Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Cvp: VESTEL Panel Bilgi hattı

A.Bozoğlu' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Samsung VA azizim
HDR yok maalesef :ok:

48ua9300'lerin hepsi samsung panel mi?

Bu çok satılan bir model azizim bu nedenle bir çok sene üretildi, Bu yüzden 3 ayrı anakart ve SAMSUNG panellerle üretilmiş bir modeldir Model bazında kesin bilgi vermek yine de doğru olmaz zira daha sonr afarklı kod farklı panel ile yine üretime gidilirse sizi yanıltmış oluruz. 

MB92
MB100
MB120

E Çevrimdışı

esmurat

Yeni Üye
19 Şub 2018
15

Ado' Alıntı:
eminbim' Alıntı:
Sn ado hocam diğer  bir  konu başlığındaki  tartıştınız konuya taraf olmamak için görüşümü bu şekilde bildirmek  istedim. 

Biz kullanıcı tarafı olarak  televizyon almak istediğimiz zaman  ilk önce marka değilde  maddi  imkanlarımız ne ise ona göre  karar alıp  devamında marka seçime  yöneliyoruz Ben şahsen bu şekilde  yaptım. Marka  seçim  aşamasında ise benim kendi görüşüm araştırmalarım  sonucu LG  Samsung gibi markaların 3000-5000 TL arasında  ürünler orta sınıf  bir çok sorunlar eksikler var  bu fiyat bandının  yukarısında ise kaliteli tv   var ancak bu fiyat bandına çıkamadığım  için  alternatif markalara yöneldim Vestel  markası konusunda  karar verip araştırmaya başladım bu şekilde foruma üye oldum. Formun  neredeyse  tüm konulara okudum kendimce değerlendirdiğim zaman  Vestel ve  bu markanın ürettiği diğer televizyonlarda panel tarafında Lg Samsunğ Chımei    ana kart olarak MB 130  Mb 120  gibi  kartlar  var  bu parçalar  Regal Seg Vestel  Finlux gibi  aynı fabrikada üretilen televizyonlarda  kullanılmakta  sadece ön taraftaki marka farklı içerik aynı özellikler  farlı Vestel  bu seri televizyonlarda ana marka olması  nedeni diğerlerine  göre  kalite farkı  olacağı  düşünüp Vestel  almaya karar verdim. Kullanıcı  profilime maliyet  imkanlar  doğrultusunda   8400 modeli  uygun geldi  en sonunda aldım  tv serüvenini  kapattım. Asıl  bunları  yazmamdaki  amaç ise   çevremde 9 yıldır  arıza  yapmayan  Vestel marka  2009 yılında  üretilmiş  lcd tv ile benim  kullandığım zeta seri tv ise 15 yıldır arıza yapmadığı  halde ben bu markaya  kötü diyemem  ama  eksik olabilir  bu marka kötü ise  biz neyi  tartışıyoruz  neden forum  var. Bir firma bir ürün  çıkardığı  zaman  hiç arıza  yapmayacak diye  bir şey  yok bu ürün   servise geri dönmesi  halinde  firma bunları  takip edip  bu sorunları  düzeltmek için  bir şeyler yaparsa  bu ürünü geliştirmiş olur. Bu forumdaki   konularda  genel olarak  Vestel markası olması nedeni ile  iyi bir ürün  ortaya çıkması  ne  yapılabilir  konusunu  kafama  takıldı.Belki  Vestel firmasını  ziyaret edip  şu kadar  kullanıcı var beklentiler bunlar  eksikler bunlar gibi  bir  görüşme  yapılabilir mi  bilmiyorum ama   bu marka kötü değil eksikleri  olabilir ama  kötü değil  tv  serüvenim bitti  ancak  bilgi  amaçlı  bu formu  olduğu  sürece  takip etmeye devam edeceğim Bilginizi  deneyimlerini  bizlerle  paylaştığınız için teşekkürler Ado Hocam ​
 ​

Değerli kardeşim belki artık bazı şeyleri sürekli yaşıyor olmanın verdiği bir çabuk reaksiyon göstermek gibi kötü bir huyum olabilir bunu kabul ederim. Kabul etmediğim nokta ise neden bu hale gelindiğine kimsenin dikkat etmiyor olması.

Beni en rahatsız eden konu ne biliyormusunuz? Milletçe eleştirmeyi çok seviyoruz inanın ben de çok severim. Sorun şu ki herkes oturduğu yerden eleştirip ortaya somut hiç bir şey sunmuyor. Ben eleştirip yanında da ''Şu deneyimlerden hareketle, şu örneklerde olduğu gibi, bu şekilde yapılabilir'' diye belirterek var ve mümkün ise kaynak belirtiyorum.

Marka düşmanlarının en sevdiği şeydir şu cümle ''Yaa dışarıdan getirip monte ediyorlar montajcı bunlar''

Tamam kabul ediyorum. ARÇELİK de montajsı, VESTEL de montajcı.

