Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Cvp: VESTEL Panel Bilgi hattı

nabu07' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Barkod görme imkanı var mı acaba?

Barkod altındaki numara buymuş. Size nasıl bir şey lazım? kaç haneli olacak

Bu işte bir yanlışlık var, ikinci keredir seri numarası olarak 8 ile başlayan kod geliyor bana ancak biz daha 8 li seri koduna geçmedik ::alala:

Kontrol etmek istedim Bu nedenle barkod gerekli.

N Çevrimdışı

nabu07

Yeni Üye
22 Şub 2018
100

Ado' Alıntı:
nabu07' Alıntı:
Barkod altındaki numara buymuş. Size nasıl bir şey lazım? kaç haneli olacak

Bu işte bir yanlışlık var, ikinci keredir seri numarası olarak 8 ile başlayan kod geliyor bana ancak biz daha 8 li seri koduna geçmedik ::alala:

Hocam akşam 21:30 da görmeye gidicem tv yi o saatte bakma şansınız olurmu? Çünkü alacağım tv 2. el 20 günlük bir tv. bugün almam gerekli ama anca akşam bakabiliyorum. Birde hocam tv yi n asıl test edebilirim? ne gibi testler yapmam gerekli? ışık sızmasını nasıl test ederim ? ölü pixel banding gibi?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

nabu07' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Hocam akşam 21:30 da görmeye gidicem tv yi o saatte bakma şansınız olurmu? Çünkü alacağım tv 2. el 20 günlük bir tv. bugün almam gerekli ama anca akşam bakabiliyorum. Birde hocam tv yi n asıl test edebilirim? ne gibi testler yapmam gerekli? ışık sızmasını nasıl test ederim ? ölü pixel banding gibi?

Aşağıdaki konuyu mutlaka inceleyiniz.

https://tavsiyeforumu.com/konu-vestel-tv-ilk-kurulum-ve-panel-test-uygulamasi-resimli-anlatim.html

Size özelden cebimi aktaracağım. WP den resmini atarsanız bakarım. Akşam dışarıda olacağım ama yine de görsem yeter.

M Çevrimdışı

mtokbas

Yeni Üye
15 Mar 2018
2
Merhaba. Vestel 50FD7300 aldım. Panel ve anakart bilgisi alabilir miyim?
SN: 7970139 801216
Teşekkür ederim.

M Çevrimdışı

Meftun

Yeni Üye
19 Şub 2018
49
Ado' Alıntı:
Meftun' Alıntı:
Adem hocam  Regal 43r6010u 43" 4k smart led tv   hakkında bilgi detaylı bilgi alabilirmiyiz? panel işlemci v s

Selamlar V10110687 kodlu MB130 anakartlı üründen bahsediyorum zira MB120 anakartlı üretimi de var, almayı süşünmeniz gereken model bu olmalı o nedenle MB13o bilgilerine bakıyorum.

LG IPS panel ve MB130 anakartlı üründür.
Hep dile getirdiğimiz üzere zengin renk tonu ve geniş izleme açı olanağı sunan bu panel tipi, panel tepkimesi ve kontrast oranı anlamında VA panellerden geri kalmaktadır.

İzleyici tipiniz önemli bu nedenle. Detaylara önem veren, renk, canlılık, yan koltuktan izleyebilme gibi durumlar sizin için önemli ise doğru adrestesiniz demektir.

Ancak futbol merakınız var, Siyah dengesi sizin için aşırı önemli ve ghosting durumuna kafayı takacak bir yapınız var ise de bana göre almamanız gereken bir üründür zira panel yapısı nedeniyle sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Bu anlamda daha derin detaylara, sizin yaklaşımınızı öğrendikten sonra bakmak daha dorğu olur diye düşünüyorum :ok:

Teşekkür ederim Üstad. açıkçası futbol çok merakım yok. fılm dızı vs genelde izlediklerim. tavsıyelerınız dogrultusunda IPS panel bana uygun.
sakıncası yoksa bı de su urunu sorayım Regal 49R7020U 49" 4K SMART LED TV ( ) 2.100TL dıgerı de 43r6010U idi bu da 1800TL cıvarı hangısını onerırsınız acaba?

