Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Cvp: VESTEL Panel Bilgi hattı

mustafas72' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Uzun yıllardır bunu anlatmaya çalışıyorum zaten azizim. Sadece öndeki etiket farklı ;)

Ado Bey, full program talep başlığında 55ud8400 için vereceğiniz programın linkini bekliyorum. Usb den kanal listesi yükleme işini hallettim.

Bakıyorum birazdan.

E Çevrimdışı

eminbim

Yeni Üye
26 Ocak 2018
46

Sn ado hocam diğer  bir  konu başlığındaki  tartıştınız konuya taraf olmamak için görüşümü bu şekilde bildirmek  istedim. 

Biz kullanıcı tarafı olarak  televizyon almak istediğimiz zaman  ilk önce marka değilde  maddi  imkanlarımız ne ise ona göre  karar alıp  devamında marka seçime  yöneliyoruz Ben şahsen bu şekilde  yaptım. Marka  seçim  aşamasında ise benim kendi görüşüm araştırmalarım  sonucu LG  Samsung gibi markaların 3000-5000 TL arasında  ürünler orta sınıf  bir çok sorunlar eksikler var  bu fiyat bandının  yukarısında ise kaliteli tv   var ancak bu fiyat bandına çıkamadığım  için  alternatif markalara yöneldim Vestel  markası konusunda  karar verip araştırmaya başladım bu şekilde foruma üye oldum. Formun  neredeyse  tüm konulara okudum kendimce değerlendirdiğim zaman  Vestel ve  bu markanın ürettiği diğer televizyonlarda panel tarafında Lg Samsunğ Chımei    ana kart olarak MB 130  Mb 120  gibi  kartlar  var  bu parçalar  Regal Seg Vestel  Finlux gibi  aynı fabrikada üretilen televizyonlarda  kullanılmakta  sadece ön taraftaki marka farklı içerik aynı özellikler  farlı Vestel  bu seri televizyonlarda ana marka olması  nedeni diğerlerine  göre  kalite farkı  olacağı  düşünüp Vestel  almaya karar verdim. Kullanıcı  profilime maliyet  imkanlar  doğrultusunda   8400 modeli  uygun geldi  en sonunda aldım  tv serüvenini  kapattım. Asıl  bunları  yazmamdaki  amaç ise   çevremde 9 yıldır  arıza  yapmayan  Vestel marka  2009 yılında  üretilmiş  lcd tv ile benim  kullandığım zeta seri tv ise 15 yıldır arıza yapmadığı  halde ben bu markaya  kötü diyemem  ama  eksik olabilir  bu marka kötü ise  biz neyi  tartışıyoruz  neden forum  var. Bir firma bir ürün  çıkardığı  zaman  hiç arıza  yapmayacak diye  bir şey  yok bu ürün   servise geri dönmesi  halinde  firma bunları  takip edip  bu sorunları  düzeltmek için  bir şeyler yaparsa  bu ürünü geliştirmiş olur. Bu forumdaki   konularda  genel olarak  Vestel markası olması nedeni ile  iyi bir ürün  ortaya çıkması  ne  yapılabilir  konusunu  kafama  takıldı.Belki  Vestel firmasını  ziyaret edip  şu kadar  kullanıcı var beklentiler bunlar  eksikler bunlar gibi  bir  görüşme  yapılabilir mi  bilmiyorum ama   bu marka kötü değil eksikleri  olabilir ama  kötü değil  tv  serüvenim bitti  ancak  bilgi  amaçlı  bu formu  olduğu  sürece  takip etmeye devam edeceğim Bilginizi  deneyimlerini  bizlerle  paylaştığınız için teşekkürler Ado Hocam ​
 ​

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

eminbim' Alıntı:
Sn ado hocam diğer  bir  konu başlığındaki  tartıştınız konuya taraf olmamak için görüşümü bu şekilde bildirmek  istedim. 