O zaman siz de kabul edin, SON Y de montajcı, LG de montajcı, SAMSUNG da montajcı zira çinden hazırlanıp getirtilmiş kartlar monte ediliyor tv lere. Mühendislik Korede, Prototipleştirme Çin de, Montaj Malezyada ama satış Türkiyede olduğunda üzerinde LG yazıyor ise hiç kimseden tık çıkmıyor onlar ilah gibi haşa.

Aynı işlemi kendi firmalarımız yaptığında tüü kaka çöp.

Bin kere izah ettik, ,ispat ettik. LG diye aldığınız tv LG değil dedik. Resimlerini yayınladık, LG tv yi söktük içinden CMO panel çıktı, Toshipa chip çıktı.

PHILIPS tv yi paramparça ettik içinden PHILIPS yazan tek bir şey dahi çıkmadı.
Bunları daha kaç kere izah edip kaç kere ispat edeceğiz ben anlayamadım.

Bunlara rağmen bir tane yeni yetme tıfıl çıkıp da google dan öğrendiği iki teknik terimi burada sallayıp ''Zaten bunların bi halt ürettiği yok dışarıdan getirip burada monte ediyorlar'' dedilermi ben çıldırıyorum arkadaş kimse kusura bakmasın. İsteyen darılır isteyen gücenir ama bu Millet düşmanlığını ben kaldıramıyorum.

Yaklaşımlarım siyasi değil zira şu hükümetten bir KEMALİST olarak benim kadar kimse nefret edemez.

Yaklaşımlarım Çıkar içerikli değil zira VESTEL in yönetim politikalarını benimsemediğim için istifa etmiş birisiyim ben.

Yaklaşımlarım maddi değil zira geceligündüzlü tek bir menfaat gözetmeksizin insanları bilinçlendirmek VESTEL'e karşı uyarmak, bazı alicengizler var ise (Pazarlamacılar kaynaklı) insanları mağdur etmelerine izin vermemek adına burada mücadele edip duruyoruz.

Yalnız bu marka saldırıları olduğunda da sürekli aynı sonuç oluyor

VESTEL kaka
VESTEL tüü
VESTEL çöp

Peki kardeşim şu resimler ve bu ispatlar ve bu kaynaklardaki tespitler sonucu LG tv nedir? SONY sizce SONY midir, SAMSUNG ne kadar SAMSUNG dur dediğimizde kimseden çıt çıkmıyorken, aradan 1-2 hafta geince aynı güruh aynı saçma argüman ile yine sahneye çıkıyor ve 

VESTEL kaka
VESTEL tüü
VESTEL çöp

diyebiliyor.

O arkadaşlara ''peki güzel kardeşim sen şu an ne iş yapıyorsun? madem bu derece zeki ve bilgilisin neden böyle bir kuruma iş için müracaat edip bu sorunları düzeltmek için içeriden mücadele etmek yerine sadece oturduğun yerden yazmakla yetiniyorsun?'' diye sorduğumda ise yine aynı sessiz bekleyiş ve sonrası yine aynı saçma ataklar geliyor

Ben bu markayı seviyorum, Elimden geldiğince de ateşe su taşıyan karınca misali safım belli amacım belli şekilde ilerliyorum. VESTEL yetkililerini acımasızca eleştiriyorum, yeri geliyor mahkemeye veriyorum, yeri geliyor (henüz yayınlamadım ama) bütün çirkinliklerin ifşa edildiği kitap yazdım/yazıyorum ama yine de bu markayı, Ülkemin değerlerini VESTEL'i ARÇELİK'i ECA'yı Elginkan gurubu ve adını saymakla bitiremeyeceğimiz son kalan onlarca yerli girişimi terk etmiyorum desteklemeye devam ediyorum. 

VESTEL sankisütten çıkmış ak kaşıkmı? Elbette değil ancak elimizde bir tek o var. Neden kimse kabul etmek istemiyor bilmiyorum ama, bu gün VESTEL fabrikalarında üretilen bu tv ler olmasaydı, LG SAMSUNG tv leri TEKNOSA mağazalarından 10.000TL bantlarında satın alıyor olurduk.

Biz bu markayı itin en ücra köşesine sokalım diye uğraşırken, elin PHILIPS i gelip VESTEL'e yanaşıp, ''Yahu sevgili VESTEL gel seninle anlaşalım, giriş seviyesi ürünlerimiz ile başlayıp tv lerimizi size ürettirelim'' derlermiydi.

Herkesin sürekli anlattığı BSH (BOSCH) gurubuna ait olan elektronik üretimleri kim yapıyor? Piyasada PROFİLO adı altında satılan TV ler PROFİLO mu sizce? nerede üretiliyor dersiniz bu tv ler acaba ;) 

Bu arada beni bu forumda taraflı ve amaçlı olarak yorum sildiğim şeklinde lanse etmeye çalışan o aciz kişiliğe de birazdan o silinen mesajları yayınlayacağım. Sağ olsunlar sevenimiz çok da, benim bulamadığımı okuyunca wtsp dan ekran alıntılarını yolladılar bana, Okuyup karar verirsiniz artık işime gelmeyince mesaj silen bir karakterimmi varmış karalanmaya çalışıldığı gibi. 

