Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

sanalexpress Çevrimdışı

sanalexpress

Aktif Üye
12 Ocak 2018
79
@ado hocam 49ud8400 ün yerine gelen tv 49ud9300 az önce teslim edildi. Panel va olduğu direk belli.

Sn istinaden panel ve hdr bilgisi rica edebilirmiyim.

SN 7901457 700035

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Cvp: VESTEL Panel Bilgi hattı

sanalexpress' Alıntı:
@ado hocam 49ud8400 ün yerine gelen tv 49ud9300 az önce teslim edildi. Panel va olduğu direk belli.

SN 7901457 700035

SAMSUNG VA 
HDR yok Ancak WCG mevcut

:ok:

sanalexpress Çevrimdışı

sanalexpress

Aktif Üye
12 Ocak 2018
79

Ado' Alıntı:
sanalexpress' Alıntı:

SN 7901457 700035

SAMSUNG VA 
HDR yok Ancak WCG mevcut

ado hocam yan açı izleme hakketen önceki ips e göre dez avantaj oldu. ips canlı, ve her yerden güzel izleniyordu. Çok memnun olmadım bu duruma, ne yapsam karar veremedim. öneriniz ne olur bu durumda.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

sanalexpress' Alıntı:
Ado' Alıntı:
SAMSUNG VA 
HDR yok Ancak WCG mevcut

ado hocam yan açı izleme hakketen önceki ips e göre dez avantaj oldu. ips canlı, ve her yerden güzel izleniyordu. Çok memnun olmadım bu duruma, ne yapsam karar veremedim. öneriniz ne olur bu durumda.

Bir VA kullanıcısı olarak ben de hoşnut değilim bu durumdanancak teknolojik olarak yapabilecek bir şey yok maalesef. Prosedürel olarak ise memnuniyetsizliğinizi kuruma bildirmeniz gerekir lakin sorumluluk alırlar mı bilemiyorum :alala:

sanalexpress Çevrimdışı

sanalexpress

Aktif Üye
12 Ocak 2018
79

Ado' Alıntı:
sanalexpress' Alıntı:

Bir VA kullanıcısı olarak ben de hoşnut değilim bu durumdanancak teknolojik olarak yapabilecek bir şey yok maalesef. Prosedürel olarak ise memnuniyetsizliğinizi kuruma bildirmeniz gerekir lakin sorumluluk alırlar mı bilemiyorum :alala:

Hocam tşk ederim. zahmet veriyoruz sizede.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

sanalexpress' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Rica ederim azizim, gelişme ve sonuç hakkında bilgi verin bize lütfen.

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
@Ado hocam hitachi 55ht1800ud aldım kutusu geldi, kurulum yarın akşam yapılacak,
samsung panel,  mb130 anakart ve hdr olduğunu daha önce genel bilgi olarak vermiştin, müsayit olduğunda bakabilirmisin farklı bir özellik varmı, 
seri no  7951610 700039
birde bunda checked bandı yok, düz şeffaf band var,  revize ürün olabilirmi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

azrael85' Alıntı:
@Ado hocam hitachi 55ht1800ud aldım kutusu geldi, kurulum yarın akşam yapılacak,
samsung panel,  mb130 anakart ve hdr olduğunu daha önce genel bilgi olarak vermiştin, müsayit olduğunda bakabilirmisin farklı bir özellik varmı, 
seri no  7951610 700039

Televizonunuz 15 Aralık 2017 tarihinde üretilmiş sıfır üründür. Revizyona dair hiç bir kayıt bulunmamakltadır içiniz rahat olsun.

MB130 SAMSUNG anakart bilgisi teyit edilmiştir, şimdi de hdr yi kontrol edeyim.

Evet HDR10 bilgisi de doğrudur.

Geriye sizin şöyle bomba gibi bir incelemeniz ve konu başlığınız ile görseller kaldı :))

sanalexpress Çevrimdışı

sanalexpress

Aktif Üye
12 Ocak 2018
79

Ado' Alıntı:
sanalexpress' Alıntı:

@ado hocam kafama takılan bir konuyu da danışmak isterim. Bir kaç sayfa önce SN paylaştığım ips panelli değişime giden ud8400 ile youtube da hdrli videolarda hdr simgesi çıkıyordu, ips tvde hdr varmıydı, aktifmiydi anlayamadım. Yeni gelen ud9300 de aynı videolarda hdr simgesi çıkmıyor. Bu tvde olmadığını zaten belirmiştiniz. İps olan panelde hdr varmıydı, sisteminizde görmüşmüydünüz?

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219

Ado' Alıntı:
azrael85' Alıntı:
seri no  7951610 700039

Televizonunuz 15 Aralık 2017 tarihinde üretilmiş sıfır üründür. Revizyona dair hiç bir kayıt bulunmamakltadır içiniz rahat olsun.

Geriye sizin şöyle bomba gibi bir incelemeniz ve konu başlığınız ile görseller kaldı :))

teşekkür ederim,  akşama kurulumu yapılsın birkaç gün deneyimledikten sonra incelemesini paylaşacağım.

M Çevrimdışı

Meftun

Yeni Üye
19 Şub 2018
49
Ado' Alıntı:
azrael85' Alıntı:
seri no  7951610 700039

Üstad LG 43UJ630V 43" 109 Ekran 4K UHD webOS 3.5 Smart LED TV ( ) hakkında bilgi alabılırmıyız panel ozellıkler vs. bı de fıyatı nasıl acaba sence?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

sanalexpress' Alıntı:
Ado' Alıntı:

@ado hocam kafama takılan bir konuyu da danışmak isterim. Bir kaç sayfa önce SN paylaştığım ips panelli değişime giden ud8400 ile youtube da hdrli videolarda hdr simgesi çıkıyordu, ips tvde hdr varmıydı, aktifmiydi anlayamadım. Yeni gelen ud9300 de aynı videolarda hdr simgesi çıkmıyor. Bu tvde olmadığını zaten belirmiştiniz. İps olan panelde hdr varmıydı, sisteminizde görmüşmüydünüz?

Tam olarak bakmamı istediğiniz model hangisi şimdi ? :alala:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Meftun' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Üstad LG 43UJ630V 43" 109 Ekran 4K UHD webOS 3.5 Smart LED TV ( ) hakkında bilgi alabılırmıyız panel ozellıkler vs. bı de fıyatı nasıl acaba sence?

İçerdiği özelliklere göre gayet güzel televizyon olmakla birlikte 43'' için rakamsal anlamda LG marka farkı söz konusu. Kullanılan panel bu ürünlerde LG IPS zaten onda şaşmaz, CMO panel genelde alt seri üretimlerde kullanılıyor. Bu TV ye eşdeğer LG olmayan bir tv bulsanız tahminimce 1700-1900TL bantlarında bulursunuz, aradaki kalan fark marka değeridir zaten :ok:

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
@Ado hocam toshiba 55u7763 bu tv gittigidiyorda bayağı indirimde, özellikleri dikkatimi çekti, panel anakart wcg hdr genel özeliklerini burda ya da yeni bir konuda paylaşabilirmisin, tv almayı düşünen arkadaşlara alternatif olsun, kasa yapısıda ince çok güzel.

Geri
Üst Alt