  iki ölü piksel yan yana gelmiş,  baktım biraz sağda 2 tane daha yan yana gelmiş,  iyice detaylı bakınca 13-14 tane ölü piksel gördüm,  birde bayağı ışık sızması var,  @Ado hocam sormak istediğim kaç ölü piksel olursa değişim kararı çıkıyor.

Yeni uygulamada 1 adet yetiyor ancak kurular bu kararı pek uygulamıyor.

Normal işleyişte ise dağınık 7 tane olması, bitişik 3 tane olması, yakın çevrede 5 tane olması gibi durumlar yeterli :ok:

M Çevrimdışı

mertsamet 

Aktif Üye
21 Şub 2018
63

Ado' Alıntı:
azrael85' Alıntı:

Normal işleyişte ise dağınık 7 tane olması, bitişik 3 tane olması, yakın çevrede 5 tane olması gibi durumlar yeterli :ok:

Hocam benim panele bakabilir misiniz 3 mesaj üstte 3 resim vardı. 55UD9650 için panel kontrolü yapabilir miyiz. Değişim olacak olsada merakıma yenik düşüyorum.

M Çevrimdışı

Meftun

Yeni Üye
19 Şub 2018
49
Ado' Alıntı:
sanalexpress' Alıntı:
@ado hocam kafama takılan bir konuyu da danışmak isterim. Bir kaç sayfa önce SN paylaştığım ips panelli değişime giden ud8400 ile youtube da hdrli videolarda hdr simgesi çıkıyordu, ips tvde hdr varmıydı, aktifmiydi anlayamadım. Yeni gelen ud9300 de aynı videolarda hdr simgesi çıkmıyor. Bu tvde olmadığını zaten belirmiştiniz. İps olan panelde hdr varmıydı, sisteminizde görmüşmüydünüz?

Adem hocam  Regal 43r6010u 43" 4k smart led tv   hakkında bilgi detaylı bilgi alabilirmiyiz? panel işlemci v s

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Meftun' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Adem hocam  Regal 43r6010u 43" 4k smart led tv   hakkında bilgi detaylı bilgi alabilirmiyiz? panel işlemci v s

Selamlar V10110687 kodlu MB130 anakartlı üründen bahsediyorum zira MB120 anakartlı üretimi de var, almayı süşünmeniz gereken model bu olmalı o nedenle MB13o bilgilerine bakıyorum.

LG IPS panel ve MB130 anakartlı üründür.
Hep dile getirdiğimiz üzere zengin renk tonu ve geniş izleme açı olanağı sunan bu panel tipi, panel tepkimesi ve kontrast oranı anlamında VA panellerden geri kalmaktadır.

İzleyici tipiniz önemli bu nedenle. Detaylara önem veren, renk, canlılık, yan koltuktan izleyebilme gibi durumlar sizin için önemli ise doğru adrestesiniz demektir.

Ancak futbol merakınız var, Siyah dengesi sizin için aşırı önemli ve ghosting durumuna kafayı takacak bir yapınız var ise de bana göre almamanız gereken bir üründür zira panel yapısı nedeniyle sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Bu anlamda daha derin detaylara, sizin yaklaşımınızı öğrendikten sonra bakmak daha dorğu olur diye düşünüyorum :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

mertsamet' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Hocam benim panele bakabilir misiniz 3 mesaj üstte 3 resim vardı. 55UD9650 için panel kontrolü yapabilir miyiz. Değişim olacak olsada merakıma yenik düşüyorum.

Seri numaranız var mı acaba?

Geri
Üst Alt