Birazdan sevgili asistanım yardımcı olursa size o PHILIPS tv nin konusunu veya mesajını da link olarak atacağım lütfen inceleyiniz bakalım o PHILIPS tv yi gördüğünüzde ne düşüneceksiniz.

EDİT link ekleme.

https://tavsiyeforumu.com/konu-televizyon-almay%C4%B1-d%C3%BC%C5%9F%C3%BCnenlere-%C3%B6neriler.html?pid=11479#pid11479

Adem bey
Bilgilerinizden cok istifade ettik..
Rehber oldunuz
Arkadas oldunuz
Hoca oldunuz
Deger kattiniz
Biz herzaman sizinleyiz...
Tvleri aldik ama sizi izlemeye deeam ediyoruz,
Acaba daha ne ogrenebiliriz diye ?

Tesekkurler...
Saygilar...

E Çevrimdışı

esmurat

Yeni Üye
19 Şub 2018
15

Mustafa Kemal
Teknoloji emek Bilim uretim bilgi. ve insana sayginin oldugu Turkiye Cumhuriyeti 
Utopya olmamali...

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

esmurat' Alıntı:
Adem bey
Bilgilerinizden cok istifade ettik..
Rehber oldunuz
Arkadas oldunuz
Hoca oldunuz
Deger kattiniz
Biz herzaman sizinleyiz...
Tvleri aldik ama sizi izlemeye deeam ediyoruz,
Acaba daha ne ogrenebiliriz diye ?

Tesekkurler...
Saygilar...

Teşekkür ederim değerli azizim, sizler bu ortamlara değer katan en temel varlıklarsınız, ''BEN'' diyerek hiç bir yere varamayacağımızı milletçe öğrendiğimiz ve artık ''BİZ'' diyebilmeye başladığımız gün, Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün sizin bahsettiğiniz dizelerdeki beklentisini yakalamak zor olmasa gerek.

Desteğinize sonsuz teşekkür ederim. 

Saygılar.

F Çevrimdışı

fottili 

Aktif Üye
27 Şub 2018
76

Adem bey 55ud9650  Samsung VA panel , mb120 anakart dışında , başka panel yada anakartla üretildi mi ? Yoksa tek seri şeklinde mi üretildi ? 
55UD9400 ile arasında smr 1800-2200 gibi bir fark var onun dışında bir farklılık var mı ? Auto panel en iyisi diyorsunuz , 55'' bu panelle üretilen bir model var mı ? İki kere muhtelif konularda soru sordum cevaplamadınız , umarım bu konu da cevap alabilirim sizden.

selodonanım Çevrimdışı

selodonanım 

Aktif Üye
4 Ara 2017
244
TELEFOX 65TFH6500

N11 sitesinde gördüm. Uhd çözünürlük diyor. Bu VESTEL ürünü olabilir mi? Fiyatı da uygun.

Ç Çevrimdışı

çınarım

Yeni Üye
20 Şub 2018
4
İyi akşamlar adem bey
Sonunda yeni televizyonumuz geldi.
49UD9300
SN: 7855351 700313
Rica etsem panel -anakart bilgisi verebilirmisiniz?

I Çevrimdışı

Iz_for

Aktif Üye
25 Eki 2017
193

fottili' Alıntı:
Adem bey 55ud9650  Samsung VA panel , mb120 anakart dışında , başka panel yada anakartla üretildi mi ? Yoksa tek seri şeklinde mi üretildi ? 
55UD9400 ile arasında smr 1800-2200 gibi bir fark var onun dışında bir farklılık var mı ? Auto panel en iyisi diyorsunuz , 55'' bu panelle üretilen bir model var mı ? İki kere muhtelif konularda soru sordum cevaplamadınız , umarım bu konu da cevap alabilirim sizden.

@fottili hocam bu şekilde isim eklerseniz eklediğiniz kişiye bildirim gider 
Diğer türlü yogunluktan Adem hocam fark etmemiş olabilir
 @Ado

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

fottili' Alıntı:

Selamlar;

Arkadaş etiketleyince fark ettim kusura bakmayınız, Elimden geldiğince tüm konuları gezmeye çalışıyorum etiketleme yapmayan arkadaşları da görmeye çalışıyorum ancak mutlaka gözümden kaçıyor siz de lütfen arkadaşımızın tarif ettiği şekilde etiketlerseniz bana bildirim gelir mutlaka daha erken cevaplarım sorularınızı :ok:

Daha az önce 9650 için konu açmıştım, isterseniz önce inceleyin, sonra tekrar sorularınıza göre devam ederiz :ok:

https://tavsiyeforumu.com/konu-vestel-55ud9650-piramitin-tepesi-4k-tv.html

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Iz_for' Alıntı:
fottili' Alıntı:

@fottili hocam bu şekilde isim eklerseniz eklediğiniz kişiye bildirim gider 
Diğer türlü yogunluktan Adem hocam fark etmemiş olabilir
 @Ado

Teşekkür edrim azizim. :ok:

delibozuq Çevrimdışı

delibozuq

Aktif Üye
10 Eki 2017
82
43
Adem abicim merhabalar. Panel bilgisi rica edebilirmiyim. @ado

Yine esti deli rüzgar :)