Biz kullanıcı tarafı olarak  televizyon almak istediğimiz zaman  ilk önce marka değilde  maddi  imkanlarımız ne ise ona göre  karar alıp  devamında marka seçime  yöneliyoruz Ben şahsen bu şekilde  yaptım. Marka  seçim  aşamasında ise benim kendi görüşüm araştırmalarım  sonucu LG  Samsung gibi markaların 3000-5000 TL arasında  ürünler orta sınıf  bir çok sorunlar eksikler var  bu fiyat bandının  yukarısında ise kaliteli tv   var ancak bu fiyat bandına çıkamadığım  için  alternatif markalara yöneldim Vestel  markası konusunda  karar verip araştırmaya başladım bu şekilde foruma üye oldum. Formun  neredeyse  tüm konulara okudum kendimce değerlendirdiğim zaman  Vestel ve  bu markanın ürettiği diğer televizyonlarda panel tarafında Lg Samsunğ Chımei    ana kart olarak MB 130  Mb 120  gibi  kartlar  var  bu parçalar  Regal Seg Vestel  Finlux gibi  aynı fabrikada üretilen televizyonlarda  kullanılmakta  sadece ön taraftaki marka farklı içerik aynı özellikler  farlı Vestel  bu seri televizyonlarda ana marka olması  nedeni diğerlerine  göre  kalite farkı  olacağı  düşünüp Vestel  almaya karar verdim. Kullanıcı  profilime maliyet  imkanlar  doğrultusunda   8400 modeli  uygun geldi  en sonunda aldım  tv serüvenini  kapattım. Asıl  bunları  yazmamdaki  amaç ise   çevremde 9 yıldır  arıza  yapmayan  Vestel marka  2009 yılında  üretilmiş  lcd tv ile benim  kullandığım zeta seri tv ise 15 yıldır arıza yapmadığı  halde ben bu markaya  kötü diyemem  ama  eksik olabilir  bu marka kötü ise  biz neyi  tartışıyoruz  neden forum  var. Bir firma bir ürün  çıkardığı  zaman  hiç arıza  yapmayacak diye  bir şey  yok bu ürün   servise geri dönmesi  halinde  firma bunları  takip edip  bu sorunları  düzeltmek için  bir şeyler yaparsa  bu ürünü geliştirmiş olur. Bu forumdaki   konularda  genel olarak  Vestel markası olması nedeni ile  iyi bir ürün  ortaya çıkması  ne  yapılabilir  konusunu  kafama  takıldı.Belki  Vestel firmasını  ziyaret edip  şu kadar  kullanıcı var beklentiler bunlar  eksikler bunlar gibi  bir  görüşme  yapılabilir mi  bilmiyorum ama   bu marka kötü değil eksikleri  olabilir ama  kötü değil  tv  serüvenim bitti  ancak  bilgi  amaçlı  bu formu  olduğu  sürece  takip etmeye devam edeceğim Bilginizi  deneyimlerini  bizlerle  paylaştığınız için teşekkürler Ado Hocam ​
 ​

Değerli kardeşim belki artık bazı şeyleri sürekli yaşıyor olmanın verdiği bir çabuk reaksiyon göstermek gibi kötü bir huyum olabilir bunu kabul ederim. Kabul etmediğim nokta ise neden bu hale gelindiğine kimsenin dikkat etmiyor olması.

Beni en rahatsız eden konu ne biliyormusunuz? Milletçe eleştirmeyi çok seviyoruz inanın ben de çok severim. Sorun şu ki herkes oturduğu yerden eleştirip ortaya somut hiç bir şey sunmuyor. Ben eleştirip yanında da ''Şu deneyimlerden hareketle, şu örneklerde olduğu gibi, bu şekilde yapılabilir'' diye belirterek var ve mümkün ise kaynak belirtiyorum.

Marka düşmanlarının en sevdiği şeydir şu cümle ''Yaa dışarıdan getirip monte ediyorlar montajcı bunlar''

Tamam kabul ediyorum. ARÇELİK de montajsı, VESTEL de montajcı.

O zaman siz de kabul edin, SON Y de montajcı, LG de montajcı, SAMSUNG da montajcı zira çinden hazırlanıp getirtilmiş kartlar monte ediliyor tv lere. Mühendislik Korede, Prototipleştirme Çin de, Montaj Malezyada ama satış Türkiyede olduğunda üzerinde LG yazıyor ise hiç kimseden tık çıkmıyor onlar ilah gibi haşa.

Aynı işlemi kendi firmalarımız yaptığında tüü kaka çöp.

Bin kere izah ettik, ,ispat ettik. LG diye aldığınız tv LG değil dedik. Resimlerini yayınladık, LG tv yi söktük içinden CMO panel çıktı, Toshipa chip çıktı.

PHILIPS tv yi paramparça ettik içinden PHILIPS yazan tek bir şey dahi çıkmadı.
Bunları daha kaç kere izah edip kaç kere ispat edeceğiz ben anlayamadım.

