Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Cvp: VESTEL Panel Bilgi hattı

rHoma42' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Günaydın Kardeşim.

SAMSUNG VA panel ve MB211 anakartlı ürün

wifi widi dlna var
bt pix yok
smr 800hz 

ne amaçlı kullanacaksınız?

Daha çok dizi film izlemek için. 
Bide bt pix nedir k.bakmayın
Fiyatı 1500 lira 100 lirada puan veriyorv Fiyat uygun gibi

Bluetooth ve Pixellence kardeşim. rahat işinizi görür o zaman :ok:

E Çevrimdışı

esmurat

Yeni Üye
19 Şub 2018
15

Adem Bey 
bilgi emek ve paylaşımlar için çok teşekkürler...
iyiki varsınız :)

satınalmayı  sadece [font=tahoma,sans-serif,arial]49R8560U üzerinden gerçekleştiriyoruz...
seri noları bulmakta zorlandık sadece...

yıllarca konut ve işyerinde panasonic vx kullandıktan sonra dönüş yaptık regal e
royalty... king-nudeless issue :)

ilginç ve zevkli bir süreç..

[font=Tahoma,Verdana,Arial,Sans-Serif]Merakımı bağışlayın ama kafama takıldı .. 

1:  regal 49r5020u ile  [font=Tahoma,Verdana,Arial,Sans-Serif] 49r7020u arasında gerçekten fark varmıdır ?
2:  ısrarla 7020u da hdr olmadığıda söylendi ..
3 : bu modellerle, 49R8560U kıyaslandığında bariz bir negatif ayrım sözkonusumudur ?

saygılar

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

esmurat' Alıntı:
Adem Bey 
bilgi emek ve paylaşımlar için çok teşekkürler...
iyiki varsınız :)

satınalmayı  sadece [font=tahoma,sans-serif,arial]49R8560U üzerinden gerçekleştiriyoruz...
seri noları bulmakta zorlandık sadece...

yıllarca konut ve işyerinde panasonic vx kullandıktan sonra dönüş yaptık regal e
royalty... king-nudeless issue :)

ilginç ve zevkli bir süreç..

[font=Tahoma,Verdana,Arial,Sans-Serif]Merakımı bağışlayın ama kafama takıldı .. 

1:  regal 49r5020u ile  [font=Tahoma,Verdana,Arial,Sans-Serif] 49r7020u arasında gerçekten fark varmıdır ?
2:  ısrarla 7020u da hdr olmadığıda söylendi ..
3 : bu modellerle, 49R8560U kıyaslandığında bariz bir negatif ayrım sözkonusumudur ?

saygılar

Selamlar o halde kraliyet ailesine :))

Ben 49R5020U diye bir model bulamadım, model kontrolü rica ediyorum sizeden.

49R7020U da ise HDR10 destekli LG IPS panel ve MB130 anakart olduğu konusunda şüpheniz olmasın. HDR destekli paneller ile HDR destekli tv lere dair bir yazı yazmıştım daha önce ;) 

7020 ile 8560 aralarındaki en bariz fark, fake refresh rate değerinin ve panel tepkime süresinin 8560 da daha yüksek olmasıdır.

Buna ilaveten kozmetik kasa, narrow bezeldeki estetik, panel type farklılıkları mevcuttur. 

Özetlemek gerekirse eğer, bu iki model arasındaki en önemli fark model farkından ziyade panel teknoloji farkıdır. Yani ''IPS mi yoksa VA mı?'' sorusunun en çok sorulma sebeplerinden birisidir asıl fark. İkisini de birbirinden İYİ veyahut KÖTÜ ilan edebilecek bir durum olmamakla birlikte, kullanım alanlarına göre (Sizin örnekte olduğu gibi) VA paneller her zaman tercih edilmektedir. Ticari işletmeler, Ofis personelleri, Autocadciler, Action film meraklıları vs için en ideal panel tipidir (Aslında keşke TN olsa ama yok o nedenle VA şu an en idealidir bu koşullar için)

LG panel kötümüdür? hayır aksine benim çok da sevdiğim ve tercih ettiğim bir panel tipidir lakin kontrast kaybı ve ghosting sorunlarında eğer tabanında çok çok kuvvetli bir yazılım yok ise genelde hayal kırıklığı yaratmaktadır.

