Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

H Çevrimdışı

Hayretinn

Yeni Üye
31 Ara 2020
8
37
Ürünü tv tivibu ve tvbox ile kullanacağım. Bana ortalama bir görüntü versin yeter. Mediamarktdaki görevlilere sorsam satın almadan seri no bakabilirseler VA panel alıcam. Bulamazsam Telefox 43tfh4300 modelini alıcam. İps panel
Merhaba.Telefox 43tfh4300 modelinin panel bilgisine nasıl ulaştınız.Dediğiniz gibi ips panelse almayı düşünecem ben de.

A Çevrimdışı

antalya07

Yeni Üye
12 Ağu 2020
13
41
Selamlar üstadlarım, vestel quantum renk paleti, samsung qled panel tarzı bir quantum panel mi? Yoksa sadece yazılmsal bir teknoloji olup panel ile alakalı bir durum değil mi?

E Çevrimdışı

exact

Yeni Üye
2 Ocak 2021
9
50
vestel-65u9500_01012021.jpg

Merhaba arkadaşlar, panel bilgisini mümkünse ben de öğrenmek isterim.

Birde 2-3 gündür kullanıyoruz tv yi, dün akşam netflix açıktı nerdeyse 10 dakikada bir sağda bağlantı kesildi tekrar bağlandı simgesi çıktı durdu. Yaklaşık 1,5 saat sonra ses, durdur-devam vs yanıt vermemeye başladı, tv yi kumandadan kapatalım dedim ekran siyah oldu ama alttaki kırmızı standby ışığı kırmızı yanıp sönüyordu en son fişini çektim taktım sonra kendine geldi. Bazen de web browser den bir sayfa açıkken kapatınca çıkayım mı sorusuna evet diyorum çıkıyor ama normal uydu yayınındaki kanalın sesi gelse de ekranda web browserin kapatayım mı evet hayır sorusu görüntüsü kalıyor.

Bunu düzeltmek için yazılım vs ya da başka bir yol var mıdır?

Teşekkürler.

Servis menüsü aşağıdaki gibi :

vestel-65u9500_service_menu_01012021.jpg

boe_65_paneller.png

Hangi panel olduğu bilinebilir mi? Ya da bu listede var mıdır?
Teşekkürler.

E Çevrimdışı

exact

Yeni Üye
2 Ocak 2021
9
50
Boe nin hangi paneli olduğunu anlama şansımız var mıdır?
Listeye göre 65" toplamda 15 model üretmişler.

17MB211S Çevrimdışı

17MB211S

Yeni Üye
2 Tem 2019
26
38

Both panels appear to use the LG pinout, so almost surely you can swap them. If you want to be sure, just check that he power input pins on the panel board match. You can identify that by loking at the panel board for a big track at one side of the connector that comprises several pins (4 for LG pinout) and has a fuse on it.

Remember being careful when tearing down the panel assembly, especially with these flat cables going from the LCD to the panel board. Also most panels have at one side small line drivers. Don't confuse them with tape, and don't break them! . Please update the topic with the results if you try it. Good luck!

--Google translate--
Her iki panel de LG pin çıkışını kullanıyor gibi görünüyor, bu yüzden neredeyse kesin olarak onları değiştirebilirsiniz. Emin olmak istiyorsanız, panel kartındaki güç girişi pinlerinin eşleşip eşleşmediğini kontrol edin. Bunu, birkaç pimden (LG pin çıkışı için 4) ve üzerinde bir sigorta bulunan konektörün bir tarafında büyük bir yol için panel panosuna yerleştirerek belirleyebilirsiniz.

Panel aksamını, özellikle de LCD'den panel kartına giden bu düz kablolarda dikkatli olmayı unutmayın. Ayrıca çoğu panelin bir tarafında küçük hat sürücüleri vardır. Onları bantla karıştırmayın ve kırmayın! . Lütfen denerseniz konuyu sonuçlarla güncelleyin. İyi şanslar!

paneld39d9322778f44bb.png

U Çevrimdışı

uns70

Yeni Üye
29 Ara 2020
10
54
Merhabalar arkadaşlar, bir sorum olacaktı. VESTEL 43"U 9500 Televizyonum var ve görüntü kalitesinden memnun değilim. Netlik keskinlik maalesef yok. Hareketli görüntülerde renk geçişleri kötü, siyah derinliği yok ve köşelere doğru ekran soluklaşıyor. Google asistan yok, maç görüntülerinde hrz yetersiz.
Oysa 2020 yılı bir üründe sadece netlik olsa bana yeterdi. Şimdi bu ürünü 43"UA9800 modeli ile değişsem beklentilerimden hangilerini karşılarım.Yardımcı olursanız sevinirim.

Geri
Üst Alt