Bunlara rağmen bir tane yeni yetme tıfıl çıkıp da google dan öğrendiği iki teknik terimi burada sallayıp ''Zaten bunların bi halt ürettiği yok dışarıdan getirip burada monte ediyorlar'' dedilermi ben çıldırıyorum arkadaş kimse kusura bakmasın. İsteyen darılır isteyen gücenir ama bu Millet düşmanlığını ben kaldıramıyorum.

Yaklaşımlarım siyasi değil zira şu hükümetten bir KEMALİST olarak benim kadar kimse nefret edemez.

Yaklaşımlarım Çıkar içerikli değil zira VESTEL in yönetim politikalarını benimsemediğim için istifa etmiş birisiyim ben.

Yaklaşımlarım maddi değil zira geceligündüzlü tek bir menfaat gözetmeksizin insanları bilinçlendirmek VESTEL'e karşı uyarmak, bazı alicengizler var ise (Pazarlamacılar kaynaklı) insanları mağdur etmelerine izin vermemek adına burada mücadele edip duruyoruz.

Yalnız bu marka saldırıları olduğunda da sürekli aynı sonuç oluyor

VESTEL kaka
VESTEL tüü
VESTEL çöp

Peki kardeşim şu resimler ve bu ispatlar ve bu kaynaklardaki tespitler sonucu LG tv nedir? SONY sizce SONY midir, SAMSUNG ne kadar SAMSUNG dur dediğimizde kimseden çıt çıkmıyorken, aradan 1-2 hafta geince aynı güruh aynı saçma argüman ile yine sahneye çıkıyor ve 

VESTEL kaka
VESTEL tüü
VESTEL çöp

diyebiliyor.

O arkadaşlara ''peki güzel kardeşim sen şu an ne iş yapıyorsun? madem bu derece zeki ve bilgilisin neden böyle bir kuruma iş için müracaat edip bu sorunları düzeltmek için içeriden mücadele etmek yerine sadece oturduğun yerden yazmakla yetiniyorsun?'' diye sorduğumda ise yine aynı sessiz bekleyiş ve sonrası yine aynı saçma ataklar geliyor

Ben bu markayı seviyorum, Elimden geldiğince de ateşe su taşıyan karınca misali safım belli amacım belli şekilde ilerliyorum. VESTEL yetkililerini acımasızca eleştiriyorum, yeri geliyor mahkemeye veriyorum, yeri geliyor (henüz yayınlamadım ama) bütün çirkinliklerin ifşa edildiği kitap yazdım/yazıyorum ama yine de bu markayı, Ülkemin değerlerini VESTEL'i ARÇELİK'i ECA'yı Elginkan gurubu ve adını saymakla bitiremeyeceğimiz son kalan onlarca yerli girişimi terk etmiyorum desteklemeye devam ediyorum. 

VESTEL sankisütten çıkmış ak kaşıkmı? Elbette değil ancak elimizde bir tek o var. Neden kimse kabul etmek istemiyor bilmiyorum ama, bu gün VESTEL fabrikalarında üretilen bu tv ler olmasaydı, LG SAMSUNG tv leri TEKNOSA mağazalarından 10.000TL bantlarında satın alıyor olurduk.

Biz bu markayı itin en ücra köşesine sokalım diye uğraşırken, elin PHILIPS i gelip VESTEL'e yanaşıp, ''Yahu sevgili VESTEL gel seninle anlaşalım, giriş seviyesi ürünlerimiz ile başlayıp tv lerimizi size ürettirelim'' derlermiydi.

Herkesin sürekli anlattığı BSH (BOSCH) gurubuna ait olan elektronik üretimleri kim yapıyor? Piyasada PROFİLO adı altında satılan TV ler PROFİLO mu sizce? nerede üretiliyor dersiniz bu tv ler acaba ;) 

Bu arada beni bu forumda taraflı ve amaçlı olarak yorum sildiğim şeklinde lanse etmeye çalışan o aciz kişiliğe de birazdan o silinen mesajları yayınlayacağım. Sağ olsunlar sevenimiz çok da, benim bulamadığımı okuyunca wtsp dan ekran alıntılarını yolladılar bana, Okuyup karar verirsiniz artık işime gelmeyince mesaj silen bir karakterimmi varmış karalanmaya çalışıldığı gibi. 