Ben genelde konulara hep teknik kanattan yaklaşıp fiyat unsurunu çok dikkate almadığımdan dolayı, Teknik tabandaki bilgileri paylaşıp, araştırma ve karar sürecini hep sizlere bırakıyorum zaten.

Eğer koşulları karşılayacağına inanılan ve oldukça ekonomik bir ürün bulundu ise elbette 7020 de değerlendirilebilir ancak 1 adet numune ile ön kontrol yapılıp kesin satış kararının alınması tavsiyemdir :ok:

A Çevrimdışı

arikanf9

Yeni Üye
22 Şub 2018
42
Ado hocam 4k yayinlar suan trt haric yok diyebiliriz.4k mi alsak iyi yoksa normal full hd mi?butce 2000 tl regal veya vestel 48 veya49 inc m tavsiye edersiniz?4k veya full hd??

byefsane Çevrimdışı

byefsane

Yeni Üye
20 Şub 2018
12

Ado' Alıntı:
byefsane' Alıntı:
ado hocam bilgi paylaşırsan sevinirim bu tv yi almaya yakınım

MB130 ve SAMSUNG Panel kombinasyonlu wifi widi bt pix hbb dlna 180hz gibi ne çıkan unsurları ile dikkat çekici.
Ancak panelin düz SAMSUNG olması ben ister istemez size ''Renklerin canlılığını görmeden almayın'' demeye zorluyor :ok:

ürünü teknosalarda gördüm çizgi filmlerde canlı renkler var undefinedundefinedundefined

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

arikanf9' Alıntı:
Ado hocam 4k yayinlar suan trt haric yok diyebiliriz.4k mi alsak iyi yoksa normal full hd mi?butce 2000 tl regal veya vestel 48 veya49 inc m tavsiye edersiniz?4k veya full hd??

Teknik olarak bakarsanız aslında 4K için erken zira bahsettiğiniz gibi yayınlar yaygın değil ve yaygınlaşma için zaman belirsiz.

Ancak mantık yönünde bakarsanız bazı durumlarda 4K ile FHD arasındaki makas açısı o kadar daralıyor ki almamak mantıksızlık oluyor.

Bu anlamda bu sorunun cevabı F/P dengesinde yatıyor :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

byefsane' Alıntı:
Ado' Alıntı:
MB130 ve SAMSUNG Panel kombinasyonlu wifi widi bt pix hbb dlna 180hz gibi ne çıkan unsurları ile dikkat çekici.
Ancak panelin düz SAMSUNG olması ben ister istemez size ''Renklerin canlılığını görmeden almayın'' demeye zorluyor :ok:

ürünü teknosalarda gördüm çizgi filmlerde canlı renkler var undefinedundefinedundefined

Sorunun cevabı burada gizli işte, Görrüp beğendiyseniz ve performans sizi tatmin ettiyse geriye bir sorun kalmıyor düşüncesindeyim. :ok:

I Çevrimdışı

icazet

Yeni Üye
24 Şub 2018
1
ADO HOCAM HAYIRLI GECELER TELEVİZYON LG PANELMİ ? SAMSUNG PANELMİ? HDR DESTEKLİMİDİR TEŞEKKÜRLER.

1J61EB.jpg

M Çevrimdışı

Muratcil

Aktif Üye
24 Ocak 2018
66

Ado hocam seri no
7647182600120 panelim lg mi yoksa lg ips mi ikisi aynı sey mı.farklımı hocam kolay gelsin. Tesekkur ederim..

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Muratcil' Alıntı:
Ado hocam seri no
7647182600120 panelim lg mi yoksa lg ips mi ikisi aynı sey mı.farklımı hocam kolay gelsin. Tesekkur ederim..

Selamlar;

LG IPS paneiniz ve MB120 anakartınız mevcuttur. :ok:

IPS yapı tipi sadece LG panellerde mevcut şu an bu nedenle zaten LG VA diye bir tanımlama şu koşullarda mümkün değil.

Geri
Üst Alt