Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

E Çevrimdışı

eminbim

Yeni Üye
26 Ocak 2018
46
Cvp: VESTEL Panel Bilgi hattı

Sn Ado Hocam formunuzu  sürekli takip ettim  açıklamaları okudum diğer forumlardan  araştırma  yaptım  bazen size de soru  sordum  aldığım cevaplar karşısında  şu anda  bir şeye karar veremiyorum   televizyon görünce cin çarpmış gibi oluyorum  yani sözün kısacası imkanlar  doğrultusunda Vestel 8400 modelini almak için karar verdim alma aşamasına geçtim mağazada  sordum  inceledim ıps panel  olduğunu gördüm ancak  kafa karışıklığı nedeni ile  karar veremedim  bu modeli alırken neye dikkat etmem gerek  bunu almalıyımmı veya mağazaya başka bir model gelmesini beklemek doğru olur

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

eminbim' Alıntı:
Sn Ado Hocam formunuzu  sürekli takip ettim  açıklamaları okudum diğer forumlardan  araştırma  yaptım  bazen size de soru  sordum  aldığım cevaplar karşısında  şu anda  bir şeye karar veremiyorum   televizyon görünce cin çarpmış gibi oluyorum  yani sözün kısacası imkanlar  doğrultusunda Vestel 8400 modelini almak için karar verdim alma aşamasına geçtim mağazada  sordum  inceledim ıps panel  olduğunu gördüm ancak  kafa karışıklığı nedeni ile  karar veremedim  bu modeli alırken neye dikkat etmem gerek  bunu almalıyımmı veya mağazaya başka bir model gelmesini beklemek doğru olur

İncelediğiniz tv de aklınıza yatmayan hususlar nelerdir?

E Çevrimdışı

esmurat

Yeni Üye
19 Şub 2018
15

Ado' Alıntı:
esmurat' Alıntı:
Fiyat hdr li modellere cok yakin...
 Aklindaki diger daha uygun modeller nedir?

Aklımda yok ama o kadar çok model gezdim ki, bir daha tarayıp alt markalara ağırlık verip özellikleri kısıtlayarak tekrar tararım.

Sizi cok yorduk Adem bey
Son bir adim kaldi...
Kusura bakmayin. :(

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

esmurat' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Aklımda yok ama o kadar çok model gezdim ki, bir daha tarayıp alt markalara ağırlık verip özellikleri kısıtlayarak tekrar tararım.

Sizi cok yorduk Adem bey
Son bir adim kaldi...
Kusura bakmayin. :(

FİNLUX FU 610 inceledim ama beğenmedim zira smr değeri düşük ayrıca standart SAMSUNG panel mevcut. MB120 anakartlı olması avantaj sadece. Yani görmeden almak konusunda tedirginim.

wifi widi vs olmayan REGAL 50R5020U modeli var, Görüntüde oldukça başarılı sonuç alırsınız ve CMO VA panel ile MB130 anakart mevcut ancak smart vs tarzı özellikler yok.

V10103828 kodlu REGAL 48R6080U modelde wifi widi vs var, MB120 anakart ve SAMSUNG panel ile üretilmiş tv dir.

Yani bu gurupta genel ağırlık SAMSUNG ve LG panel maalesef.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

rHoma42' Alıntı:
Adem abi REGAL 49r6520f hakkında bilgi alabilir miyim?

Günaydın Kardeşim.

SAMSUNG VA panel ve MB211 anakartlı ürün

wifi widi dlna var
bt pix yok
smr 800hz 

ne amaçlı kullanacaksınız?

M Çevrimdışı

Meftun

Yeni Üye
19 Şub 2018
49
Üstad Regal 43R6010F Full Hd Led Tv   hakkında bilgi alabılırmıyız acaba? panel anakart vs. bı de 10 uzerınden puan verırsen sevınırım.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Meftun' Alıntı:
Üstad Regal 43R6010F Full Hd Led Tv   hakkında bilgi alabılırmıyız acaba? panel anakart vs. bı de 10 uzerınden puan verırsen sevınırım.

LG IPS panel
MB97 anakart

wifi widi yok

Ancak dlna smart ve connectivity olması kablolu bağlantı ve smart keyfine olanak tanıyor olması nedeniyle pozitif etki yaratıyor, yine de ben tv de widi isteyen birisiyim aslında.

Panelin LG olması size zengin renkalgoritması sunacak ve seyir keyfinize etkisi pozitif olacak ancak smr değerinin 400hz olması, olası aksiyon sahnelerinde bu keyfinizi biraz kesintiye uğratabilir. Normal ev kullanıcıları için dahi olsa, smr değerinin 600hz nin altında olmasını çok çok tercih etmem. Anne/Baba tv lerinde ve bütün gününü sadece dizi izleyerek geçirenlere sorun teşkil etmese de, genç nesilin film kültüründeki farklılık ve beklentileri nedeniyle bu değer bana göre düşük kalacaktır.

Puanlama yapmak bu koşullarda adil olmaz. Puanlama için daha profsyonel yaklaşımlar gerekir :ok:

M Çevrimdışı

Meftun

Yeni Üye
19 Şub 2018
49
Ado' Alıntı:
Meftun' Alıntı:

LG IPS panel
MB97 anakart

wifi widi yok

Ancak dlna smart ve connectivity olması kablolu bağlantı ve smart keyfine olanak tanıyor olması nedeniyle pozitif etki yaratıyor, yine de ben tv de widi isteyen birisiyim aslında.

Panelin LG olması size zengin renkalgoritması sunacak ve seyir keyfinize etkisi pozitif olacak ancak smr değerinin 400hz olması, olası aksiyon sahnelerinde bu keyfinizi biraz kesintiye uğratabilir. Normal ev kullanıcıları için dahi olsa, smr değerinin 600hz nin altında olmasını çok çok tercih etmem. Anne/Baba tv lerinde ve bütün gününü sadece dizi izleyerek geçirenlere sorun teşkil etmese de, genç nesilin film kültüründeki farklılık ve beklentileri nedeniyle bu değer bana göre düşük kalacaktır.

Puanlama yapmak bu koşullarda adil olmaz. Puanlama için daha profsyonel yaklaşımlar gerekir :ok:

Ustad aynı sekılde su nasıl Regal 43R6010U 43" 109 Ekran 800 Hz 4K Smart Led Tv

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Meftun' Alıntı:
Ado' Alıntı:
LG IPS panel
MB97 anakart

wifi widi yok

wifi widi dlna connectivity hbb bt pix ile ön plana çıkan bir ürün

SMR (HMR) değeri 800hz 

Panel LG
Anakart MB130

HDR yok
WCG yok

bahsettiğim ürünün kodu V10100687 dir.

M Çevrimdışı

Meftun

Yeni Üye
19 Şub 2018
49

Meftun' Alıntı:
Ado' Alıntı:
LG IPS panel
MB97 anakart

wifi widi yok

bı de ustad su ıkısı arasında kaldım  Regal 43R6010U 43" 109 Ekran 800 Hz 4K Smart Led Tv 1789 TL   REGAL 49R6520F 49inç UYDULU SMART LED TV            1500TL
cok aşırı ıyı bı TV kullanıcısı degılım. Wifi Widi olması ve smart olması tercıhım.

Geri
Üst Alt