Birazdan sevgili asistanım yardımcı olursa size o PHILIPS tv nin konusunu veya mesajını da link olarak atacağım lütfen inceleyiniz bakalım o PHILIPS tv yi gördüğünüzde ne düşüneceksiniz.

EDİT link ekleme.

https://tavsiyeforumu.com/konu-televizyon-almay%C4%B1-d%C3%BC%C5%9F%C3%BCnenlere-%C3%B6neriler.html?pid=11479#pid11479

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219

Ado' Alıntı:
azrael85' Alıntı:
@Ado hocam panel ve hdr bilgisi vermeni rica ederim,

sn: 7989860 800190

SAMSUNG panel azizim.
Bu üründe hdr olmaz maalesef :ok:

@Ado hocam bu tv de lg panel belirtileri var, yanlardan görüntü kaybı yok, renkler çok canlı, hareketli sahneler çok kötü,
spor programı, canlı tartışma programları gibi yayınlar çok güzel, kimse hareket etmediği için sıkıntı yok,
ama dizi film futbol maçı yayınları sıkıntılı.

gOYRvN.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

azrael85' Alıntı:
Ado' Alıntı:
SAMSUNG panel azizim.
Bu üründe hdr olmaz maalesef :ok:

@Ado hocam bu tv de lg panel belirtileri var,  yanlardan görüntü kaybı yok,  renkler çok canlı,  hareketli sahneler çok kötü, 
spor programı,  canlı tartışma programları gibi yayınlar çok güzel,  kimse hareket etmediği için sıkıntı yok, 

Sizin için tekrar kontrol edeyim, 5 dk ye yazarım.

Çok enteresan, bu seri numarasını girdiğimde sistemde ilk defa arama yaptığımı gördüm :yuh:
Daha enteresan olanı ise ben size ''Bu rüünde hdr olmaz'' derken, yaptığım kontrolde üründe MB9X anakart görmem nedeniyle o bilgiyi vermiştim :yuh:

Şimdi baktım ürün MB130 ve panel LG :yuh:

Ben kaynaklı bir hata azizim özür dilerim.

Yalnız anlamadığım nokta, öğlen baktığımda nasıl karşıma o ekran geldi :alala:

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219

Ado' Alıntı:
azrael85' Alıntı:
@Ado hocam bu tv de lg panel belirtileri var,  yanlardan görüntü kaybı yok,  renkler çok canlı,  hareketli sahneler çok kötü, 
spor programı,  canlı tartışma programları gibi yayınlar çok güzel,  kimse hareket etmediği için sıkıntı yok, 

Çok enteresan, bu seri numarasını girdiğimde sistemde ilk defa arama yaptığımı gördüm :yuh:
Daha enteresan olanı ise ben size ''Bu rüünde hdr olmaz'' derken, yaptığım kontrolde üründe MB9X anakart görmem nedeniyle o bilgiyi vermiştim :yuh:

sistemsel bir hata olmuştur Ado hocam,  samsung yazınca bende şaşırdım, tekno marketlerde felan okadar çok baktımki,  gözüm biraz ayrıştırıyo artık, yani hdr varmı bu panelde?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

azrael85' Alıntı:
Ado' Alıntı:

sistemsel bir hata olmuştur Ado hocam,  samsung yazınca bende şaşırdım, tekno marketlerde felan okadar çok baktımki,  gözüm biraz ayrıştırıyo artık, yani hdr varmı bu panelde?

İşte o gerçekten yok :jeo:

Hatta teyit için ürün kodunu yazayım da ben de emin olayım aşırdım konuya çünkü.
V10110507

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219

Ado' Alıntı:
azrael85' Alıntı:

Hatta teyit için ürün kodunu yazayım da ben de emin olayım aşırdım konuya çünkü.
V10110507

anladım,  demekki bu lg panellerde birde hdr olsa çok daha başarılı görüntü verecekler.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

azrael85' Alıntı:
Ado' Alıntı:

V10110507

anladım,  demekki bu lg panellerde birde hdr olsa çok daha başarılı görüntü verecekler.

Geçen gün bir arkadaşımızın ürününü kontrol etmiştim o HDR li LG IPS di ama modeli hatırlayamadım şu an.

Aslında bir ara bu konuda çalışma mı yapsak?

HDR li VA
HDR li LG

modeller şeklinde :alala:

Çok zaman alır ama yapabilirmiyim bilmiyorum bir araştırayım bakalım :ok:

Geri
Üst Alt