N Çevrimdışı

nabu07

Yeni Üye
22 Şub 2018
100

Ado' Alıntı:
nabu07' Alıntı:

https://tavsiyeforumu.com/konu-vestel-tv-ilk-kurulum-ve-panel-test-uygulamasi-resimli-anlatim.html

Size özelden cebimi aktaracağım. WP den resmini atarsanız bakarım. Akşam dışarıda olacağım ama yine de görsem yeter.

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim. Fakat fotolar açılmıyor başlıktaki. Akşam rahatsız ederim sizi :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

nabu07' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim. Fakat fotolar açılmıyor başlıktaki. Akşam rahatsız ederim sizi :)

Geri dönüş için teşekkjür ederim hemen sistemci arkadaşa konuyu aktaralım.

Sevgili @sota , konu başlığındaki resimlerimiz açılmıyor gerçekten, kontrol edermisin rica etsem :alala:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Meftun' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Selamlar V10110687 kodlu MB130 anakartlı üründen bahsediyorum zira MB120 anakartlı üretimi de var, almayı süşünmeniz gereken model bu olmalı o nedenle MB13o bilgilerine bakıyorum.

LG IPS panel ve MB130 anakartlı üründür.
Hep dile getirdiğimiz üzere zengin renk tonu ve geniş izleme açı olanağı sunan bu panel tipi, panel tepkimesi ve kontrast oranı anlamında VA panellerden geri kalmaktadır.

İzleyici tipiniz önemli bu nedenle. Detaylara önem veren, renk, canlılık, yan koltuktan izleyebilme gibi durumlar sizin için önemli ise doğru adrestesiniz demektir.

Ancak futbol merakınız var, Siyah dengesi sizin için aşırı önemli ve ghosting durumuna kafayı takacak bir yapınız var ise de bana göre almamanız gereken bir üründür zira panel yapısı nedeniyle sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Bu anlamda daha derin detaylara, sizin yaklaşımınızı öğrendikten sonra bakmak daha dorğu olur diye düşünüyorum :ok:

Teşekkür ederim Üstad. açıkçası futbol çok merakım yok. fılm dızı vs genelde izlediklerim. tavsıyelerınız dogrultusunda IPS panel bana uygun.
sakıncası yoksa bı de su urunu sorayım Regal 49R7020U 49" 4K SMART LED TV ( ) 2.100TL dıgerı de 43r6010U idi bu da 1800TL cıvarı hangısını onerırsınız acaba?

49R7020U modeli hem LG panel hem de HDR10 destekli olması nedeniyle büyük bir izleme keyfi sunacaktır size hele ki futbol merakınız da yok ise geriye sorun çıkartacak pek usnur kalmıyor.

Hızlı film sahneleri için de 1000hz lik smr (hmr) değeri aradaki açığı mutlaka kapatacaktır. Geniş izleme açısını zaten biliyorsunuz artık IPS panellerde :ok:

Bu koşullarda imkanlar el veriyor ise elbette bu model daha makul olacaktır. :ok:

Ayrıca bu modelde ( pazarlama kodu bu 20273741 ) sizlere bu gün bilgisini geçtiğim dünya kupası maçı için çekilişe 2 katılımk hakkı da kazanmış olursunuz diyeceğim ama sizin de benim gibi futbol merakınız yokmuş :jeo:

Faturasını futbolsever bir arkadaşınızın adına kestirerek onun faydalanmasını sağlarsınız belki :)

https://tavsiyeforumu.com/konu-d%C3%BCnya-kupas%C4%B1-%C3%A7ekili%C5%9Fli-regal-tv-kampanyas%C4%B1-brezilya-s%C4%B1rbistan-ma%C3%A7%C4%B1.html

L Çevrimdışı

LLuvia

Yeni Üye
15 Mar 2018
22
Merhabalar üstadım. 
Şu iki ürünün panel bilgisini öğrenebilir miyim ?

SN1=7737803 700080

SN2=7955659 701083

Geri
Üst Alt