Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

Mehmet Z. Çevrimdışı

Mehmet Z.

Aktif Üye
13 Şub 2018
53

Hocam merhaba.

Sunny 55UHD7950 ve 55UHD8400 hakkında bilgi alabilir miyim? Kullanılan panel türü, anakart modeli veya bilmem gerekli olan önemli herhangi bir başka şey...

Ek olarak; marka veya model önerisi yapmıyorsunuz biliyorum fakat Sunny ile ilgili piyasada dolaşan düşünceler nelerdir, bilgi verirseniz çok sevinirim.

D Çevrimdışı

doruk0

Yeni Üye
15 Şub 2018
2
Merhaba,
65ud8900 model, seri no:7901827 700063
Panel, anakart ve hdr bilgisi alabilir miyim?
Çok teşekkür ederim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Mehmet Z.' Alıntı:
Hocam merhaba.

Sunny 55UHD7950 ve 55UHD8400 hakkında bilgi alabilir miyim? Kullanılan panel türü, anakart modeli veya bilmem gerekli olan önemli herhangi bir başka şey...

Ek olarak; marka veya model önerisi yapmıyorsunuz biliyorum fakat Sunny ile ilgili piyasada dolaşan düşünceler nelerdir, bilgi verirseniz çok sevinirim.

SUNNY AXEN AWOX SKYWORLD vs tarzı ürünler, Mashlov piramitinin tabanındaki ürünlerdir.

''Kötü'' veya ''Almayın elinizde kalır'' demiyorum lakin Üretim teknolojilerini bir ARÇELİK VESTEL vs ile bir tutmak da doğru olmaz.

SAMSUNG panel kullanılır bu üretimlerde, bir dönem CMO kullanılmıştır ancak hangi serisinde olduğunu veya size hangisinin denk geleceğini benim bilmem pek mümkün değil.

Mehmet Z. Çevrimdışı

Mehmet Z.

Aktif Üye
13 Şub 2018
53
Hocam, 50UD8400 modeli gözüme çarptı fakat LG IPS / CMO VA olmak üzere 2'li üretim yapıyorlar daha önce yazdıklarınızdan okuduğum ve anladığım kadarıyla.

Sizin tercihiniz IPS fakat CMO VA nasıldır kalite açısından, diğer VA panel üreticilerine göre?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Cvp: VESTEL Panel Bilgi hattı

Mehmet Z.' Alıntı:
Hocam, 50UD8400 modeli gözüme çarptı fakat LG IPS / CMO VA olmak üzere 2'li üretim yapıyorlar daha önce yazdıklarınızdan okuduğum ve anladığım kadarıyla.

Sizin tercihiniz IPS fakat CMO VA nasıldır kalite açısından, diğer VA panel üreticilerine göre?

Bana göre SAMSUNG VA nın üzerinde, AUO VA nın altında dır CMO.

Aslınd akaliteli paneldir SAMSNG ancak bu aralar test ettiğim tüm SAMSUNG panellerde hayal kırıklığı yaşadım. Yalnız bu gün bir REGAL 48'' incelememde yine SAMSUNG panel gördüm bunda oldukça tatmin edici bir sonuç alabildim. Yine de CMO da bir tık altta kaldı diyebilirim.

Mehmet Z. Çevrimdışı

Mehmet Z.

Aktif Üye
13 Şub 2018
53

Ado' Alıntı:
Mehmet Z.' Alıntı:

Aslınd akaliteli paneldir SAMSNG ancak bu aralar test ettiğim tüm SAMSUNG panellerde hayal kırıklığı yaşadım. Yalnız bu gün bir REGAL 48'' incelememde yine SAMSUNG panel gördüm bunda oldukça tatmin edici bir sonuç alabildim. Yine de CMO da bir tık altta kaldı diyebilirim.

Model hakkında bilginiz var mı peki hocam? Nedense bu model hayalet gibi. 50UB8300 var her yerde.

Bir de anakart modeli nedir hocam?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Mehmet Z.' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Model hakkında bilginiz var mı peki hocam? Nedense bu model hayalet gibi. 50UB8300 var her yerde.

Benim inceleme imkanı bulduğum bir TV dir 50UD8400, oldukça tatmin edici sonuçlar gördüm ben, Beyaz dengesi benim için önemlidir ki incelediğim MU7000 de dahi beyaz renk hafif mai tona kaçarken bu tv de net beyaz alabilmiştim ki AUO panel di o tv.

HDR yoktur ancak yine de çok tatmin edici bir tv dir.

Mehmet Z. Çevrimdışı

Mehmet Z.

Aktif Üye
13 Şub 2018
53

Ado' Alıntı:
Mehmet Z.' Alıntı:

Benim inceleme imkanı bulduğum bir TV dir 50UD8400, oldukça tatmin edici sonuçlar gördüm ben, Beyaz dengesi benim için önemlidir ki incelediğim MU7000 de dahi beyaz renk hafif mai tona kaçarken bu tv de net beyaz alabilmiştim ki AUO panel di o tv.

Ya LG IPS ya da AUO panele denk gelmem lazım o zaman hocam :)

Samsung AUO değildi herhalde, yanlış anlamadım umarım :)

G Çevrimdışı

goldviper

Yeni Üye
10 Şub 2018
7
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Mehmet Z.' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Acer ve Unipac ortaklaşması doğan üreticidir AU optronics :)
AUO Acer Unipac Optronics
CMO Chi Mei Optronics

Mehmet Z. Çevrimdışı

Mehmet Z.

Aktif Üye
13 Şub 2018
53

Ado' Alıntı:
Mehmet Z.' Alıntı:

Acer ve Unipac ortaklaşması doğan üreticidir AU optronics :)
AUO Acer Unipac Optronics
CMO Chi Mei Optronics

Hocam ben cevabınızdan sonra fark ettim ki, soruyu yanlış aktarmışım, kusura bakmayın :)

50UD8400 ile kıyasladığınız Samsung'un paneli mi AUO VA idi; yoksa 8400'ün mü? :)

Geri
Üst Alt